Playkot Limited’in yapımcılığını yaptığı Age of Magic, Rol ve Savaş oyunu kategorisinde. Oyun, Google Play Store’da 1 milyondan fazla indirmeye, Apple App Store’da ise 4.8 gibi yüksek bir oylama puanına sahip. 24 Mayıs 2018’de, kısa bir zaman önce çıkmasına rağmen Age of Magic mobil oyun severlerin dikkatini epey çekmiş.

age pf magic

Dostunu Yakın Tut, Düşmanını Daha da Yakın !

Age of Magic’i yakın bir zaman içerisinde keşfetmiş olmama rağmen epey ilgimi çekti. Oyuna başlarken otomatik olarak bize verilen kahramanımızın adı Roland. Roland’ın ailesi ve köyü düşmanlar tarafından harabeye çevrilmiş. Aynı zamanda Roland’ın ailesi de kaçırılmış. Oyunda temel amacımız Roland’ın ailesini ve köy ahalisini kurtarıp, intikam almak.

Age of Magic’de bölümler atlayıp, haritalarda zaferlere koşarken bazı savaştığımız düşmanlar aslında dostlarımız. Beyinleri ele geçirilmiş ve düşman mevzilerinde savaşıyorlar. Biz de kazandığımız her muharebeden sonra eski dostumuz, şimdiki düşmanlarımız olan kahramanları tekrardan saflarımıza geçiriyoruz. Oyunun hikayesi içerisinde kahramanların birbiri ile olan sinematik ekranlarda geçen diyalogları ise hikayeye renk katıyor ve güldürüyor.

Karanlık Sefer, gerçek azılı düşmanlarımızı da kahramanlarımız arasına kattığımız oyunun bir diğer haritası. Bu yüzden bu alt başlık buraya cuk diye oturdu.

age of magic

Age of Magic’de Kahramanlarını Geliştir 

Haritalarda kazandığımız her başarılı savaştan sonra ganimetler ve kahraman aksesuarları elde ediyoruz. Aksesuarlar ile kahramanlarımızın eşya setlerini tamamlayıp, bonuslar kazandırıyoruz. Ganimetlerle ise aslında epey zaman alan seviyelerini çok daha kolay artırabiliyoruz.

Age of Magic’in tek bir beğenmediğim kısmı var o da; enerji. Enerji olmadan savaşlara giremiyor, haritalarda ilerleyemiyorsun. Enerjin bittikten sonra tüm zevkin birden kesilip gidiyor, sonra bekle saatlerce Roland’ın ailesini kurtarmayı. Adamın ailesini kurtaracağız ya, aile ve aidiyet kültürüne hiç saygı kalmamış.

age of magic

En Önemli Nokta Hafıza Küreleri

Bence Age of Magic’in en mühim eşyası Hafıza Küreleri. 3 yıldızla tamamladığımız her savaştan sonra bölümün zorluğuna göre değişen sayıda hafıza küresi kazanıyoruz. Hafıza küreleri bize daha önce tamamladığımız bölümleri hiç elimizi dahi oynatmadan tekrar bitirmemizi sağlıyor. Böylelikle hem kahramanlarımız daha seri seviye atlıyor, hem de eşya bonusları daha kolay tamamlanıyor. Alacağımız ganimet de bunun cabası tabi.

age of magic

Oyunu kısa bir süre önce oynamaya başlamış olsam da oynamaktan büyük zevk aldım, yazıya dökmek istedim. Detaylı bilgi almak için Age of Magic’in sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

‎Age of Magic: Turn Based RPG
‎Age of Magic: Turn Based RPG
Age of Magic: Sıra tabanlı RPG
Age of Magic: Sıra tabanlı RPG