Angry Birds serisinin son bombalarından biri Dream Blast; puzzle ve eşleştirme tarzlarının birleşimi keyifli bir oyun. Angry Birds Dream Blast, 2016 Angry Birds Blast’ın bir devamı. Bu seride öne çıkan ilk yineleme oldukça basit, sizin için patlayacak ve oyun tahtasını temizleyecek kuşlar yaratmak için farklı parçaları eşleştirmek.Angry Birds Dream Blast

Bu tür bulmaca oyunlarına Candy Crush serisinden alışığız ama tasarımı ve oynanışıyla yine de kendini sevdiren bir yapım. Dream Blast, sınırlı hamle sayısı içinde tamamlamanız gereken her seviye için yeni bir hedef koyarak bu dinamiğini biraz değiştirdi. Bu hedefler, başta alıştırma tarzında belirli bir renk bloğunu bir araya getirmekle başlıyor, ancak daha sonra oyun keyfi yavaş yavaş zorlaşarak artıyor.

Angry Birds Dream Blast’taki en bilinen oyun mekaniği, aynı rengin dört veya daha fazlasını eşlediğinizde, bir Angry Bird oluşturuyor. Eğer birbirleriyle yan yana gelecek şekilde iki Angry Bird oluşturursanız ya da yan yana getirmeyi başarırsanız, birleşerek daha güçlü etkilere sahip kuşlara dönüşüyorlar.

Angry Birds Dream BlastBu kuşlar, onları oluşturmak için kaç tane baloncuk kullandığınıza bağlı olarak daha da büyüyor ve oyunda sözü geçmese bile; patlamalarının gücü, büyüklükleri ve seviyelerine göre değişiyor. İlerledikçe bazı bölümleri geçmek için kuşlara ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Oyunun bu kısmı biraz kafa karıştırıyor. Çok zormuş gibi görünüp bütün hamlelerinizi kuşları oluşturmak için harcayıp kaybettiğinizde canınız sıkılıyor, ama ikinci denemenizde aslında kolayca geçebileceğinizi fark edince keyfiniz yerine geliyor.

Angry Birds Dream Blast Yolunuzu Taşlarla Kapatıyor

Bölümler zorlaştıkça patlayan kuşlara gerçekten ihtiyacınız olduğu anlar geliyor. Oyun işi zorlaştırmak adına taşlar, buz parçaları veya kilitlerle önünüzü kesiyor. Hamlelerinizi ve kuşlarınızı akıllıca kullanmak gerekiyor.

Oyunun zorluğu, basit hedeflerle başlayıp kademeli olarak daha zor hale geldiğinden oldukça iyi ayarlanmış. Ama bununla birlikte, asıl sorun, oyuncunun elini tutma veya rehberlik etme konusunda hiçbir unsur bulunmuyor – sadece görevi size veriyor ve kendi başınıza çözmeniz gerekiyor geri kalanını. Bunu yapmak çok zor değil tabii, ama karşınıza çıkan her yeni unsurun ne işe yaradığını çözmek biraz zaman alıyor.

Angry Birds Dream Blast uzun süredir devam eden, Rovio için çok kârlı bir serinin başka bir tekrarı sadece, bu yüzden biraz zaman kaybı olması beklenebilir. Ancak, yeni oyun mekaniği ve iyi bir zorluk eğrisi sayesinde oldukça yeni bir şey sunuyor; en azından oyunun size ne gibi zorluklar çıkarabileceğini görmek için oynamaya değer.