Bulmaca oyunlarına olan düşkünlüğüm hızla devam ediyorken sizlere bir kelime oyunuyla daha geldim: Kelime Savaşı. Aynı zamanda bilgi yarışması olan, Mynet’in çıkardığı Kelime Savaşı, bu aralar çok popüler. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan komik alıntılar, bunu kanıtlar nitelikte.Kelime Savaşı

Kelime Savaşı Apple App Store’da Kelime kategorisinde şu an birinci sırada fakat iki bin kişinin geri bildirimiyle sadece 2 yıldız alabilmiş. Oyun, Google Play Store’da ise 1.000.000+ kişi tarafından indirilmiş. Kelime Savaşı, 7.532 oyuncunun geri bildirimiyle 2,3 puanda kalmış. Oyun hem seviliyor hem de sevilmiyor :/. Bunun sebebiyse oyun içindeki hatalar, onlara da birazdan değineceğim.

Kelime Savaşı Nasıl Oynanıyor?

Herkes oyunun fikir olarak harika olduğunu söylüyor ama hemen ardından hatalarını saymaya başlıyor. Öncelikle oyunun işleyişinden bahsetmek istiyorum. Bir rakiple eşleşiyorsunuz ve karşınızda bir soru beliriyor, siz veya rakibiniz soruyu değiştirmediği taktirde oyununuz başlıyor ve sırayla soruya cevap veriyorsunuz. Örneğin; “Şişeye konulabilecek şeyler” gibi bir soru geldiğinde, herkes bir cevap verecek şekilde sırayla yanıtlıyorsunuz. Tabii ki bir cevaplama süreniz var. Süreniz, siz cevap verene kadar biterse otomatik olarak kaybediyorsunuz. Yanlış cevap verdiğiniz takdirde sıra hala sizde oluyor. Doğru cevap verene kadar sıra rakibinize geçmiyor.

Kelime Savaşı

Hiç bilemeyeceğiniz bir soruyla karşılaşmanız dahilinde, oyun başlamadan önce 100 altın vererek soruyu rastgele değiştirebilir ya da oyun sırasında joker kullanarak cevaplayabilirsiniz. Zamanı doğru kullanamadıysanız da joker kullanarak zaman kazanabiliyorsunuz.

Oyunun, kimse tarafından sevilmeyen bir yanı ise her oyunun 3 enerji ile oynanıyor olması, totalde ise 10 enerjiniz var. Ard arda oynamak isteyenler için en büyük engel bu. Enerjinizi yenilemek için video izleyebiliyorsunuz fakat bazen videolar açılmıyor ve enerji kazanamıyorsunuz ama satın alabiliyorsunuz. Oyun enerjiyi, altınları ve elmasları parayla da alabileceğiniz bir sistem kurmuş. Keşke önce para kazanmayı düşünmek yerine müşteri memnuniyetini düşünüp kullanıcıları tutundursalar. Harika oyun fikirlerini böyle harcamaları pek akıllıca değil bence.

kelime savaşı

Sizler de Kelime Savaşı oyununu denemek isterseniz Google Play Store ve Apple App Store mağazalarını ziyaret edebilir, aşağıdaki linklerden de direkt indirebilirsiniz. Daha fazla inceleme için bizi takipte kalın.

‎Word Rush: Race with friends
‎Word Rush: Race with friends
Developer: VUVY
Price: Free+
Kelime Savaşı - Mynet
Kelime Savaşı - Mynet