Mobil uygulama pazarı büyüdükçe uygulamalar arası rekabet de artıyor. Özellikle bu pazarda kendine yer edinmek isteyen genç girişimciler ve uygulama geliştiriciler, farklı ve ilgi çekici uygulama fikirlerinin peşindeler. Bu tür fikirlerinden doğan fal baktırma uygulamaları ise genç girişimciler için bugün ciddi bir kazanç kapısı olmuş durumda. Faladdin Sihirli Fal uygulaması da ağırlıklı olarak kadınların ilgisini çeken ve gitgide popülerleşen fal uygulamaları arasında yer alıyor.

Fala İnanma, Falsız da Kalma!

Geleceği bilmek elbette mümkün değil; ama fal bakmak, binlerce yıldır hep var olan bir şey. Ünlü bir doktor, eczacı ve astrolog olan ve 1500’li yılların başlarında yaşayan Nostradamus da bir kahindi; yani bir falcıydı.

Onun kehanetlerinin birçoğu bugün gerçekleşmiş gibi görünse de aslında fal, bazı araçlar ve bazı yöntemler kullanarak, içinde bulunulan zamanla ve gelecek ile ilgili tahminler ve yorumlar yapma sanatıdır denebilir.

Fal baktırmak ve falda söylenenlerin olacağına inanmak, çoğu zaman bir motivasyon aracıdır. İnsanlara genelde iyi şeylerden bahsedilir ve bu, fal baktıranların kendini mutlu hissetmesinde neden olur. Çok az falcı kötü haberler verir.

Neden Faladdin Sihirli Fal Uygulaması?

Faladdin fal uygulaması için kahve falının bilgisayar versiyonu diyebiliriz. Ancak uygulama, kişiye özel yorumlar sunduğu iddiasında olduğu için kısa sürede büyük ilgi görmüş. Kullanıcının burç özelliklerine göre falları şekillendirdiğini söyleyen uygulama, ayrıca belirli dönemlerde kullanıcıyı, Dolunay hareketleri ve astrolojik olaylar hakkında da bilgilendiriyor.

Faladdin, şimdilik sadece kahve falı baktığı için yalnızca fincan fotoğraflarını kabul ediyor. App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen uygulama, şu ana kadar birçok kişi tarafından indirilmiş ve hatta en fazla indirilen uygulamalar arasına girmiş durumda.

Faladdin Sihirli Fal uygulaması

Faladdin Nasıl Çalışıyor?

Kahvelerini içen bayanlar (ve meraklı baylar) fincanlarını kapatıyor, bir süre bekledikten sonra fincanı kaldırarak fotoğrafını çekiyor ve Faladdin Sihirli Fal uygulaması ile yorumculara bu fotoğrafı gönderiyor.

Faladdin, kahve falına meraklı olan ancak baktıracak kimse bulamayanlar için oldukça pratik ve işe yarayan bir fal uygulaması. Ancak bunun için önce uygulamayı indirmek ve arkasından bir hesap açmak gerekiyor.

Bunun için uygulamanın istediği bilgileri girmek ve üç farklı fotoğrafı, sisteme yüklemek gerekli. Uygulama, gönderilen fincan fotoğraflarını yorumlayarak sonuçları bildiriyor. Eğer üyelik işlemleri ile oyalanmak istemiyorsanız Facebook ile kolayca üye olmanız da mümkün.

Faladdin’de Olan, Faladdin’de Kalır!

Uygulamaya girilen kişisel bilgiler, uygulamanın sunduğu hizmetlerin hazırlanmasında kullanılıyor ve izin verilmediği sürece, Kişisel Verilerin Korunması Yasası gereğince üçüncü kişilerle paylaşılmıyor.

Uygulamanın yaratıcısı Sertaç Taşdelen, aynı zamanda Binnaz Abla isimli başka bir mobil fal baktırma uygulamasının da kurucu ortaklarından biri ve bu alandaki fırsatları sonuna kadar değerlendirmek istiyor gibi. Öyle ki uygulama, sadece Türkiye’ye yönelik değil.

Faladdin, sunduğu farklı dil seçenekleri ile şu an dünya genelinde 130’a yakın ülkede kullanılıyor. Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan uygulama, insanların keyifli zaman geçirmesini hedefliyor.

Faladdin Sihirli Fal uygulaması, fala meraklı kişileri oldukça mutlu edeceğe benziyor. Uygulamayı App Store veya Google Play‘den ücretsiz bir şekilde indirmek mümkün. Her gün 1 tane ücretsiz fal hakkı veren uygulamada daha fazla fal baktırmak isteyenler için uygulama içi satın alma seçeneği bulunuyor.

Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Faladdin
Faladdin
Developer: Tasdelen
Price: Free+

Peki siz kahve falı baktıyor musunuz? Fal için kullandığınız favori uygulamanız hangisi? Görüşlerinizi bekliyoruz.