Her türlü ihtiyaç için geliştirilen mobil uygulamalar, günlük hayatımızın her alanında büyük bir rahatlık sağlıyor. Gün içerisindeki planlarımızı daha verimli organize edebilmek için yardım aldığımız mobil uygulamalar, hem kendimizin hem de ailemizin hayatını kolaylaştırıyor. Peki en yakın dostumuz olan evcil hayvanlar için de mobil uygulamalardan destek alabilir miyiz? Evcil hayvan uygulamaları ile neden olmasın?

Günlük hayatın stresi nedeniyle kimi zaman tüylü dostlarımıza yeteri kadar vakit ayırmakta zorlanabiliyoruz. Neyse ki mobil uygulama geliştiricileri, evcil hayvanları da düşünüyor ve onlara özel uygulamalar geliştirmeyi ihmal etmiyorlar.

Siz de evcil hayvanlarınızın eğlenmesini sağlayacak ve eğitimlerini geliştirecek mobil uygulamalar ile hem onlarla daha güzel vakit geçirebilir hem de onları izlerken mutlu olabilirsiniz. İşte kedi ve köpeklerin de kullanabileceği 11 mobil uygulama…

1. Snapcat

En popüler uygulamalardan Snapchat’in kediler için olan versiyonu Snapcat, kedilerinizin fotoğraflarını çekip paylaşabileceği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ekranda beliren renkli bir noktayla kedilerin merakını uyandıran uygulama, kedinizin ekrana dokunduğu anda kamerayı aktifleştirerek o anda fotoğrafını çekiyor.

Android uygulamasını Play Store’a giderek ücretsiz indirebilirsiniz.

2. BarkCam

Köpeklerin kameraya bakmasını sağlayan bir ses çıkartan BarkCam sayesinde köpeğinizin dilediğiniz kadar fotoğrafını çekebilirsiniz. Eğlenceli filtreler ekleme imkanı da sunan bu uygulama yardımıyla köpeğinizin ne kadar da fotojenik olabileceğini keşfedebilirsiniz.

3. 11pets

Evcil hayvan uygulamaları arasında göze çarpan uygulamalardan biri olan 11pets, evcil hayvanınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olmayı hedefliyor. İlaç saatleri, tahlil sonuçları, boy ve kilo oranları gibi bilgileri kaydedebileceğiniz uygulamada her hayvan için ayrı bir dosya oluşturabilirsiniz. Yaklaşan aşı tarihlerini de hatırlatan 11pets, dostlarınızın mutlu ve güvenli bir hayat sürmesini sağlamak için ideal bir uygulama.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

11pets: Hayvan Bakımı
11pets: Hayvan Bakımı
Developer: 11Pets
Price: Free
‎11pets: Pet Care
‎11pets: Pet Care
Developer: 11Pets
Price: Free

4. AqDiary

Balıklarınızı basit bir fanusa hapsetmek yerine donanımlı bir akvaryumda beslemekten yanaysanız, bu uygulama tam size göre. Akvaryum bakımını destekleme amacıyla geliştirilen AqDiary’ye, su değerleri gibi bilgileri kaydedebilir ve filtre temizleme zamanı gibi hatırlatmalar kurabilirsiniz.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

AqDiary
AqDiary
Developer: Oliver Mihatsch
Price: Free

5. Cat Fishing 2

Nestle Purina’nın kediler için tasarladığı Cat Fishing 2, kedilerin balık avına çıkabileceği bir uygulama. Balık sayısının üç taneye kadar arttığı bu oyun, kediler kadar sizi de eğlendirebilir. Üstelik kediniz 30 saniyeden fazla ara verirse, uygulama dikkat çekici bir ses çıkartarak kedinizin oyuna dönmesini sağlıyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Cat Fishing 2
Cat Fishing 2
Price: To be announced
‎Cat Fishing 2
‎Cat Fishing 2

6. Game for Dogs

Köpeğinizle beraber oynayabileceğiniz bu oyun, yüksek kontrastlı arka plan renkleriyle köpeklerin ilgisini çekiyor. Ekranda beliren ve hareket eden bir oyuncağın köpeğiniz tarafından yakalanması gereken bu uygulama aracılığıyla köpeğinizle birlikte eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

7. DogSync

DogSync, özellikle birden fazla köpeği olan kalabalık aileler için oldukça ideal. Köpeklerinizle ilgili her türlü bilgiyi not alabileceğiniz bu uygulama, aile fertlerinin birbirinin faaliyetlerinden haberdar olmasını sağlıyor. Böylece kimin hangi köpeği, ne zaman gezdirdiğine göz atarak gününüzü ona göre planlayabilirsiniz.

8. Relax My Cat

Evcil hayvan uygulamaları arasında yer alan Relax My Cat uygulaması, kediniz stresli bir gün geçiriyorsa sakinleşmesine yardımcı olabilir. Kedilerin kendi aralarındaki iletişim ve ilgilerini çeken sesler baz alınarak hazırlanan bu uygulamanın kedinizin depresyon, korku, hamilelik gibi durumları için arka planda kullanılabilecek müzikleri mevcut.

iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

‎Calm My Cat - Music For Cats
‎Calm My Cat - Music For Cats

9. Dog Walk

Köpeğinizle gezdiğiniz yerleri ve mesafeyi GPS ile kaydeden Dog Walk sayesinde gezilerinizi haritadan inceleyip değerlendirebilirsiniz. Fotoğraf çekip arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bu uygulama, özellikle sağlıklı bir yaşam adına kilo vermesi gereken köpekler için birebir. Üstelik köpeğinizin ihtiyacını giderdiği yerleri de harita üzerine işaretleyip kaydediyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Dog Walk - Track your dogs!
Dog Walk - Track your dogs!
Developer: Tractive
Price: Free
‎Tractive Dog Walk
‎Tractive Dog Walk
Developer: Tractive
Price: Free

10. Crazy Cat

Crayz Cat’in diğer uygulamalardan en büyük farkı, oyunda kedinizin yakalaması gereken hedefi sizin yönetmenize izin vermesi olabilir. Oyuna başlamadan önce telefonunuz ile tabletinizi uygulama üzerinden senkronize etmeniz gerekiyor. Daha sonra telefonunuzdan hareket ettirebileceğiniz fare veya kelebek gibi kedilerin dikkatini çekecek hedefleri, hayvanın tablet kullanarak yakalamaya çalışması bekleniyor.

11. PupPee

Yavru bir köpek evlat edindiniz ve ona tuvalet eğitimi vermeniz mi gerekiyor? Köpeğinizin yaşını girebileceğiniz PupPee, bir sonraki tuvalet ihtiyacının ne zaman olacağını tahmin edebiliyor. Birden fazla köpek yavrusu için farklı zaman çizelgeleri yaratabileceğiniz bu uygulama yardımıyla köpeklerinize kolaylıkla tuvalet eğitimi verebilirsiniz.