Yıkıp dökmek bana göre değil, ben uçup kaçmak istiyorum diyorsanız bu oyun tam da size göre. Feist, iki boyutlu dünyada boyutlar arası bir eğlence sunan bir macera oyunu. Oyunun yapımcısı olan Finji şirketi 2D oyunlar konusunda kendini ispatlamış bir grup. Oynanış şekli biraz Limbo’yu veya Badland’i andırıyor.

Feist

Feist ile Hayatta Kalmak Zor

Oyuna kafes içerisine hapsedilmiş, küçük, tüylü bir karakter olarak başlıyoruz. Karanlık bir ormanda kaçırılmış arkadaşlarımızı bulmak için yolculuğa çıkıyoruz. Etrafta uçuşan minicik sinekler hariç oyunda karşımıza çıkan her yaratık bizi ya yemeye ya da öldürmeye çalışıyor.

İlerlemek için yapacağınız hamleleri planlarken örneğin bir şeyler fırlatırken ya da üzerinden zıplarken fizik kurallarını da göz önünde bulundurmanız gerek. Ayrıca beklenmedik sürprizlere de hazırlıklı olmalısınız. Tam hızınızı almış pati pati koşarken bir anda başınıza devasa kayalar düşmeye başlayabilir. Ya da uzaktan arkadaş canlısı gibi görünen pofuduk şey sizi gördüğü anda kütükler fırlatabilir.

Oyunun siyah ağırlıklı renklendirmesi bazen ihtiyacınız olan taşlar, kozalakları bulmayı zorlaştırıyor. Bir silahınız olmadan böyle korkutucu bir ormanda hayatta kalamazsınız. Bölüm geçmek ve hayatta kalmak için gerçekten dikkatli gözlere ihtiyacınız var. Ayağınızın takıldığı şey bir çıkıntı da olabilir, bir bubi tuzağı da. Ama bir kez oyun mekaniklerine alıştınız mı bitirmeden bırakmak istemeyeceksiniz.

Feist

Oyunu kulaklıkla oynamanızı tavsiye ederim. Yatıştırıcı bir ambiyans müziği kullanılması zihninizi rahatlatarak odaklanmanızı kolaylaştırıyor. Yoğun bir günün ardından stres atmak için güzel bir maceradan daha iyi ne olabilir ki! Ayrıca oyun internet bağlantısı gerektirmiyor ve üyelik istemiyor. Oyunu indirdiğiniz gibi canavarlarla yüzleşmeye başlayabilirsiniz.

Oyunu Google Play Store ve Apple App Store’dan ücretsiz olarak oynamaya başlayabilirsiniz. İlk üç bölüm için ücretsiz fakat üçüncü bölümden sonra tam sürüme geçmek için Apple App Store’da 3,99$, Google Play Store’da ise 17,99 TL ücretlendirme bulunmakta.

Feist

Eğer mobil beni kesmez diyenlerdenseniz oyunun Steam/PS/Xbox kullanıcıları için de satışı mevcut. Bu tarzdan hoşlanıyorsanız fiyatını karşılayan bir oyun olduğunu söyleyebilirim, eğer daha önce denemediğiniz bir tarz ise Feist iki boyutlu macera oyunlarına başlamak için gerçekten iyi bir seçenek.

Kendi gözlerinizle görmek için aşağıdaki linklere tıklayabilir ya da sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Feist
Feist
Developer: Finji
Price: Free
‎Feist
‎Feist
Developer: Finji
Price: Free+

PAYLAŞ
Öykü de yazar, anime de sever. Ama en çok nightcore dinler