“O oyunu hemen bırak!”: Oyunlarla ilgilenen birçok kişi bu sitemi en az bir kez annelerinden duymuştur. Oyun için ebeveynlerle yapılan pazarlıklar ve oyuna ulaşmak için içine girilen maceralar, sadece bize özgü değil. Dünya çapında da abartıya kaçabilen dijital oyun alışkanlıkları, çocukları için en iyisini isteyen anne babaların ortak problemi. Hidden My Game By Mom oyunu da işte tam bu noktaya parmak basıyor!

Oyun, muzip bir şekilde anneyi alt etmeyle başlıyor, ancak daha sonra bir çeşit kamu spotuna dönüşüyor.

Konusuyla bu oyunu oynayanları paradoksa sürükleyen, ilginç ve komik bulmacalar içeren bir kaçış oyunu olan Hidden my Game by Mom uygulamasına dair detaylar için incelememize göz atabilirsiniz.

Hidden My Game By Mom: Oyunumu Elimden Alma Anne 2

Çocuk Aklıyla Anneyi Aşmak

Hidden My Game By Mom oyununun öyküsü, minimalist tarzda hazırlanmış mavi bir evde oyun konsoluyla vakit geçirmek isteyen bir çocuk ve onu engellemek için konsolunu evde bir yerlere saklayan annesi ile başlıyor.

Günlere göre ayrılan 30 bölümden oluşan oyunda, her gün oyun konsolunu bulmak için anneyle mücadele ediliyor.

Genellikle bir dakikadan kısa sürede çözülebilen oyun, ilk önce oldukça mantıklı bir şekilde başlıyor. Koltuğun altına veya dolaba gizlenmiş oyun konsolu kolayca bulunabiliyor. Ancak günler geçtikçe oyun, komik ve bir o kadar da gerçek dışı senaryolarla oyuncuları baş başa bırakıyor. Örneğin; dolaba gizlenmiş olan oyun konsolu, sürüşü durdurulamayan bisiklet sürücüleri tarafından korunuyor.

Bu noktada etraftaki objeleri kullanmak, fikir yürütmek ve hatta saçma gelen fikirleri bile değerlendirmek çözüme yardımcı oluyor. Oyun konsoluna ulaşmak için yılan, bastonuyla kovalayan dede ve tabii ki anne karakteri gibi engellere karşı bol bol akıl yürütmek gerekiyor.

Hidden My Game By Mom: Oyunumu Elimden Alma Anne 3

Peki Neden Hidden My Game By Mom?

Halihazırda ücretsiz olarak uygulama mağazalarına sunulan oyun sırasında sadece bulmaca alanı gösteriliyor, yani eşyaların hangisiyle nasıl etkileşime girileceği bilgisi verilmiyor. Bu durum, çoğu zaman bulmacayı çözmeyi zor hale getiriyor.

Özellikle ilginç senaryolara sahip günlerde yaratıcı düşünmek gerekiyor. Bunun yanı sıra verilen ipuçları da direkt çözüm odaklı olmayarak sadece yol gösteriyor. Oyunun hedefi ise sadece oyun konsoluna ulaşmak olduğu için bölümler başarıya göre derecelendirilmiyor.

Buna ek olarak Hidden My Game By Mom oyunu, güldürdüğü kadar da düşündüren bir sona sahip. Oyunun mizahi yapısı ve bulmaca çözümleri için yaratıcı düşünmeye zorlaması, kullanıcı üzerinde pozitif bir etki yaratıyor.

30 gün boyunca engelleri bir şekilde aşarak konsoluna ulaşan karakter, en sonunda odanın kapısını beyzbol sopasıyla sıkıştırarak odaya annesinin girmesini engelliyor ve oyunuyla baş başa kalıyor.

Bu noktada oyunun sonu, türüyle ilgili bir ikilem ortaya çıkartıyor. Kaçış türü bir oyun olarak tüm bölümler boyunca kolayca anneden kaçan karakter, oyun bağımlılığından kaçamıyor ve kendisini odada hapsediyor. Ancak kapı arkasında sadece yakalamak için değil, sarılmak için de açılan kollarıyla bir anne bekliyor.

Kısa süren bulmaca süresi ve ilgi çekici hikayesiyle Hidden My Game By Mom, çerez niyetine oynanabilecek ve annelerin de kolayca göz yumabileceği basit bir eğlence olarak öne çıkıyor.

Hidden My Game By Mom mobil uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hidden my game by mom
Hidden my game by mom
Developer: hap Inc.
Price: Free
‎Hidden my game by mom
‎Hidden my game by mom
Developer: hap Inc.
Price: Free

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.