Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerleyim. Sizler için birçok oyun incelemesi hazırladım, hepsi sırada bekliyor fakat hiç aklıma gelmeyecek bir oyun tarzına rastladım. Süreyle savaşarak yemek yapma oyunu: Delicious World.

Oyun Google Play Store’da 4.5, Apple App Store’da ise 4.8 puana sahip. 1 milyondan fazla indirme ile de popüler bir oyun olduğunu gösteriyor. Yorumları da okudum, kullanıcılar gerçekten çok memnun. Hatta bu oyun ve bu tarzdaki oyunları erkeklerin çok fazla oynamayacağını düşünürsek, yorumların çoğu da erkek kullanıcılardan olumlu gelmiş.

Delicious World ‘ün Hikayesi Çok Başarılı

Küçüklüğünde Kraloyun ya da Oyunlar1 gibi oyun sitelerine saatlerce zaman ayıranlar aramızda kesinlikle vardır. Şimdi anılarınıza gidin ve o sitelerde oynadığınız yemek yapma oyunlarını düşünün. Sonrasında biraz daha gelişmişini hayal edin. Eşittir: Delicious World.

Oyundaki karakterimiz olan Emily’nin bir restoranı var ve gırla da müşterisi. Yapacağınız kekler, kahveler ve çaylarla müşterilerinizin karınlarını hızlı bir şekilde doyurmanız gerekiyor. Acele edin, karnı aç olan müşteri beklemez.

Oyunun farklı olan noktalarından birisi de kesinlikle bir hikayeye dayanması ki bu özelliğini yorumlarda çok fazla kişi eleştirmiş -iyi anlamda-. Emily dükkanını açmış, yemekler yapıyor. Bazen annesi dükkana geliyor, öneriler veriyor, kızı ile iletişime geçiyor. Aynı zamanda Emily’nin bir erkek arkadaşı var o da bazen yeni tatlar keşfederek karakterimizin yanına geliyor. Oyunu hikayeleştirmenin yanında grafikler ve oyun görünümü de öyle güzel ve tatlı ki, uzun saatler oynanabilir.

Emily’nin Dükkanına Yeni Malzemeler Lazım!

Delicious World’te süreye karşı yarışıyorsunuz ve aynı zamanda yaptığınız yemeklerden para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paralar ile dükkanı daha iyi ve hızlı hale getirmeniz gerekiyor yoksa yemekleri yetiştirmek oldukça zor.

Bölümlerden kazandığınız altınlar ile dükkanı geliştirin. Çok daha hızlı kek yapan bir ocak ya da çok daha hızlı kahve yapan bir makine alın. Bu şekilde siparişleri çok daha seri hazırlayabilir, müşteriler kaçmadan onlara servis edebilirsiniz. Oyunda seviye atladıkça çok daha fazla müşteri geliyor fakat size verilen süre ise kısalıyor. Elinizi çabuk tutun, kekleri çileklemeyi unutmayın.

Delicious World

Delicious World: Daha İyi Bir Aşçı Olmak İçin

Tamamlayacağınız görevler ile dükkanınızda daha fazla para kazanabilir ve hızlıca yeni malzemeler alabilirsiniz. Bölüm başı görevlerden değil de tamamlayacağınız büyük görevlerden altın veya elmas kazanın. Dükkanınızı daha hızlı yükseltin. Görevleri tamamlayarak Delicious World’ü çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Dükkanınızın görünümü değiştikçe oynama isteğiniz de artacak. Dilerseniz Google Play Store’dan veya Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de indirebilirsiniz. Ocakta yemeğim var, ben kaçtım.

Delicious World

‎Delicious World - Cooking Game
‎Delicious World - Cooking Game

 

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.