İlk kez anne olmaya hazırlanan kadınlar için hamilelik süreci, soru işaretleriyle dolu geçebilir. Bebeğim şu an hangi evrede? Doktora ne sıklıkla gitmeliyim? Bebek için gereken eşyaları nereden alacağım? Hamilelikte nasıl beslenmeliyim? Bu ve daha birçok soru, hamilelik dönemi boyunca kafanızı kurcalayabilir. Neyse ki hamilelik sürecini organize etmek ve anne adaylarını bilgilendirmek amacıyla tasarlanan The Bump uygulaması, bu süreci sizin için oldukça pratik ve keyifli hale getiriyor.

Hamilelik boyunca adeta bir rehber görevi üstelenecek şekilde geliştirilen The Bump; yumurtlama dönemleri, hamilelik, doğum ve bebekler ile ilgili her türlü alanda anne adayı kullanıcılara destek olmayı hedefliyor.

Aynı zamanda evlenip aile kurmaya hazırlanan çiftlere hitap eden The Knot ve The Nest adlı uygulamaların yaratıcılarının geliştirdiği The Bump’ın uygulama incelemesine özellikle anne adayları mutlaka göz atmalılar.

The Bump

The Bump ile Neler Yapılabilir?

The Bump uygulamasını indirdiğinizde, sizden üyelik oluşturup bebeğinizin beklenen doğum tarihini girmeniz isteniyor. Bu bilgiye dayanarak içinde bulunduğunuz hamilelik dönemine dair bilgiler paylaşan uygulama, vücudunuzun yaşadığı değişikliklerden haberdar olmanızı da sağlıyor.

Gelecek hafta sekmesinde ise ne tür belirtiler bekleyeceğinize dair ön izleme imkanı sunan uygulamanın bunlara ek olarak birçok faydalı işlevi de mevcut.

Doktor ziyaretlerinizi kaydedebileceğiniz bu uygulamada, gün içerisinde aklınıza takılan soruları veya yapılacaklar listenizi uygulama dahilinde not alabilmeniz mümkün. Böylece önemli randevularınızı ve bilgileri, günlük hayatın stresiyle unutma ihtimaline karşı önlem alma şansınız bulunuyor.

Uygulama bu özelliğiyle yoğun zamanlarınızda daha rahat organize olabilmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda fotoğraf kaydetme imkanı da veren bu uygulama ile karnınızın yavaş yavaş büyüdüğünü yakından gözlemleyebilirsiniz.

The Bump’ın makale ve haber bölümü ise hamilelik ve bebekler hakkında merak ettiğiniz her konu hakkında bilgi sahibi olma olanağı sağlıyor. Her gün size özel güncellenen çeşitli makaleler ve yeni araştırmaları bildiren haberler sayesinde hem sorularınıza cevap bulabilir hem de en güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

The Bump 2

The Bump Neden İndirilmeli?

Kullanıcı dostu tasarımıyla The Bump, özellikle ilk defa annelik deneyimini yaşayacak kadınları bilgilendirip hamilelik sürecini daha az stresli geçirmelerini hedefleyen bir mobil uygulama.

Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında bebeğinizin hangi evrelerden geçtiğini gösteren üç boyutlu görseller bulunuyor. Bebeğinizin her hafta nasıl geliştiğini ve büyüdüğünü yakından izleyebileceğiniz bu işlev, dünyaya gözlerini açmaya hazırlanan yavrunuzun boyutunu meyvelerle simgeleyerek bilgi akışını eğlenceli bir hale getiriyor.

Üstelik The Bump üzerinden diğer anne adaylarıyla tanışıp iletişim kurma şansınız da var. Böylece merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz soru-cevap bölümü yardımıyla diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Daha profesyonel birikime dayalı cevaplar için ise sorularınızı uygulamanın editör ekibine veya beraber çalıştıkları doktorlara yöneltme fırsatınız da mevcut.

Uygulamanın bir diğer özelliği ise Amazon dahil olmak üzere birçok e-ticaret sitesi entegrasyonu desteğiyle bebeğinizin gelişine hazırlık yapmak için alışveriş listeleri oluşturabilmeniz. Ayrıca satın alınan ürün bilgilerini kaydeden bu uygulama sayesinde alınacaklar listenizi kontrol altında da tutabilirsiniz.

Yeni anne adaylarına hamilelikleri boyunca eşlik eden The Bump uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Pregnancy App & Baby Tracker
Pregnancy App & Baby Tracker
Developer: The Bump
Price: To be announced
‎Pregnancy & Baby App: The Bump
‎Pregnancy & Baby App: The Bump

Sizin veya çevrenizdeki anne adaylarının kullandığı benzer hamilelik uygulamaları var mı? Favoriniz hangisi? The Bump’ı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.