Buse Özer, YouTube‘dan videolar izleyerek ve çeşitli kitaplardan araştırmalar yaparak Android ve iOS uygulamalarının nasıl geliştirileceğini öğrendi. Henüz 23 yaşında olan Buse Özer, Arcade türünde olan 5 mobil oyun geliştirdi.

Genç geliştirici Buse Özer’in geliştirmiş olduğu oyunlar eğlenceli vakit geçirmeyi sağladığı gibi başarılı grafikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Tamamen ücretsiz olarak indirilebilen bu 5 mobil oyun şu an sadece Android kullanıcılarına hizmet vermekte. Fakat bir yıl içerisinde geliştirilen bu 5 oyun, yakın zaman içerisinde iOS kullanıcılarının da kullanımına sunulacak.

Tough Jumping 2

Tough Jumping 2, toplam olarak 6 bin 550 kez indirildi ve Buse Özer’in geliştirdiği oyunlar arasında şimdiye kadar ki en çok indirilen oyun oldu. Ayrıca bu oyunun 3 defa Trend kategorine girdiğini de belirtelim. Oyundaki hedef ise en üst kata çıkarak en yüksek skoru elde edebilmek.

Tough Jumping 2
Tough Jumping 2
Developer: Click Game Studio
Price: Free

Color Cube

Color Cube, Arcade ve bulmaca türünü bir araya getiren farklı bir oyun. Özellikle bulmaca tarzı oyun sevenlerin mutlaka denemesi gereken değişik bir oyun alternatifi olarak karşımıza Color Cube çıkıyor. Bu oyunda yer çekimine uygun olan hareketli objeler ile karakterler ağır çekimde ilerliyorlar.

Color Cube
Color Cube
Developer: Buse Game
Price: Free

Dino Trex 2018

Chrome internet tarayıcısı oyunları arasında bulunan T-Rex isimli oyundan esinlenilerek geliştirilmiş olan Dino Trex 2018, 3 farklı moda sahip. Bu modların 2 tanesi renkli diğeri ise orijinal Dino T-Rex benzeri bir moda sahip. Bu oyundaki hedef sonsuz bir koşuda en yüksek skoru elde etmek.

Dino Trex 2018
Dino Trex 2018
Developer: Buse Game
Price: Free

Hop Hop Color Cube

Eğlenceli bir oyun olan Hop Hop Color Cube oyununun hedefi, oyunun ana karakteri olan küp’ü atlatarak ilerlemek. Kolay olarak başlayan bu oyun, ilerleyen bölümlerde kademeli olarak zorlaşıyor.

Hop Hop Color Cube
Hop Hop Color Cube
Developer: Buse Game
Price: Free

Hop Hop 2

Hop Hop 2 oyunu, isim olarak Hop Hop Color Cube oyunu ile benzerlik gösterse de oynanış tarzı tamamen farklı bir oyun. Oyundaki ulaşılmak istenilen hedef ise oyunda bulunan yuvarlaklar içinden geçerek en yüksek puanı elde edebilmek.

Hop Hop 2
Hop Hop 2
Developer: Buse Game
Price: Free

Buse Özer’in geliştirdiği bu oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube üzerinden video izleyerek isteyen herkes uygulama geliştirebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.