Alto’s Adventure, hiç bitmeyen, sonu bucağı olmayan oyunları seviyorsanız tam size layık bir oyun. Güzel kış oyunlarından bir tanesi. Sonsuzluğa gidercesine kayan, inanılmaz snowboard yetenekleri olan Alto’nun hikayesini anlatıyor bizlere.

Alto bir gün tepedeki evinde sakin bir gün geçirmekte iken, bahçesindeki lamaların kaçmasıyla sakin günü aksiyona dönüşüyor.

Nasıl kaçtıklarını bile düşünemeden Alto en güvendiği silahı, snowboard’unu alıyor ve karlı dağların tepesinden atlayarak başlıyor lamaları kovalamaya ve hikayesi böyle başlıyor.

Alto's Adventure

Peki Alto’s Adventure Nasıl Oynanıyor?

İnanılmaz derecede basit oyunlardan birisi, Alto’s Adventure. Tek yapmanız gereken, Alto kayarken onu önüne çıkacak kayalardan kurtarmak için zıplatmanız ve uçurumlara düşmeden kaymanız.

Oyunun geri kalan kısmında zaten Alto inanılmaz hareketli ve aksiyon dolu olduğu için üzerinde kaymadığı dağ, tepe, çatı kalmıyor. Tabii ki sizin yardımınızla.

Bir yandan Alto’s Adventure ruhunu yakalamak için yerlere saçılmış altınları toplamanız da lazım ki Alto’ya yeni aletler ve özellikler alabilesiniz.

Bir yandan altın toplayıp dağ, tepe demeden zıplayıp kayıyorsunuz bir yandan da kaçan lamaları buldukça azar mahiyetinde bir tokat atıp eve geri yolluyorsunuz.

Alto's Adventure

Her Oyun Zorlaşmaya Mahkumdur

Alto’s Adventure bu kısma kadar gayet güzel ilerliyor, ama her şeyin bir zorluğu olduğu gibi bu oyunun da bir zorluğu var.

Yana yakıla lama ararken içinden geçmediğiniz bahçe kalmıyor. Haliyle bir amca rahatsız oluyor, “Sen nasıl benim kampımdan kayarak geçersin!” diye sinirleniyor ve atına atladığı gibi kovalamaya başlıyor sizi.

Zaten kaçan lamaların derdi yetmezmiş, kayalara çarpmamak için bin takla atmanız gerekmemiş gibi bir de bu süvari takılıyor peşinize. Yakalanırsanız bir güzel pataklıyor sizi. Dikkat edin!

Alto's Adventure

Belli bir süre ve deneyim birikiminden sonra oyun artık sizin bu işi kaptığınıza karar verdiğinde size topladığınız altınlarla ek özellikler alma fırsatı sunuyor.

Alto’yu beğenmediyseniz, onu değiştirip yeni bir karakterle kayabiliyorsunuz. Daha kolay altın toplamak için mıknatıs alabiliyorsunuz ya da lamalar için bir lama borusu alıp onları daha kolay yakalayabiliyorsunuz. Hatta başka bir özellikle de Alto’nun uçmasını bile sağlayabiliyorsunuz.

Alto’s Adventure yapımcıları, oyunun severlerini de düşünmüş sanırım ve onların yaptığı hayran çizimlerini paylaşmak üzere Alto’s Art Club adında bir Tumblr hesabı açmışlar. Girip göz atmanızı öneriyorum, gerçekten güzel çalışmalar var.

Alto’s Adventure’ın kendi sitesinden, aldığı övgüleri ve kazandığı ödülleri görebilirsiniz. Hemen oynamak için aşağıdaki linklerden indirebilir ve bu maceraya ortak olabilirsiniz. İyi eğlenceler!

‎Alto's Adventure
‎Alto's Adventure
Developer: Snowman
Price: $4.99
Alto's Adventure
Alto's Adventure
Developer: Noodlecake
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.