Gündelik hayatın içerisinden bizi biraz da olsa ayırıp bir nebze rahatlatan, uzaklaştıran ve dinginleştiren şey deyince aklıma ilk olarak müzik geliyor. Günümüzde sizler de biliyorsunuz ki ne kaset ne CD ne de elle tutulabilir herhangi bir şeyi müzik dinlenmek için artık kullanmıyoruz. Mobil uygulamalar birçok sektörde olduğu gibi müziğe de el atmış durumda. Bu gelişmenin güzel örneklerinden bir tanesi ise fizy. Gelin detaylarına birlikte göz atalım.

Fizy

Türkiye’nin Müzik Platformu: fizy

Elbetteki herkesçe farklı yorumlanacak bir konu olmakla birlikte, müzik gerçekten stresli iş ortamından tutun sosyal hayatta ve belki de en çok bir şeyleri beklerken aklımıza ilk gelen bir kaçış noktası. Nostaljik devrini tamamlayan müzik artık sadece dijital platformlardan temin edilebilir hale gelmiş durumda.

fizy sunduğu geniş müzik yelpazesi, offline dinleme özelliği ve playlistler oluşturmanızı sağlayarak, aradığınız şarkılara çok daha kolay ulaşmanızı sağlayan Turkcell grup bünyesinde olan bir müzik platformu.

fizy

Peki fizy’de Neler Var?

● 35 milyondan fazla şarkı, en son çıkan albümler, popüler şarkıları içerisinde barındırıyor.
● Popüler video klipler ve video listeleriyle birlikte sadece müzik değil video içeriklere de erişim sağlamanıza olanak tanıyor.
●Sevdiğiniz yerli ya da yabancı şarkıların sözlerini, şarkıyı dinlerken kolayca okuyabileceğiniz bir arayüze sahip.
● Sevdiğiniz sanatçıların canlı konser yayınları, akustik performansları ve sadece fizy’e özel video içerikle erişim sağlamaya olanak tanıyor.
● Ruh haline göre dinlemeye hazır binlerce ücretsiz müzik listesi ile hangi şarkıyı dinleyeyim derdinden de sizi kurtarmış oluyor.
● “Haftalık Keşif Listesi” ve “Karışık Kaset” müzik listeleri ile yeni şarkılar ve sanatçılarla tanışmanıza ön ayak oluyor.
● Türkiye’nin en popüler radyo kanallarını canlı dinleyebilmeyi ve ayrıca her dinleme zevkine uygun fizy özel radyolarını ücretsiz bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz.
● Sevdiğiniz şarkılardan size özel olarak oluşturabileceğiniz kullanıcı listeleri özelliği ile modunuza uygun müzik listelerini kişisel zevkinize göre oluşturabilirsiniz.
● Kendi oluşturduğunuz kullanıcı listelerini tüm fizy kullanıcıları ile paylaşabilme özelliğiyle birlikte fizy global bir müzik paylaşım ağını sizlere sunuyor.
● Yüksek ses kalitesi ile müzik dinlerken keyif alabiliyorsunuz.
● fizy’de internetiniz yokken de müzik dinleyebilmeniz için “çevrimdışı” özelliği mevcut. Telefonunuzun ön belleğine kaydettiğiniz müzik ya da çalma listelerini internet olmayan ortamlarda da dinlemeniz mümkün.

İlk ay ücretsiz deneme seçeneğiyle birlikte göz atmanızı tavsiye ederim. Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

‎fizy – Music & Video
‎fizy – Music & Video
Developer: Lifecell Music
Price: Free+

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.