Horlayıp horlamadığınızı biliyor musunuz? Ben bu sorundan muzdaripken bir uygulama arayışına girdim. Birkaç uygulama denedim ve onlardan bir tanesi de SnoreLab idi. Horlama seslerinizi siz uyurken kaydeden ve uyandığınızda dinleyebilmenize olanak sağlayan bu uygulama sayesinde gece boyunca ne kadar horladığınızı görebileceksiniz.

Sağlık sorunlarınız yoksa büyük bir ihtimalle horlamıyorsunuzdur. Peki gece nasıl sesler çıkarıyorsunuz? Sürekli olarak çok aksiyonlu rüyalar görüyorum ve çevremdekiler bana uyurken konuştuğumu söylüyorlar. Uzun süre acaba neler söylüyorum endişesiyle yaşadım ve artık canıma tak edince uyku seslerinizi kaydedebileceğiniz uygulamaların çıktığını öğrendim. Fakat uzunca bir süre de sırf o sesleri dinlemekten korktuğum için de indiremedim.

Son günlerde bu korkuyu yendim ve indirmeye karar verdim. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken şeyler çok basit, telefonunu şarja takmak ve uygulamayı açıp, başucunuza koyup uyumak.

SnoreLab Siz Uyurken Horlama Seslerinizi Kaydediyor

Uygulama içerisinde bir sürü özelliği barındırıyor. Uyumadan önce uykunuza etki eden faktörleri seçebiliyorsunuz. Örneğin; geç yemek yedim, banyo yaptım, anti-depresan aldım, kendi yatağımda uyumuyorum, hastayım, sigara içiyorum, burnum tıkalı, içkiliyim vb. faktörleri işaretleyerek uygulamaya bulunduğunuz durum hakkında bilgi verebiliyorsunuz.Horlama

Aynı zamanda uyurken horlama karşıtı olarak kullandığınız şeyleri de girebileceğiniz bir bölüm var. Yine aynı tarzda, burun spreyi, açılı yastık, buhar makinesi, boğaz spreyi gibi medikal tarzda durumları seçebiliyorsunuz.

Belirli bir saatte uyanacaksanız uygulama içerisinden alarm kurabildiğiniz gibi tahmini olarak uyuma sürenizi de yazdığınız zaman o kadar süre boyunca kayıt altına almasını sağlayabiliyorsunuz.

Seslerinizi kaydettikten sonra sonuç ekranından uyku süreniz boyunca hangi saatler aralığında ne kadar yüksek sesler çıkardığınızı görüyorsunuz. Kısık, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde sesinizin yüksekliğine göre kayıtlar göreceksiniz. Bu kayıtlara dokunduğunuzda yüksek bir biçimde horladıysanız sadece bu kısmı dinleyebiliyorsunuz.

Toplam kayıtlarınızın tamamının bir istatistiğine ulaşabileceğiniz bir sekmesi de mevcut. Örneğin bir hafta içinde horlamalarınızı ve uyumadan önce seçtiğiniz faktörlerin uykunuza etkilerini görebiliyorsunuz.

Uygulamayı ücretsiz olarak Apple App Store ve Google Play Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de edinebilirsiniz. Uygulamaya Türkçe dil desteği gelebileceğine dair bilgiler edindim fakat ne zaman gelir bilemiyorum. Belirtmeden geçmeyeyim uygulamanın bazı özellikleri Premium sahibi olmanızı istiyor. İlk iki -yanlış hatırlamıyorsam- kayıt bedava lakin daha sonra uyurken kaydetmek isterseniz bir reklam videosu izleyerek hak elde edebiliyorsunuz. Ciddi bir takip için uygulamayı satın da alabilirsiniz. İyi uykular 🙂

SnoreLab
SnoreLab
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.