Türkiye’de 7’den 70’e neredeyse herkesin oynadığı Okey oyununun biraz daha zor hali 101 Okey’i bilmeyen yoktur. Her an kafelerde oynayamıyor ya da arkadaş bulamıyoruz. Bu soruna çare olarak artık bilgisayardan ve telefondan oynanabilen Okey’ler var. Sizler için mobildeki en iyi 101 Okey uygulamalarını inceledim.

101 Yüzbir Okey Plus

101 okey101 Okey uygulaması yazdığınızda karşımıza çıkan ilk uygulamalardan kendisi. Zynga’nın satın almış olduğu 101 Yüzbir Okey Plus, en çok tercih edilenler arasında.

Gerek grafikleri, arayüzünün sadeliği ve belirli bir kitleye hitap eden zorluğu onu en iyilerden yapıyor. Benim şansım bu uygulamada çok yaver gitmese de ve bu yüzden tercih etmesem de kaliteli olduğu aşikar. Hemen indirip denemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

101 Yüzbir Okey Plus
101 Yüzbir Okey Plus
Developer: Zynga
Price: Free
‎101 YüzBir Okey Plus
‎101 YüzBir Okey Plus
Developer: Zynga Inc.
Price: Free+

101 Yüzbir Okey Extra

101 okeyListenin en tepelerinde çıkmasa da 101 Yüzbir Okey Extra’da bence en iyilerinden. Yapımcısı Digitoy Games. Oyun özellikle de grafikleriyle göz dolduruyor. Arayüzü sade ve ilgi çekici.

Oynanışa gelince, ben biraz basit buldum. Kolay kazanılıyor ve kaybediliyor. Herkese hitap etmek adına böyle yapılmış olabilir.

Bu oyunun eğlenceli taraflarından birisi de kendilerinin tasarladığı avatarlar bence. Alex de Souza, Hürrem Sultan, Adile Naşit, Türkan Şoray gibi ünlü isimlerin avatarlarını kullabiliyorsunuz.

Oyunun içerisinde aynı zamanda müzik dinleme platformu da var, müzik dinlerken okey oynayabilelim diye. Güzel düşünülmüş olabilir ama ben gereksiz olduğunu düşünüyorum çünkü artık hem müzik hem de okey uygulamalarını aynı anda açan telefonlarımız var. Aşağıdaki linklerden indirip deneyebilirsiniz.

101 Yüzbir Okey Extra - Online
101 Yüzbir Okey Extra - Online
‎101 Yüzbir Okey Extra
‎101 Yüzbir Okey Extra
Developer: Digitoy Games
Price: Free+

Fun Okey 101

101 okeyBütün uygulamalar arasında açık ara benim favorim. Extra kadar grafikleri muhteşem, Plus kadar kullanıcısı olmasa da oyun genel itibariyle güzel. Grafikleri ortanın üstü, arayüzü sade denilebilir.

Oyun normal 101 Okey uygulamalarından bir tık farklı. Kendi içinde farklı modları olduğu gibi size oyun içinde para kazandırmak için farklı oyunları da var.

Sirk, At Yarışı gibi oyunlarla paranızı katlamayı vadediyor. Aynı zamanda oyun içerisindeki birbirinden farklı turnuvalara katılarak paranızı katlayabilir hatta gerçek para da kazanabilirsiniz. Tabi gerçek parayı sadece telefonunuza TL olarak yükletebiliyorsunuz.

Fun Okey bence bütün uygulamalar arasında en adaletli ve en çok kazandıranı. Oyunun içinde sıkılmak zaten mümkün değil. Hemen indirip deneyebilirsiniz.

Fun 101 Okey®-Sesli & Sohbet
Fun 101 Okey®-Sesli & Sohbet
‎Fun 101 Okey
‎Fun 101 Okey
Developer: FAST GAME
Price: Free+

101 Okey Uygulamalarının Ortak Özellikleri

Bütün uygulamaların farklı yanları olmasına karşın bir kaç tane de ortak özellikleri var. Bunlardan bir tanesi hepsine Facebook hesabınızla bağlanıp arkadaşlarınızla oynayabiliyor olmanız. Dilerseniz misafir olarak da oynabiliyorsunuz. Bir diğeri ise oyun içinde sohbet edebiliyorsunuz. Uygulamadan uygulamaya sohbet özelliği zevk kazansa da hepsinde mevcut.

Sizler de benim gibi Okey oynamaktan hoşlanıyorsanız ve dişli rakipler arıyorsanız bu uygulamalar hem göz zevkinize hitap ediyor hem de zorlu rakipler çıkarıyor karşınıza. Ben hepsini indirdim denedim ve oynuyorum. Oynamanızı da şiddetle tavsiye ediyorum. İyi eğlenceler 🙂