“Fala inanma, falsız da kalma!” diyenlerdenseniz yolunuz mutlaka fal uygulamaları ile kesişmiştir. Komşudan, arkadaştan henüz iyi bir uygulama önerisi almadıysanız bizim listemiz çok işinize yarayacak 😉

Nerden Çıktı Bu Fal Uygulamaları?

Türk kahvenizi içtiniz, öylece garsona mı vereceksiniz fincanı? Ya da geleceğiniz bulaşık deterjanına mı kurban gitsin istiyorsunuz hemen? Tabii ki hayır. Önce o fincanın fotoğrafları çekilecek, sonra da hoooop gelsin en güzel fal yorumları.

Geleceğinize dair ipuçları almak ya da gerçekçi olmak gerekirse eğlenceli fikirler duymak için fal uygulamaları ideal. Belki ilişki, belki ekonomi, belki de yeni başlayacağınız bir proje ya da seyahat planı ile ilgili sorular mı var kafanızda? Sorun gitsin, Faladdin’e, Derya Abla’ya veya beğendiğiniz herhangi bir uygulamaya.

Belki de insanlığın en eski uğraşlarından biri, fal bakmak ve gelecek hakkında tahminlerde bulunmak. Bunu fark eden uygulama geliştiricileri de gecikmeden bu alana el attı. Artık fal baktırmak için iyi fal bakan birini bulmaya gerek yok.

Biz de gözüpek mobiluygulama.com yazarları olarak kendimizi uygulama mağazalarının karanlık ormanlarına attık ve en iyi fal uygulamaları hangileri sizler için arayıp bulduk! İşte size geleceğinizi söyleyecek (ya da en azından bunu denerken sizi eğlendirecek) fal uygulamaları…

Faladdin

faladdin sihirli fal uygulamaları
Faladdin, şık tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle en popüler fal uygulamaları arasında yer almayı hak ediyor.

Daha önce detaylı olarak incelediğimiz Faladdin Sihirli Fal Uygulaması, en popüler kahve falı uygulamalarından biri. Uygulamayı daha açar açmaz çalan kısa ve oynak müzik, hemen “falcıya geldik” havasına sokuyor sizi.

Faladdin, mor zemin üzerinde sarı yazılarla hem okunaklı hem de şık bir görünüme sahip. Uygulamanın ana menüsü başlıkların büyük puntolarla yazıldığı (fazlasıyla) sade ve işlevsel bir tasarımda kurgulanmış. Buradan kayıtlı fallarınız, profil bilgileriniz, kredi kazanma ya da satın alma gibi işlevlere erişebiliyorsunuz.

Profil bölümünden ulaşabileceğiniz ayarlar bölümü ise uygulamanın dil ayarları ile açılış sesi ve bildirimlerin açılıp kapatılması seçeneklerini sunuyor. Dil ayarları demişken, evet, uygulama Türkçe ya da İngilizce olarak kullanılabilmekte. Kahve falını merak eden yabancı misafirlerinize rahatlıkla uygulamayı önerebilir, ne eğlenceli geleneklerimiz olduğunu bizzat tattırabilirsiniz.

Uygulama size günde Zaten detaylı olan fallarınızı daha da detaylandırmak için uygulama içinde kredilerinizi kullanabilirsiniz. Bu kredileri satın alabileceğiniz gibi, uygulamaya arkadaşlarınızı davet etmek, sosyal medya üzerinde paylaşmak ya da küçük reklam videoları izlemek gibi sevimli yollarla ücretsiz olarak da kazanabiliyorsunuz.

İster Aşk, İster İş

Yukarıda belirttiğim gibi, Faladdin’in falları oldukça uzun ve detaylı olmalarıyla dikkat çekici. Ayrıca neyi bilmek istediğimizle de ilgileniyor ki geleceğimizin özellikle o kısmına baksın. Genel, aşk, iş gibi çeşitli konularda seçim yapabiliyoruz fala baktırmadan önce.

Çok güzel düşünülmüş bir özellik, hayatınızda hangisinin felaket gitme eğiliminde olduğunu düşünüyorsanız, o hariç diğerlerinden birini seçerek bu sayede neşenizi koruyabilirsiniz! Dolayısıyla Faladdin, ruh sağlığınızı da düşünüyor.

Fincanımız ve tabaktan oluşan üç fotoğrafı çekip gönderdikten sonra beklemeye başlıyoruz. Faladdin epey yoğun olacak ki bekleme süresini kısa tanımına sığdırmak mümkün olmadı. Olsun, güzel şeyler beklemeye değer, yani sanırım öyle…

Yukarıda da belirttiğimiz bildirim ayarı açıksa, falınız hazır olduğunda uygulama telefonunuza bildirim gönderip sizi uyarabiliyor.

Özellikle, uygulamayı amansızca test eden mobiluygulama.com yazarları olarak “bu hafta aşırı yoğun iş temponuz sağlık problemlerine yol açabilir, baş ağrıları yaşayabilirsiniz” cümlesiyle hayatlarımız özetlendiğinde, bir dakikalığına şuhu içinde sessizliğe gömüldük. Sanırım sen bu işi biliyorsun Faladdin… fakat faldaki bir dolu olumlu şey de aynı şekilde doğru çıkmazsa bu konuyu tekrar görüşeceğiz Faladdin… Yok yok, sesim tehditkâr falan değil. Hayır aba altından sopa da göstermiyorum Faladdin, sopa değil, kılıç o…

Faladdin
Faladdin
Price: Free

Kaave Falı

kaave falı fal uygulamaları
Kaave Falı, işlevsel ve eğlenceli yapısıyla en popüler fal uygulamalarından biri.

Kaave belki de kahve falı uygulamalarının en popüler olanı diyebiliriz. Tıpkı Faladdin uygulamasında olduğu gibi yine gizemli ve oryantal bir melodiyle açılan uygulama, bizleri bir falcı bacıyı ziyaret ediyor havasına sokuyor.

Bu da oldukça beklenilir bir durum uygun, zira uygulamadaki falcı karakterlerin ilki falcı bacı. Daha premium olan falcıların estetik tasarım başta olmak üzere çeşitli bakımlardan falcı bacıdan daha üst seviyelerde olduklarını belirtmeliyim.

Kaave Falı uygulaması da yine İngilizce ve Türkçe olarak 2 farklı dilde hizmet verebilen uygulamalardan. Dolayısıyla yine geleceğini öğrenme nimetinden mahrum kalmış yabancı arkadaşlarınızı, bu dertten kurtarmak için önerebilirsiniz.

Fakat ben ciddi olarak bu uygulamaları İngilizce olarak kullanan kişiler istatistiğini merak ediyorum, özellikle de yurtdışından kullanan. Bir de belirtmeliyim ki falcı bacı (ki İngilizce dil seçilince adı Gloria oluveriyor) biraz İngilizce dersleri alsa olur gibi geldi bana sanki.

Falcı bacının falları, diğer uygulamalara göre daha kısa gibi. Ancak uygulama içi satın alma yöntemiyle Sophie Teyze’den aşk ve aile hayatınız, Jasmine’den ise finans ve iş yaşamınızla ilgili ek yorumlar isteyebiliyorsunuz. Uygulama içi kredileriniz ile ise Isabel’den aşk, iş ya da aile ve dostlarınız konularından seçtiğiniz biriyle ilgili ek yorumlar alabilirsiniz.

Son olarak Zahra, yine uygulama içi kredi karşılığında size sesli mesajla seçtiğiniz bir konuda ek yorumlar gönderebiliyor. Ancak hemen belirtelim; Zahra, Android versiyona özel.

Fakat bu kızlarımız pek yoğun olacaklar ki falımın yorumlanması 17 dakika sürdü. İşleri de zor tabii; yalnızca Play Store’da 10 milyondan fazla indirilmiş olan bir uygulama, o kadar kullanıcıya sadece 5 kadıncağız bakıyorlar…

Eğer siz de bu hallerine çok üzülüyorsanız Gold ya da Platinum üyelik satın alarak kendilerini destekleyebilir, fallarınızı da öncelikli ve hızlı olarak yorumlatabilirsiniz.

Aynı Fincan, Farklı Profil Bilgileri

Uygulamaya Facebook ile bağlanabiliyor olsanız da her fal göndermek istediğinizde isim, cinsiyet, ilişki durumu ve yaş gibi bilgileri tekrar giriyorsunuz. Herhalde uygulamayı arkadaşlarınızın da kullanıyor olabileceğini düşünmüşler.

Biz de bu durumu test etmek için aynı fincanla farklı profil bilgileri girerek fal talebinde bulunduk. Fincan görüntüleri aynı olsa da profile kadın olarak bilgi girişi yaptığınızda farklı, formu erkek olarak doldurduğunuzda farklı fal yorumlarıyla karşılaşıyorsunuz.

Ne tür farklar olduğunu söylemeyeceğiz; ama açıkçası epey eğlendik. Dilerseniz siz de deneyebilirsiniz.

Krediler dışında uygulama içi bir başka birim de kahve fincanlarınız. Her fal baktırdığınızda bir fincan kullanılmış oluyor. Ek fincan edinmek için de reklam videoları izlemek, arkadaşınızdan istemek gibi çeşitli eğlenceli yollar mevcut yine.

Kaave Falı uygulamasının iOS versiyonunda bir çark çevirerek rastgele ödüller de kazanabiliyorsunuz. Bu bazen fal kredisi kazanmak bazen de ücretli falcılara fal baktırma hakkı edinmek olabiliyor.

Kahvenizin yine üç fotoğrafını yüklemenizi isteyen uygulama, dilerseniz sanal fincan özelliğiyle kahve içmemiş olsanız da içmişsiniz gibi falınıza bakabiliyor. Fal hazır olduğunda da bildirim gönderebilmekte.

Kaave - Falcı Bacı: Kahve Falı
Kaave - Falcı Bacı: Kahve Falı
‎Kaave: Tarot, Angel, Horoscope
‎Kaave: Tarot, Angel, Horoscope

Fal Diyarı

fal diyarı fal uygulamaları
Fal diyarı cihazınızda az yer kaplayacak, fal diyarı sitesiyle bağlantılı, bol fal özellikleri içeren bir alternatif.

Uygulama, Fal Diyarı internet sitesinin mobil uygulaması. İlk olarak indirirken yalnızca 5 MB civarı boyutuyla hafif bir uygulama olarak dikkatimi çekti. Uygulama, tasarım olarak diğerlerine göre daha sade. Ancak estetik açıdan daha basit bir seviyede kalmış diyebiliriz.

Uygulama içi kredinize göre çeşitli kullanıcılara fal baktırabiliyorsunuz. Yani anlayacağınız üzere bu uygulamada eğer “detaylı fal baktır” seçeneğini tercih ederseniz, falınız gerçek yorumcular tarafından bakılıyor.

Uygulama üzerinden kullanıcılara direkt mesaj gönderme, foruma katılma, fal sonuçlarınıza erişme gibi ek işlevleri de gerçekleştirmek mümkün.

Fal Diyarı uygulamasının öne çıktığı yan ise kahve falıyla sınırlı kalmayışı. Dilerseniz tarot falı, katina, yıldızname gibi farklı fal türlerinde de fal baktırabilirsiniz.

Dahası, “dert danış” ve “özel rüya yorumu” bölümleri sayesinde, yorumculara ulaşarak rüyalarınızı yorumlatabilir ya da dertlerinizi anlatabilirsiniz.

Elbette, uygulama üzerinde direkt yorumculara erişerek yapılabilen işlemlerin ücretli olduklarını belirtmekte fayda var.

Eğer telefonunuzda az yer kaplayan, insanlarla diyalog imkanı veren, fal türleri bakımından da zengin bir uygulamaysa aradığınız, Fal Diyarı aradığınız uygulama olabilir. Ayrıntılı bir incelemesini de sitemizde daha önce yayınladığımızı hatırlatmak isterim, okumak isterseniz, tam burada.

Fal Diyarı Kahve Falı
Fal Diyarı Kahve Falı
Developer: Mebil Yazılım
Price: Free
‎Fal Diyarı - Kahve Falı
‎Fal Diyarı - Kahve Falı

Derya Abla

derya abla fal uygulamaları
Derya Abla uygulaması, hem çeşitli fal işlevleri içeriyor hem de işin biraz da sosyalleşme yanına ağırlık veriyor gibi görünmekte.

Derya Abla fal uygulaması da hem kahve hem de diğer kategorilerde fal bakan uygulamalardan. Arayüz tasarımı olarak biraz eski usül kaldığını belirtmeliyim.

Uygulama, kahvemvefalim.com web sitesinin mobil uygulaması olarak önümüze çıkmakta. Dolayısıyla uygulama üzerinden sitedeki paylaşımları okumak, üyeleri aramak, arkadaş eklemek ve foruma katılmak mümkün.

Uygulama “Derya’nın Özel Fal Odası” bölümünde gerçek yorumculardan detaylı, niyetinizi de belirterek fal baktırabilmenize izin veriyor, ancak bunun için site içi kredi gerekiyor.

Ücretsiz kahve falı bölümündeyse yine üç fotoğraf ile kahve falınızı ücretsiz olarak baktırabilirsiniz. Buradan baktırdığımız fallar, diğer örneklere göre biraz kısa sayılabilir, ama çok da fazla değil. Dili de daha bir klasik kahve falı dili dersek yanlış olmaz sanırım.

Uygulama içindeki diğer işlevlerse canlı fal, tarot, yıldızname, aşk falı, rüya yorumu, iskambil falı, baht falı ve daha pek çok farklı fal seçeneğini içeriyor. Uygulama üzerinde chat, rüya tabirleri, kahve falı sözlüğü gibi ek bölümler de mevcut.

Uygulama içi puan kazanabilmek için tombala ve sayı tahmin gibi küçük oyunlar da eklenmiş. Çok heyecan verici olduklarını söylemek zor olsa da düşünülüp uygulamaya dahil edilmeleri kayda değer.

Sonuç olarak, Derya Abla uygulamasının en azından içerik ve işlev çeşitliliği bakımından en zengin fal uygulamaları arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Derya Abla - Kahve Falı
Derya Abla - Kahve Falı
Developer: FlyBit
Price: Free

Efsun Abla

efsun abla fal uygulamaları
Efsun Abla, Faladdin ve Kaave gibi uygulamaların tarzını örnek almış görünüyor. Alternatif ya da ek olarak değerlendirilebilir.

Efsun Abla uygulaması, tasarım olarak Kaave uygulamasını hatırlatıyor diyebiliriz. Günlük fincan sayımız kadar ya da kredi kullanarak fal baktırabiliyoruz. Kahve dışında melek kartları ile ayrı bir fal kategorisi daha sunuyor uygulama.

Kahve falı bölümünde, yine fincan ve tabağı içeren üç fotoğrafı yollayıp bilgilerimizi girerek bir yorumcu seçiyoruz. Diğer uygulamara göre daha hızlı bir şekilde sonuçlandığını söylemem gerek.

Yorum oldukça uzun ve detaylıydı. Bu özelliği, diğer fal uygulamaları arasında bir avantajı diyebiliriz. Bu kadar uzun ve detaylı bir yorumda bir şeyleri doğru tutturamamak zor olsa gerek. Ama bu konuda epey garantici davranmış yorumcu, zira fal metni içinde birkaç kez arka arkaya bir öncekiyle çelişen yorumlar vardı.

Bu yüzden “doğru çıkmazsa tekrar görüşeceğiz” de diyemiyorum, zira aynı durum için hem olumlu hem olumsuz yorumlardan en az biri yanlış olmak durumunda. Elbette ben yanılıyor, ve uygulama da hem bu evren hem de paralel evrenler için yorum gönderiyor olabilir değil mi?

Peki sayın okuyucu, çok dağıttım farkındayım… Ayrıca faldan önce ilişkim yok olarak seçtiğim halde, fal boyunca ilişkimden bahsetmesini nasıl yorumlamalıyım onu da bilemedim…

Uygulama içi kredi ve fal baktırmak için fincan alabiliyoruz. Ayrıca reklamları kaldırmak, fal bakılma süresini daha da kısaltmak ve günlük sınır kaldırmak için VIP üyelik seçeneği mevcut. Eğer bu kredilerden ücretsiz olarak kazanmak istiyorsanız, reklam videoları izleyerek bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

Efsun Abla, Faladdin ve Kaave Falı uygulamalarına bir alternatif olmayı amaçlıyor gibi, eğer böyle bir uygulama arayışındaysanız, denemek isteyebilirsiniz.

Fala İnanma… Ama Uygulamasız da Kalma

Uygulama marketlerinde her tarzdan pek çok kahve falı uygulaması var. Gerçekten içinizi kemiren bir soruya yorum istiyor da olsanız veya ciddiye almadan biraz eğlenmek, her iki duruma da uygun çok çeşitli alternatifleriniz var.

Burada, sizler için bu alternatiflerin en popülerlerini seçmeye çalıştık. Umarız sizler için de bizim için olduğu kadar keyifli olacaktır bu uygulamaları kullanmak.

En iyi fal uygulamaları listesine eklemek istediğiniz başka uygulamalar varsa yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.