Akıllı telefon teknolojisinin son sürat ilerlemesi ve internetin gücü ile birleşmesiyle birlikte, mobil uygulamalar artık hayatımızın merkezi haline gelmiş durumdadır. İhtiyacımız olan birçok işlemi telefonlarımızın mobil uygulama mağazalarından indirdiğimiz uygulamalar aracılığı ile gerçekleştirebilmekteyiz. Bunun yanı sıra mobil uygulama mağazalarında, telefonlarımız için eğlenceli oyunlarda bulunmaktadır. Üstelik son yıllarda bu oyunlardan bazıları aracılığı ile para da kazanılabilmektedir.

Eğer siz de para kazandıran türkçe uygulamalar aracılığı ile para kazanmak istiyorsanız o halde şu 5 Android uygulamasına göz atabilirsiniz;

1-ÜTOPYA

Ütopya, Türkiye’de para kazandıran uygulamalar arasında bilinen en popüler uygulamadır. Kayıtlı oyuncu sayısı 2 milyona yakın olan oyun bir çiftlik ortamında geçmektedir. Çiftlikte hayvanlarınızı yetiştirip onlardan elde ettiğiniz besinleri satabilir ve oyun içinde sattığınız ürünlerin parasını gerçek zamanlı olarak yerel para birimine dönüştürerek edinebilirsiniz. Bu yönden Ütopya para kazandıran çiftlik oyunu kategorisinde indirebileceğiniz uygulamalardan birisidir. Şimdi siz de Google Play Store aracılığı ile Android cihazınıza uygulamayı indirerek hem para kazanıp hem de eğlenmeye başlayabilirsiniz.

2-ANADOLU FARM

İsminden anlaşılabileceği üzere yine bir çiftlik oyunu olan Anadolu Farm’da kendi çiftliğinizi kurup, üretime başlıyorsunuz. Hayvan çiftliğinizdeki inek, tavuk ve diğer hayvanlardan elde ettiğiniz ürünleri satıp GP adı verilen para birimine ardından yerel para birimine dönüştürebiliyorsunuz. Çok sayıda kullanıcısı bulunan Anadolu Farm, Ekolium Anonim Şirketi’ne bağlı olarak hizmet vermektedir. Güvenilir bir yatırım olarak görülen Anadolu Farm ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Türk asıllı bir alt yapısı bulunan Anadolu Farm’dan elde edeceğiniz gelirleri oyunda değerlendirmeye devam ettiğinizde, uzun vadede daha fazla gelir elde edebilmeniz mümkün olabilmektedir.

3-ÇİFTLİK GELİRİ

Çiftlik Geliri oyununda çiftliğinize aldığınız tavuk ve ineklerden kredi elde etmektesiniz. Kredilerinizi dilerseniz yeni hayvanlar alarak çiftliğinizi büyütmek için, isterseniz de Türk Lirasına dönüştürmek için kullanabilmektesiniz. Hiçbir ekstra yatırım yapmadan para kazanmanızı sağlayan Çiftlik Geliri oyunu ile kısa sürede büyük paralar kazanabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken çiftliğinizle dikkatlice ilgilenmek ve oyuna günlük olarak belirli bir zaman ayırmak. Hem eğlenceli hem de kazançlı olan bu oyunu Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

4-BITCOFARM

BitCoin sistemi üzerine kurulu olan BitcoFarm oyununda kazancınızı BitCoin olarak elde ediyorsunuz. Yine diğer çiftlik oyunlarında olduğu gibi BitcoFarm’dada çiftliğinizi kurduktan sonra, orada bulunan hayvanlardan gelir elde ediyorsunuz ancak burada kazandığınız para oyun içerisinde BitCoin cinsinden oluyor. Yani bu anlamda oyunun diğer para kazandıran çiftlik oyunlarına göre çok daha farklı bir alana odaklandığını düşünebilirsiniz. Oyunu Google Play Store’dan indirerek BitCoin kazanmaya ve kısa sürede büyük paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

5-MY LUCKY FARM

Oldukça güvenilir bir para kazanma oyunu olarak karşımıza çıkan My Lucky Farm’da günde bin TL’ye kadar para kazanma imkanınız bulunuyor. Oldukça yüksek meblağlarda parayı kısa sürede kazanmanızı sağlayacak olan bu oyunun kurucuları Türk asıllı olup, oyundan elde ettikleri geliri çiftlik harcamaları için kullanmaktalar ve kendi işlerinden elde ettikleri geliri de oyunculara dağıtmaktadırlar. Reel yoldan kendi parasını kazanan bir ekipten oluşmasından ötürü My Lucky Farm’ın uzun vadeli ve güvenilir yapıya sahip bir oyun olduğunu düşünebilirsiniz.

Bu ve daha fayla para kazandıran oyunlar android cihazların uygulama mağazası olan Googlr Play Store’dan ücretsiz olarak edinilebilir ve hemen üyelik alınarak para kazanmaya başlanılabilir. Bu uygulamalar için hazırlanan yazılar, uygulamaların web siteleri ve uygulamaların içerikleri analiz edilerek ortaya konulmuştur.