Alışkanlıklar, hobiler herkesin hayatında olması gereken, boş geldik boş gidiyoruz dememizi önleyecek türden şeyler. Bugün inceleyeceğim Habitify uygulaması alışkanlık oluşturmanızı veya var olan alışkanlıklarınızı takip etmenize yarayan ücretsiz bir mobil uygulama.

Habitify, yeni alışkanlıklar oluşturup devamlı hale getirmenize yardımcı olan, minimal ve sezgisel dizaynıyla alışkanlıklarınızı ve hayatınızı kolayca takip etmenize katkıda bulunan, kısacası daha düzenli bir yaşamın kapılarını aralayan bir uygulama.

Habitify uygulaması, Google Play Store’da 3.8 puana sahip. Apple App Store tarafındaki kullanıcılar ise Google Play Store kullanıcılarının aksine 4.6 puan vererek uygulamayı beğenmişler.

Habitify ile Günlük Rutinlerinize Odaklanın

Habitify’ı indirdiniz acaba alışkanlıklarıma ne eklesem diye düşünüyorsunuz, yapmanız gereken bir gününüzün nasıl geçtiğini, nelere vakit ayırdığınızı kendinizi gözlemleyerek kafanızda minik bir liste çıkarmanız. Bu listeden devam ettirmek ve önemsediğiniz alışkanlıkları uygulamada alışkanlıklarınıza ekleyip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Habitify

Bu uygulama, alışkanlıklarınızı sabah, öğle, akşam gibi günün zamanlarına göre gruplar. Bunun kontrolünü sağlamak, değişikleri düzenlemek tamamen size kalmış durumda. Tüm bu zamanlarınızı günlük rutininizi göz önünde bulundurarak kendinize uygun şekilde kişiselleştirin.

Habitify genel itibariyle bir alışkanlık hatırlatma uygulaması mantığıyla çalışır. Daha fazla su içmek, ders çalışmak, spora gitmek, kitap okumak gibi aktiviteler yapıp bunları belirli bir  zamanda, haftanın günlerinde, alacağınız bildirimlerle periyodik olarak devam ettirebilirsiniz.

Her Yeni Gün Alışkanlık Edinmeye Daha da Yaklaşın!

Habitify alışkanlıklarınızı basit grafikler ve sayılarla size iletirken bu ilerlemeye şahit olan siz kendinize olan inancınızı pekiştirerek daha da şevkle alışkanlıklarınızı yerine getirmeye devam ediyorsunuz. Bununla birlikte birden fazla alışkanlık eklediğiniz taktirde gününüzü daha iyi değerlendirip boş vakitlerinizi kaliteli zamanlara dönüştürüyorsunuz.

Habitify sadece bir alışkanlık hatırlatma uygulaması değildir. Aynı zamanda günlük rutininizi nasıl tuttuğunuzu sizlere göstermekle sorumlu bir yol arkadaşıdır. Arkadaşlar da her zaman size doğruları söyler eğer uygulama işlerin yolunda gitmediğini söylüyorsa, gönderdiği bildirimlere kulak vermekte fayda var.

Premium Özelliği İle Alışkanlıklarınız Hakkında Notlar Alın

Uygulamanın premium özelliğini satın alarak alışkanlıklarınız hakkında dilediğiniz gibi yazıp çizebilirsiniz. Başlama sebebinizi, sizi neyin motive ettiğini, o alışkanlığı kazanıp devam ettirdiğiniz taktirde neleri başarmak istediğinizi yazabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra dilediğiniz bir zaman sonunda notlarına geri dönüp yazdıklarınızı hatırlayabilir motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Bu yüzdendir ki Habitify, alışkanlık edinim sürecinizi oldukça basitleştirir.

Diğer bir premium özelliği ise uygulamadaki sırada olan alışkanlığın hangisi olduğunu kilit ekranında görebilmeniz. Üstelik alışkanlığınızı tamamladıktan sonra kilit ekranı üzerinden -uygulamaya girmenize gerek kalmadan- tek bir tik ile tamamlandı olarak işaretleyebilmeniz.

Karanlık mod özelliği de premium özelliklerin arasında yer alıyor ve bence bu bir uygulamanın yapmaması gereken şeylerden biri. Pil ömrü ve göz sağlığına dikkat etmek isteyen insanların para ödemesine gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu bana kalırsa her uygulamanın ücretsiz üyeliklerinde olması gereken önemli bir özellik.

Son özelliğimiz ise gizli mod özelliği ve bu özellik bence çok güzel. Özelinizin özel kalmasını, istemediğiniz insanlar tarafından görülmemesini istiyorsanız, premium satın almanız sizin faydanıza olacak. Premium fiyatlandırmasından da bahsedip yazıyı noktalayayım. İki adet ödeme seçeneği mevcut, bunlar yıllık ve tek sefer ömürlük ödeme şeklinde planlanmış. Yıllık abonelik 97.99 TL olarak belirlenmişken ömür boyu planı 189.99 TL olarak fiyatlandırılmış.

Uygulama dikkatinizi çektiyse aşağıdaki linklerden Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilir veya telefonunuza indirebilirsiniz.

‎Habitify - Habit Tracker
‎Habitify - Habit Tracker
Habitify: Daily Habit Tracker
Habitify: Daily Habit Tracker

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.