Bıktım alt yazılı dizi/film izlemekten. Ben artık altyazıyı açmak değil alt yazı olmak istiyorum diyorsanız size iyi bir haberim var: Beelinguapp.

Yabancı dil öğrenmek isteyenler eminim birçok yola başvurmuşlardır. Dizi/ film izlemek, yabancı müzikler dinlemek, kelimelerin anlamlarına, telaffuzlarına bakmak…. Bu süreç sizi yorduysa, hepsine birden ulaşabileceğiniz süper bir uygulamadan bahsedeyim size. Beelinguap ile ücretsiz şekilde öyküleri orijinal dilinden dinleyebilir, dinlerken Türkçe alt yazı ile cümleleri takip edebilir, tüm haberleri çevirileri ile okuyabilir, yabancı şarkıları dinleyip okumaya çalışabilirsiniz. Hepsini sayıp bitirdiğimi düşünmeyin bu daha başlangıç!!!

Beelinguapp – Dil Öğrenmenin/Geliştirmenin Farklı Yolları Var!

Konuya kütüphane kısmından başlamak istiyorum. Kütüphane kısmında öncelikle başlangıç, orta ve ileri olmak üzere kendi seviyenizi seçiyorsunuz. Seçtiğiniz seviyeye göre karşınıza onlarca öykü çıkıyor. Öyküleri yabancı diliyle dinleyebilir, Türkçe alt yazı ile cümleleri sırasıyla takip edebilirsiniz. Öykülerde sizlere ilgi çekici animasyonlar eşlik ediyor. Üstelik anlamadığınız, kaçırdığınız ya da tekrar etmek istediğiniz cümle olursa tıklayarak istediğiniz yerden devam edebiliyorsunuz. Üstelik kategori seç kısmında kendinize uygun kategoriyi seçebilirsiniz. Kategoriler kısaca; çocuk hikayeleri, popüler hikayeler, kültür, kısa hikaye/roman, bilim ve teknoloji, diğerleri ve bekids.

Müzik kısmında pek de popüler olmayan hatta günlük hayatta dinlemeyi tercih etmeyeceğim şarkılar var. Premium olmayanlar, seçtikleri şarkıları bir kereliğe mahsus dinleyebiliyor hatta şarkıya eşlik edebiliyorlar. Seçmek zorunda kaldığım şarkıları pek sevemedim ve Premium olmayanlara bir hak tanınma18ması pek hoşuma gitmedi ama yine de güzel bir kategori olduğunu düşünüyorum.

Gündemi Takip Ederken Dil Öğrenin!

Haberler kısmına gelecek olursak Premium olmayanların gözü yine yaşlı… İlgi çekici haber başladıklarını orijinal diliyle okuyabiliyor ve Türkçesini görebiliyorsunuz. Ama haberi sesli dinlemek isterseniz uygulama sizi Premium kısma yönlendiriyor.

Favoriler kısmında ise Premium olmayanlar için tek sıkıntı beğendiğiniz öykülere ya da haberlere çevrimdışı erişemiyorsunuz. Onun dışında sevdiğiniz , üstüne gitmek istediğiniz kısımlara daha sonra yeniden erişebilirsiniz.

Bilgi Kartları ile karşınıza ilk orijinal dilinde bir kelime çıkıyor. Karta bir kez tıklandığında ise kelimenin tükçe karşılığını görüyorsunuz. Bu şekilde kelime bilginizi eğlenirken ölçebilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz dil İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Çince, Arapça ya da Japonca ise bu uygulamayı aşağı bıraktığım linkten indirebilir ya da Google Play Store veya Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mitoloji tutkunu, yoga yapan, yeni işlere atılmaktan çekinmeyen bir doğa aşığı.