Haftalardır, popüler uygulamalar listesinden düşmeyen Helix Jump ne ola ki diyenleri duyar gibi olunca hemen bu sorunun cevabını verelim dedik.

Helix Jump, one tap oyunlar arasında şu aralar en ünlüsü. Hala “Ücretsiz En Popüler Aksiyon” kategorisinde 1. sırada.

helix jump
Helix Jump Ekran Görüntüleri.

Peki Helix Jump Nasıl Oynanıyor?

Oyun inanılmaz basit. Ekranda durmadan zıplayıp duran bir top var ve silindir labirentten çıkması gerekiyor. Labirentten çıkmak için yapmanız gerekenler, parmağınızı ekrana basılı tutarak, silindiri çevirmeniz ve top zıplarken arasından geçirmek.

Şaşırtmadı…

Yapımcısı VOODOO, bizi bu oyunuyla şaşırtmadı. Çünkü bu oyunu ve bundan önceki 28 oyunu da aynı tip. Para kazanmanın en kolay yolu bu olmalı ki oyunlar reklamla dolu. Üstüne üstlük oyun içinde reklamları kaldırmak için ücret talep ediliyor. Halbuki internet bağlantınızı kapattığınızda reklam gelmiyor bile.

Oyunların aynı tip olması, bölümlerin aynı olması ve değişen tek şeyin renkler olması, kullanıcıları da benim kadar sinir etmiş olacak ki uygulama yorumları yukarıda yazdığım şeylerle dolu.

Oyunu merak ettiğimden indirip oynadım. Algoritması inanılmaz basit bu oyun, 10.000.000+ kere indirilmiş.

Herkesin Gönderdiği Oyunlar

Yapımcıları da bu kadar dövmemek lazım, oyun çok indirildiğine göre bu bir başarı aslında. Her ne kadar ben uygulamayı işe yarar görmesem de 10.000.000 insan, işe yarar görmüş.

Bünyesinde 29 oyun olduğunu söylemiştik. Oyunların basitliği ve reklam dolu olmalarının en büyük sebebi, bence VOODOO’nun herkesten gelen oyunları kabul etmesi. Sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan “We help you create a hit game” yazısını ve “Submit Your Game” butonunu gördüğünüzde bunu daha iyi anlayacaksınız.

helix jump
Google Play Store’daki VOODOO oyunları listesi.

VOODOO’yu herkesin uygulamalarını yayınlamasına fırsat verdiği için tebrik ediyor, oyunu bir de siz inceleyin diye aşağıya indirme linkleri bırakıyorum. İsterseniz uygulama marketlerini ziyaret edip uygulamanın altına yapılan yorumlara bakarak, indirip indirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Uygulamaya bugüne kadar 222.870 kişi Google Play Store’da, 178.600 kişi App Store’da yorum bırakmış. Play Store’da 138.630 kişi 5 yıldız, 37.616 kişi 1 yıldız vermiş. Yorumu size bırakıyorum ve hepinize iyi eğlenceler diliyorum.

Helix Jump
Helix Jump
Developer: VOODOO
Price: Free
‎Helix Jump
‎Helix Jump
Developer: Voodoo
Price: Free+

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.