Bugün inceleyeceğim uygulama bir anda karşıma çıkan, ben bunu nasıl önceden duymadım diye düşündüğüm, ücretsiz bir müzik dinleme ve indirme uygulaması olan Deezer. Bu uygulama alternatiflerini kesinlikle aratmayıp, -alternatif derken herkes Spotify ve Apple Music’den bahsettiğimi anlamıştır- onlara göre güçlü yönler barındıran bir uygulama.

Deezer uygulaması Google Play Store’da 4.5 puana ve 100 milyon+ indirilmeye sahip. Apple App Store’da ise 4.0 puan toplayabilmiş durumda. Uygulamanın geliştiricisi uygulamayla aynı ismi taşıyan Deezer Mobile ekibi.

Yepyeni Bir Müzik Evrenine Merhaba Deyin!

Deezer uygulamasında yepyeni şarkılarla karşılaşacaksınız. 56 milyon şarkı ve tamamen sizin için hazırlanmış özel önerilerle, bu uygulama sizin yeni müzik dinleme arkadaşınız olacak. Uygulamanın en sevdiğim yanlarından biri de gerçekten dinlediğiniz tarzdaki müzikleri çok iyi analiz eden bir algoritmaya sahip olması. Bu algoritma sayesinde size sizin sevebileceğiniz tarzda müzikler tavsiye edip müzik dinleme zevkinizi artırıyor.

Uygulamada, dinlediğiniz müziklerin yanı sıra daha önce duymadığınız fakat uygulamanın size tavsiyesi üzerine sevebileceğiniz müziklerle tanışma ihtimaliniz oldukça yüksek. Deezer’daki bu özelliklerle beraber koyu renk modu, bilmediğiniz şarkıları bulmanıza yarayacak SongCatcher gibi tatlı mı tatlı yenilikçi özellikleri var. Hatta isterseniz, sizin kendi MP3 arşivinizi bile uygulamaya yüklemenize olanak sağlanmış durumda.

Deezer Premium ile Çevrim Dışı Müzik Dinlemeye Doyun!

Deezer Premium satın aldığınız taktirde yukarıda da bahsettiğim özelliklerle beraber çevrim dışı iken önceden indirmiş olduğunuz müzikleri dinleyebilir, uygulamadan reklamsız şekilde faydalanabilirsiniz. Uygulamanın bir diğer güzel yanı ise dinlediğiniz şarkı sözlerini görebiliyor ve şarkıya eşlik edebiliyor oluşunuz. Uygulamayı ücretsiz kullandığınız taktirde reklam destekli ve kişisel önerilerde, karışık dinleme özelliğine sahip olabiliyorsunuz.

Deezer Premium’un paketlerindeki fiyatlandırmalara bakacak olursak, iki ayrı paket tanımlanmış olduğunu görüyoruz. Paketlerin ilkinde, uygulamayı denemek ve bize uygunluğunu test etmemizi sağlamak için ilk ay ücretsiz üyelik seçeneği sunulmuş. İlk ayın ardından 12.99 TL gibi bir ücretlendirme mevcut. Aslına bakacak olursanız bu ücret gayet makul ve diğer uygulamalara kıyasla ucuz ancak incelemelerim sonucu Deezer Premium’un herhangi bir öğrenci indirimli paketinin olmadığını öğrendim. Normal paket olarak ucuz bir fiyat olsa da öğrenci paketi olmayışı diğer uygulamalarda kıyaslandığında Deezer’ı biraz geride bırakıyor.

İkinci üyelik seçeneğimiz ise Deezer Family. Bu paketin fiyatı da yine alternatiflerine göre gayet uygun ve 19.99 TL olarak belirlenmiş. Bu pakette de yukarıda saydığım bütün özellikleri ailenizle birlikte doya doya kullanabileceğiniz 6 adet Premium hesaba sahip oluyorsunuz.

Tanıttığım uygulama ilginizi çektiyse uygulamanın Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilir veya aşağıdaki linkleri kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz.

‎Deezer: Music Player, Podcast
‎Deezer: Music Player, Podcast
Deezer: müzik indirme programı
Deezer: müzik indirme programı

 

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.