Artık 7’sinden 70’ine hemen herkes internet üzerinden alışverişe aşina. Son yıllarda ise, bu rahatlık mobil uygulamalar sayesinde cebimize kadar geldi. Türkiye’nin en iyi alışveriş uygulamaları listemizde bu uygulamarın en önde gelenlerini inceliyoruz.

Güvenli ve Rahat Alışveriş

Alışveriş alışkanlıklarımızda, mobil alışverişin yeri gittikçe artıyor. Çoğumuz, satın aldığımız ürünlerin büyük kısmını direkt çevrimiçi kaynaklardan almaya başladık bile. Fiziksel bir mağazadan görüp, dokunup deneyerek almak isteyenlerimizin bile büyük kısmı, en azından ürün ve çeşit araştırmasını dijital mağazalarda gerçekleştiriyor.

ABD ve Orta Avrupa pazarlarında, mobil pazar, e-ticaretin neredeyse yarısını kapsadı bile. Ülkemizde de, mobil mecralar online alışveriş alışkanlıklarımızda gittikçe daha güçlü yer alıyorlar. Artık ülkemizin önde gelen alışveriş platformlarının hemen hepsi mobil uygulamalarıyla da hizmet sunmaktalar. Gelin bu listede en başarılı örneklerini birlikte inceleyelim. İşte Türkiye’nin en iyi alışveriş uygulamaları.

Sahibinden.com

sahibinden.com - mobil alışveriş uygulamaları
Sahibinden.com mobil alışveriş uygulamaları arasında da güçlü bir yere sahip. Masaüstü web sayfasının tam tecrübesi ve fazlasını sunuyor.

Sahibinden.com, ülkemizde özellikle ikinci el alım satım konusunda ilk kurulan, ve muhtemelen ilk akla gelen mecralardan.

Mobil uygulaması aracılığıyla da, kullanıcılarına mobil web sayfasına göre çok daha kullanışlı ve masaüstü sitenin tüm güç ve özelliklerini sunabilen bir tecrübe sunuyor.

Sahibinden.com gerek kullanılmış, gerek yeni, akla gelebilecek hemen her kategoride ürün hatta hizmetin satış ilanlarının yayınlandığı bir platform olduğundan, konumunuz satıcı da alıcı da olsa, aradığınıza ulaşamamanız zor. Emlaktan motorlu taşıtlara, elektronikten fotoğraf ekipmanına, oyuncaktan giyime ve el sanatlarına kadar her çeşidi bulmak mümkün.

Güvenli E-Ticaret (GET) hizmetiyle de online alışverişin hem alıcı hem satıcı için pratik ve güvenilir biçimde gerçekleştirilebilmesine zemin oluşturuyor.

Artık kullanmayıp satmak istediğiniz her hangi ürününüz olduğunda, ya da ekonomik bir seçenek olarak kullanılmış bir ürün almayı düşündüğünüzde, uygulama ile tüm seçenekler parmak uçlarınızda.

sahibinden #AlSatKiralaKeşfet
sahibinden #AlSatKiralaKeşfet
‎sahibinden #AlSatKiralaKesfet
‎sahibinden #AlSatKiralaKesfet

Hepsiburada.com

hepsiburada.com - mobil alışveriş uygulamaları
Hepsiburada işlevsel ve şık bir uygulamayla mobil alışveriş ugulamaları içinde dikkat çekiyor.

Türkiye’nin ilk perakende satış sitelerinden olan Hepsiburada, en bilinen ve güvenilir online alışveriş platformlarımızdan biri olarak konumunu koruyor. Ülkemizde e-ticaretin öncülerinden olan firma, bu alanın daha da gelişmesi için kendini de sürekli geliştiriyor, ve ülke çapında paneller gibi çeşitli faaliyetler düzenliyor.

Giyimden, ev eşyaları, elektronik, hobi ürünleri ve akla gelebilecek hemen her kategoride ürün barındıran bir pazar Hepsiburada. Sektörde uzun zamandır bulunmanın avantajıyla, dağıtım ve ödeme kanallarıyla güçlü bağlar kurmuş bir durumda aynı zamanda. İade süreçleri de Hepsiburada güvencesinde.

Günümüzde, e-ticaretin gelişime en açık yeni kanalı olan mobil ticaret de elbette Hepsiburada’nın göz ardı edemeyeceği bir mecra. Dolayısıyla, mobil uygulaması sayesinde alışverişinizi mobil cihazınızdan güvenli ve keyifli bir şekilde gerçekleştirme şansınız var.

Uygulama ürün araması için cihazınızın kamerasını kullanarak barkod tarama ya da fotoğrafla ama seçenekleri sunmasıyla dikkat çekiyor. Menüden tüm kategorilere erişebiliyor olmanızın yanında, açılış ekranında kampanyalar ve öne çıkan ürünleri görebiliyorsunuz da. Yine buradan, Hepsiburada tarafından kadın girişimcilere kolaylıklar sağlayan Girişimci Kadınlar programı dahilinde ürünlerini satışa sunan girişimci hanımları da destekleyebilirsiniz.

‎Hepsiburada: Online Shopping
‎Hepsiburada: Online Shopping

N11.com

n11 mobil alışveriş uygulaması
n11 ile bulamayacağınız hiç bir ürün yok, istek ve ihtiyaçlarınız uygulama ile parmak uçlarınızda.

N11 ülkemizin son yıllardaki en popüler e-ticaret platformlarından biri. Akla gelen her türde ürünleri olan çeşitli satıcılara ulaşabildiğimiz sitede avantajlı fiyatlar ve ilginç ürünler bulmak mümkün.

Platformdaki satıcılar (dükkanlar), rekabet konumlarını belirleyen başlıca öğelerden olan kullanıcı puanlamalarını olumlu tutmak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Bu yüzden, iletişim, kargolama ve iade süreçleri genelde oldukça başarılı yürümekte. Ayrıca, çoğu dükkanda aldığınız ürün ne kadar ucuz olursa olsun kargo da ücretsiz.

Üye olduğunuzda ya da yüklü miktarlarda alışveriş yaptığınızda verdiği kaydadeğer hediye çekleriyle, n11’in oldukça bonkör sayılabileceğini de söylemeliyim.

Mobil uygulama ise, bu alışveriş tecrübesini eksiksiz özelliklere sahip, stabil ve hızlı bir biçimde akıllı cihazlarımıza getiriyor.

n11 - Online Alışveriş
n11 - Online Alışveriş
Developer: n11
Price: Free
‎n11 - Online Shopping
‎n11 - Online Shopping
Developer: n11.com
Price: Free

GittiGidiyor

gittigidiyor.com - mobil alışveriş uygulamaları
Gittigidiyor da sektördeki yerine yakışacak kalitede bir uygulama geliştirmiş

Yolculuğuna açık arttırma formatıyla başlayan GittiGidiyor da ülkemizde e-ticaretin öncülerinden. 2001 yılında aktifleşen GittiGidiyor, 2007 yılında dünya devi eBay’in ilgisini çekti ve eBay bu tarihte siteye ortak oldu. Daha sonra 2011 yılındaysa, eBay hisselerin %93’ünü alarak GittiGidiyor’u bünyesine kattı.

Site, yeni ürünler de bulabileceğiniz, kullanılmış ürünlerin alım satımını da yapabileceğiniz bir e-ticaret platformu. Tıpkı diğer alışveriş uygulamaları gibi, GittiGidiyor da her kategorideki ürünlere ev sahipliği yapıyor. Uygulama içinde bulabileceğiniz kategoriler arasında antika da var.

Mobil uygulama, sitenin kendisinde bulabileceğiniz işlevlerin hemen tümüne sahip. Cihazınıza indirip, hemen alışverişinize başlayabilirsiniz.

GittiGidiyor – Alışveriş Sitesi
GittiGidiyor – Alışveriş Sitesi

Trendyol

Trendyol - mobil alışveriş uygulamaları
Giyim-kuşam görünümüne dikkat edenlerin uğrak yerlerinden Trendyol, mobil uygulamasını da mobil trendlere uygun, şık bir şekilde hazırlamış

Giyimine özen gösteren moda tutkunlarının aklına ilk gelen adreslerden biri Trendyol.

Ürünlerini beğenerek giydiğiniz hemen hemen tüm markaları Trendyol’da da bulabilirsiniz. Kadın ve erkek giyimin yanısıra, ev eşyaları, kozmetik, saat, aksesuarlar ile ayakkabılar da Trendyol’dan satın alabileceğiniz ürün kategorilerini oluşturuyor. Sık inidirimleri, müşteri desteği ve iade seçenekleriyle neden en sık tercih edilen alışveriş sitelerinden biri olduğunu anlamak zor değil.

Popüler markaların uygulamada yer alıyor oluşuna ek olarak, Trendyol’un kendi markası Trendyolmilla ürünlerini de sadece burada bulabiliyorsunuz.

Uygulamanın kendisine bakacak olursak, en baştan bir mobil uygulama tecrübesi olarak tasarlanmış olduğu belli. Web sitesinin mobile çevrilmiş hali havası yok, dolayısıyla kullanım ve estetik olarak oldukça başarılı. Performans olarak da aynı başarıyı gösteriyor kesinlikle. Arama özellikleri de oldukça gelişmiş, dilediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bu artılarına bakarsak, Trendyol kesinlikle başarılı alışveriş uygulamaları arasında.

Trendyol - Online Alışveriş
Trendyol - Online Alışveriş
Developer: Trendyol
Price: Free
‎Trendyol: Fashion & Trends
‎Trendyol: Fashion & Trends

Morhipo

morhipo - mobil alışveriş uygulamaları
Moda alanında akla ilk gelen mecralardan bir diğeri de Morhipo. İndirimleri hızlıca takip edebildiğiniz, aradığınızı rahatça bulabileceğiniz uygulaması mobil alışveriş uygulamaları arasında başarılı bir seçenek.

Trendyol’un en eski rakiplerinden Morhipo da, elbette mobil dünyada yerini almış durumda. Morhipo’nun arkasında ciddi bir güç barındırdığını söylemek yanlış olmaz, çünkü Boyner Holding tarafından kurulmuş bir e-ticaret platformu. Bu durumun sağladığı bir avantaj, dilerseniz sipariş ettiğiniz ürünleri kargo ücreti ödemek yerine istediğiniz bir Boyner ya da YKM mağazasından teslim alabilmeniz.

Tıpkı Trendyol gibi, Morhipo’da da aradığınız hemen hemen tüm popüler markaları bulmanız mümkün. Satışa sunulan ürün kategorileri de aynı. İade süreçlerinde de, sitenin oldukça güvenilir bir namı var.

Farklı ürünlerde, rakibi Trendyol’a göre farklı avantajlar sunabildiğinden, alışveriş tutkunlarının her ikisini de takip etmesinde yarar var.

Uygulamanın kendisi, sade ve modern bir mobil uygulama tasarımına sahip. Özellikle inidirmde olan ürünlere hızlıca ulaşabilmeniz mümkün. Gerek üst kısımda sekme olarak yer alan kategoriler, gerek menü, gerekse alt barda yer alan sezon, özel indirim klübü ve hesabım seçenekleriyle tüm işlevler her an parmak uçlarınızda.

Morhipo
Morhipo
Price: Free
‎Morhipo – Online Alışveriş
‎Morhipo – Online Alışveriş

Alışveriş Uygulamaları: Cebinizdeki Alışveriş Merkezi

E-ticaretin geldiği noktada, en büyüğünden en küçüğüne, ucuzundan pahalısına, orijinal ürünlerden el işlerine kadar her tür, her kategoriden ihtiyaçlarınızı mağaza mağaza gezmeden alıp satmak mümkün. Mobil cihazların hayatımızda edindikleri yeri düşününce, e-ticaretin de bu alana yayılmaması düşünülemez oluyor.

Listemizde göz attığımız gibi, ülkemizin önde gelen e-ticaret platformları, artık nerede olursak olalım alışverişimizi yürütebileceğimiz başarılı alışveriş uygulamaları ile hizmet vermekteler.

“Mağaza dolaşmadan bilgisayarınızın başından ihtiyaçlarınızı karşılayın” düşüncesi dahi artık geçmişte kalmış görünüyor. Çünkü, artık favori e-ticaret platformunuzu, mobil cihazınızdan da rahatlıkla ve eksiksiz özelliklerle kullanmak mümkün. Sık sık, platformların mobil uygulamalara özel fırsatlar da sağladıkları düşünüldüğünde, bu uygulamaları kullanmak daha da cazip bir hale geliyor.

Alıcı ya da satıcı, e-ticaretin hangi tarafında yer alırsanız alın, bu uygulamaların yardımıyla aradığınızı bulduğunuz tatminkâr alışverişler dileyerek listemi sonlandırıyorum.