2019 yılı içerisinde oluşan listelerdeki En’leri açıklamaya devam ediyorum. Daha önce 2019 yılı için Apple App Store’un en iyi oyununu sizlerle paylaşmıştım. Sonrasında ise Google Play Store’da belirlenen en iyi uygulamaları anlatmıştım. Bu seriye devam edecek olursak sırada 2019 yılı Apple App Store en iyi uygulamalar listesi var. Apple App Store’un açıklamış olduğu en iyi uygulamalarından sizlere bahsetmek istiyorum. Geçelim listemize.

Apple App Store’un en iyi uygulamalarından bahsederken, eğer ki Google Play Store’da da uygulama bulunuyorsa linklerini bırakacağım.

Apple App Store En İyi Uygulamalar

  • En İyi Video Düzenleme Uygulaması: Quik

Quik aslında GoPro kullanıcıları için tasarlanmış fakat zamanla diğer platformlar için de uyumlu hale getirilmiş harika bir video düzenleme uygulaması. Oldukça kullanışlı ve basit bir arayüze sahip olan Quik’te, hazır temalar, yazı fontları ve videolara müzik ekleme özellikleri bulunuyor. Seçimlerinizi otomatik olarak videonuza yansıtan uygulama resmen birkaç tuşa basarak videolarınızı hazır hale getiriyor. Ekstra olarak akıllı kesme ve hız kontrolü özelliklerine de sahip. Video düzenliyor, edit/montaj yapıyorsanız bu uygulama elinizin altında muhakkak olmalı.

‎Quik - GoPro Video Editor
‎Quik - GoPro Video Editor
Developer: GoPro, Inc.
Price: Free

  • En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: Snapseed

Snapseed, hem hızlı, amatör düzenleme araçları ve filtrelere ihtiyacınız varsa ve hem de profesyonel seviyede işler yapıyorsanız RAW düzenleme, beyaz dengesi gibi yüksek seviyeli konularda da sizlere yardımcı oluyor. Hem amatör hem de profesyonel kullanım açısından her seviyeye uygun bir uygulama olması belki de Apple App Store en iyi uygulamalar listesine girmesine neden olmuştur.

‎Snapseed
‎Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free
Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

  • En İyi Hava Durumu Uygulaması: AccuWeather

Okula, işe giderken veya dışarı çıkarken her zaman tedbirli oluyor ve hava durumunu kontrol ediyorsanız AccuWeather tam size göre bir uygulama. Anlık, güncel ve doğru hava durumu tahminleri, yağmur/kar başlamadan önce bildirim göndermesi gibi özellikleri ile şahane bir uygulama.

AccuWeather Hava Durumu
AccuWeather Hava Durumu
Developer: AccuWeather
Price: Free

  • En İyi iPad Uygulaması: Flow by Moleskine

Çizim ile uğraşıyor, sürekli karalama yapıyor veya not tutmayı seviyorsanız Flow by Moleskine bu görevi yerine getirmeye hazır. Uygulama çoktan aldığı ödülle kafaya oynamaya başlamış. 2019 Apple Tasarım Ödülü kazanan uygulamayı hemen edinin derim.

‎Flow: Sketch, Draw, Take Notes
‎Flow: Sketch, Draw, Take Notes
Moleskine Notes
Moleskine Notes
Developer: Moleskine Srl
Price: Free

  • En İyi Mac Uygulaması: Affinity Publisher

Adobe’un en büyük rakibi olan Affinity Publisher Apple App Store’da en iyi Mac uygulaması seçildi. Apple App Store en iyi uygulamaları açısından bakacak olursak Adobe ile yarışan bir uygulamanın başı çekmesi hiç de uygunsuz değil. Broşür, poster, ilan ve E-Kitap oluşturmak için de kullanılıyor aynı zamanda fotoğraf ve resim de düzenleyebiliyorsunuz.

‎Affinity Publisher
‎Affinity Publisher
Developer: Serif Labs
Price: $54.99
  • En İyi iPad Oyunu: Hyper Light Drifter – Apple App Store En İyi Uygulamalar

Nostaljiyi seviyor, zamanında da atari oynamış bir gençseniz iPad yılın oyununu tam size göre seçmiş. 8-16 bit, 2 boyutlu oyunları sevenler için mükemmel bir macera oyunu.

‎Hyper Light Drifter
‎Hyper Light Drifter
Developer: Abylight S.L.
Price: $4.99
  • En İyi Mac Oyunu: GRIS

Oyun 4.2 puan almış ve hikayesi ile hem göz dolduruyor hem de acıyı hissetmenizi sağlıyor. Aynı zamanda bu karakterin yerden kalkmasında pay sahibi olduğunuzu hissetmek başka duyguları da ortaya çıkarıyor. Kendi dünyasında kaybolan, hayatında sürekli acı veren deneyimler geçirmiş ama umudunu hiç yitirmemiş bir genç kızın hikayesine can veriyoruz. Yetenekleri, keşifleri ve gezerek Gris hem duygusal hem de fiziksel olarak ellerinizde büyüyecek.

Apple App Store En İyi Uygulamalar

‎GRIS
‎GRIS
Developer: Devolver
Price: $4.99

Apple App Store En İyi Uygulamalar

Apple App Store En İyi Uygulamalar

Apple’ın baş rakibi Google’ın Apple App Store’un en iyi uygulamalar listelerinde başı çekmesi ne ironik değil mi 🙂