Yapımcılığını ZeptoLab’in yaptığı C.A.T.S: Crash Arena Turbo Stars, vurmalı, kırmalı, parçalamalı ve ölümcül araçlarınızı yarıştırdığınız bir aksiyon oyunu. En can alıcı noktaya geliyorum, oyun Google Play Store’da 2017 yılının en iyi oyunu ödülüne layık görülmüş. C.A.T.S, Google Play Store’da 4.7, Apple App Store’da ise 4.8 gibi çok yüksek puanlara sahip, zaten aldığı ödül ile de bu puanları hak ettiğini göstermiş.

Minik ama Ölümcül Patilerin Amansız Savaşı

C.A.T.S, serseri bir kedi çetesinin araçları ile başka bir çeteye saldırısı ile başlıyor. Saldırı düzenlenen ekip içerisinde bizim kediciğimiz de bulunuyor. Patron kedi, bizden bu saldırıları bertaraf etmemizi istiyor ve savaş anında başlıyor.

Bizim çeteye araçları ile savaş açan her kedi ile arenada tek tek savaşıyoruz. Amacımız çetemizi bu baskından kurtarmak. Tabi bu çok kolay olmuyor çünkü gelen saldırıların gücü her geçen oyun artıyor. En sonunda düşman tarafın patron kedisini de yendikten sonra patronumuz saldırıları başarılı ile savunduğumuz için bize bir kaç iyilikte bulunuyor. Bunlar da kedimizin savaş arabasını güçlendirebileceğimiz ilkel savaş arabası ekipmanları.

Crash Arena Turbo Stars ile Kedi Mühendisliğine İlk Adım

Patron kedi, bize saldırıları başarılı ile savuşturduğumuz için ödül olarak bir kaç tane sandık hediye ediyor. Sandıkların oyunda önemi büyük çünkü aracımızın seviye atlamasını sağlıyor. Savaş aracımız ne kadar güçlü ise rakipleri alt etmek de bir o kadar kolay hale geliyor.

Sandıkların içeriğinden bahsedecek olursak, elde ettiğimiz ekipmanlar düşük seviyelerde epey ilkel bir durumda. Kaya, bıçak, tekerlek gibi. Ama savaşlarda aldığımız galibiyetlere göre sandık kazanıyoruz ve ekipmanlar gittikçe daha modern hale geliyor. Aracımız da bir o kadar güçleniyor.

Araçlar, kedi mühendisler ile harika noktalara gelebiliyor. Tabiri caizse tam bir mühendislik harikası. Çok basit bir şekilde sandıklardan çıkan ekipmanları birleştirerek, ana ekipmanın seviyesini yükseltiyoruz. Savaş aracımıza geliştirdiğimiz ekipmanları yerleştirdikten sonra artık patiler pençelere evrilmiş durumda, savaşa hazırsınız.

crash arena turbo stars

Crash Arena Turbo Stars Şampiyonası

Patron kedimizden bahsetmiştik, hani şu bizsiz acemi kedi çetesini bile alt edemeyen. Ona olan saldırılar hız kesmeden devam ediyor, biz de bu çeteleri bozguna uğratmaya. Bu hikayede ilerledikçe patron kedi sandıklarını esirgemiyor. Haliyle savaş aracımız da gelişme kaydediyor.

Bir kaç saldırıyı patilerden evrimleşen pençelerimizle savuşturduktan sonra yeni bir harita oyun haritası açılıyor o da, Şampiyona. Gerekli ekipmanları geliştirip, aracınızı çevrimiçi oyuncular ile kapışacak kadar güçlü hale getirdikten sonra şampiyonaya katılabiliyorsunuz. Ama bu şampiyona öyle bir kaç ipe sapa gelmez kediciğe karşı değil, gerçek düşmanlara karşı oluyor.

Ekipmanları tanımak işte bu noktada çok daha önemli bir hal alıyor. Çünkü savaşılacak rakiplerin araçları farklı özelliklere sahip. Sandıklardan topladığınız ekipmanlar ile her kediciğe karşı farklı bir strateji ile aracınızı geliştirerek şampiyonada ilerleme sağlayabiliyorsunuz. Stratejiler aslında çok basit, kaldıraç testereye, bıçak ise kaldıraca karşı güçlü. Ve buna benzer bir kaç strateji mevcut.

crash arena turbo stars

Minik, tatlı patilerimizi güçlü pençelere dönüştürdüğümüz bu oyunun sitesini ziyaret edebilir daha fazla bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de C.A.T.S’i indirebilirsiniz.

CATS: Crash Arena Turbo Stars
CATS: Crash Arena Turbo Stars
Developer: ZeptoLab
Price: Free