Halfbrick Studios’un yapımcılığını üstlendiği Fruit Ninja, oyun salonlarında oynanan oyunlar kategorisinde yani Arcade. Diğer bir değişle Atari oyunları olarak Türkçe’ye çevirebiliriz. Tam bir Türkçe çevirisi bulunmuyor. Fruit Ninja, Apple App Store’da 4.0, Google Play Store’da ise 4.3 puana sahip. Oyunun 100 milyondan fazla indirmesi var.

Meyveleri Dilimle, Bombaları Değil

Fruit Ninja’da adeta annelerimizin akşam saatlerinde, televizyon karşısında meyve soyması gibi meyveler doğruyoruz. Ama annelerimiz gibi narin değil hunharca, önümüze gelen meyveleri parçalara ayırıyoruz. İster kombo yaparak aynı anda 2 veya daha fazla meyveyi kesin, isterseniz şov yaparak tek tek keserek ilerleyin. Orası da sizin zevk meseleniz.

Meyveleri doğramaya devam ederken dikkat edin, önünüze çıkacak her nesne meyve olmayabilir. Meyvelere nazaran karşımıza çıkan bombaları da meyve diye doğrarsanız işte o zaman yandınız, dikkat edin elinizi kesmeyin. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız, aman dikkat edin patlamayın.

Fruit Ninja’nın çok daha eğlenceli bir tarafı var o da; oyunda birden fazla kez doğrayabildiğimiz bir meyve olması. Büyük kıpkırmızı bir meyve çıkarsa ekrana abanın. Yapabildiğiniz kadar bıçak darbesi vurun. Ne kadar çok keserseniz, o kadar çok puan kazanırsınız.

Fruit Ninja

Seviyenizi Artırın

Fruit Ninja’da oyun içerisinde seviyeler bulunuyor. Hesabınızda seviye atladıkça yeni oyun versiyonları açılıyor. Haliyle tek bir modda takılı kalmaktansa, oyunu çok daha eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz. Seviyeniz artıkça, açılan yeni bölümler de bir o kadar zorlaşıyor.

Örnek verecek olursak, 1.30 dakika içerisinde kaç puan yapabileceğiniz ile ilgili bir challenge bölümü var. Başka bir örnek ise 1 dakika içerisinde bomba dahi kesseniz oyun bitmiyor, lakin her kestiğiniz bir bomba 10 puanınızı, meyve kesiyormuş gibi sizden kesiyor. Bombalar kötü şeyler dostlar dikkat edin.

Fruit Ninja

Fruit Ninja ile Stres Atın

Oyunu oynarken fark edeceksiniz ki bu meyveleri kesmek gerçekten strese birebir. Mutsuz musun, oyuna gir, meyve kes. Stresli mi hissediyorsun, oyuna gir, meyve kes. Gece uyumadan önce bir rahatlama gelsin mi istiyorsun, Fruit Ninja’ya gir, bir iki meyve kes kendine gel.

Meyve doğramayı seven ve gerçekten iyi hissettirdiğine inandığım birisi olarak, Fruit Ninja’da hem eğlence olarak hem de meyveleri keserken ki çıkan efektlerin ve seslerin bana iyi geldiğini gördüm. Artık bir iki meyve kesmeden uyuyamıyorum.

Fruit Ninja

Benim oynarken zevk aldığım ve stres attığım bu oyunun ile ilgili daha fazla bilgiyi şuradan alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Fruit Ninja’yı indirebilirsiniz.

‎Fruit Ninja®
‎Fruit Ninja®
Developer: Halfbrick Studios
Price: Free+
Fruit Ninja®
Fruit Ninja®
Developer: Halfbrick Studios
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.