Gelişen teknolojiye ayak uydururken sosyalleşmek için mobilden yararlanmak da artık kaçınılmaz oluyor. Hatta sosyal çevremiz ile iletişime geçmek için ilk tercihlerimizden biri olan mobil cihazlar, her an yanımızda olmaları sebebiyle oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Bu doğrultuda mobil mağazalarda kendine önemli bir yer edinen mesajlaşma uygulamalarından Signal Messenger ise önemli noktalarda benzerlerinden farklılaşıyor.

Kısa mesaj ile beraber sesli ve görüntülü arama seçenekleriyle de karşımıza çıkan Signal Messenger, uygulama üzerinden yapılan tüm konuşmaları şifreleyerek kullanıcı güvenliğini ön planda tuttuğunu kanıtlıyor. Bilgilerinin gizliliğine önem veren kullanıcılar için son derece ideal olan Signal Messenger uygulamasının birçok farklı özelliği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, detaylı incelememize göz atabilirsiniz.

Signal Messenger

Signal Messenger Nasıl Çalışıyor?

Signal Messenger uygulamasından yararlanabilmek için sadece bir telefon numarasına sahip olmanız yeterli. Ek bir üyeliğe gerek duymayan uygulama, hattınıza kısa mesaj olarak gönderdiği doğrulama kodu girildikten sonra kullanıma açılıyor. Bu adımların ardından telefon rehberinizde kayıtlı ve Signal Messenger uygulamasını kullanan diğer kişiler ile pratik bir şekilde konuşmaya başlayabilmeniz mümkün.

Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip bu mesajlaşma servisi aracılığıyla arkadaşlarınız ile sohbet ederek dilediğiniz gibi sosyalleşebilirsiniz. Metin mesajının yanı sıra fotoğraf ve video mesajları da gönderme imkanı sunan uygulama ile sohbet esnasında çeşitli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Grup sohbeti özelliği sayesinde ise birden fazla kişi ile aynı anda etkileşime geçebilmeniz söz konusu.

Üstelik Signal uygulaması, hem kısa mesaj hem de sesli arama ve görüntülü sohbet seçenekleri ile iletişime geçmeyi mümkün kılıyor. Dolayısıyla uygulama üzerinden arkadaşlarınız ile dilediğiniz şekilde konuşma imkanınız bulunuyor.

Signal Messenger 2

Neden Signal Messenger Uygulaması?

Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal Messenger, güvenlilik ve gizliliğe verdiği önem dolayısıyla aldığı üst düzey önlemlerle dikkatleri çekiyor. Açık kaynak (open source) kodlu yazılım ile geliştirilen uygulama, mesaj ile sohbetlerin yanı sıra konuşmaları da uçtan uça şifreleme yöntemi ile koruyor. Dolayısıyla üçüncü tarafların erişimine kapatılan konuşmaların gizli kaldığından son derece emin olabilirsiniz. Uygulama, bu özelliği sayesinde güvenliğine önem veren mobil kullanıcılar için tercih sebebi haline gelebilir.

Uygulamanın aynı zamanda “kaybolan mesaj” işlevi oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Bu özellik sayesinde sohbet içerisinde gönderilen yazı ve görseller, 5 saniyeden 1 haftaya kadar olan sürelerden birinin seçilmesi durumunda söz konusu sürenin sonunda kaybolacak şekilde uygulamada yer alıyor. Mesajların kaybolma süresini ise kum saati ikonlarının yardımıyla takip edebilmek mümkün. Böylece üzerinden belli bir süre geçen sohbetlerin uygulama tarafından otomatik olarak silinmesi ile telefon hafızasında yer kaplanması engelleniyor.

Bunlara ek olarak Signal Messenger uygulamasının masaüstü versiyonunun da mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Böylece sohbetlerinizi farklı platformlardan eş zamanlı olarak sürdürme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Sade tasarımına karşın oldukça kullanışlı donanımıyla ön plana çıkan güvenli mesajlaşma servisi Signal Messenger uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantılar yardımıyla indirebilirsiniz.

Signal - Gizli Mesajlaşma
Signal - Gizli Mesajlaşma

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.