0’dan başlamak yada İngilizce’sini geliştirmek isteyen, anadili dışında başka bir dil öğrenmek için uygulamalara dalan yoğun bir kitle var. Bu kitlenin isteklerinin farkında ve kendim de aynı gereksinimlere sahipken yabancı dil uygulamaları denemeye devam ediyorum. En son Bottled uygulamasını sizler için için yazmıştım sırada Lingualeo ile pratiklere devam ediyoruz.

Google Play Store’da 4.8 ve Apple App Store’da ise 4.6 puana sahip. Kullanıcıların verdikleri puanlar ve yorumlara göre uygulama gayet kullanılabilir ve İngilizce içeriklerin sayısı fazla ve aynı zamanda eğitici. Eğitim programları, okuma materyalleri, dil bilgisi çalışmaları ve hatta Ted konuşmaları üzerinden öğrenirken eğleneceğiniz eğitim türünde bir uygulama.

Lingualeo – İlgi Alanlarınıza Göre İngilizce Eğitimi

Üyeliğinizi oluştururken uygulamamızın maskotu olan kaplan Leo sizlerden bilgi almaya başlıyor. İsim ve doğum gününüzden sonra ilgi alanlarınızı seçmeniz istiyor. Videolarınızı, müzik türlerinden, edebiyat ve hobilerden, meslek türünüze göre özel bir eğitim programı hazırlanıyor. Meslek türü girmek de mesleki İngilizce öğrenmenizi sağlayacaktır.

Video kapsamının alt türleri de alıştırmalar adına epey geniş alt başlıklardan oluşuyor. Meslek türünüzün de işin içine girdiği yerleri gördükten sonra kendi adıma pazarlama ve reklamcılık başlığının da bulunmasına sevindim. 

Sonrasında yabancı dil seviyenizi seçiyorsunuz. Hemen sizin için bir seviye tespit sınavı hazırlanıyor. Ki girilen yere inanmamak demeyelim de kullanıcı için en iyi noktayı indirmek için güzel bir ilerleyiş tarzı. Tabi ki kendinize ve seviyenize güvenebilirsiniz da seviye tespit sınavını geçmeniz mümkün.

Uygulama İçi Kategoriler Çok Çeşitli ve Öğretici

Sizin bahsettiğim tüm bilgiler doldurduktan sonra sizlere söylemiş olduğum günlük İngilizce çalışma programınız hazır. Ana sayfa üzerinde rehberimiz “Leo’nun Günlük Planı” bizler için çalışma başlıklarını sıralamış bile.

Bende kelime dağarcığı(Brainstorm) ve kelime dağarcığı (kelime- anlam ilişkisi) başlıkları altında iki çalışma hazır durumda idi. Aynı zamanda hem video hem de metin şeklinde çalışma alanları var. Metinlere giriş yaparak okuma yapabilir, metinlerde bilmediğiniz kelimelerin üzerine dokunarak ne anlama geldiklerini hemen öğrenebilirsiniz. Kelime haznenizin gelişmesine yardımcı olacak harika bir özellik.

Video içeriklerinde Ted konuşmaları da dahil olmak üzere gırla videolar bulunuyor. Videolarda alt yazı mevcut, alt yazıların üzerine tıkladığınız anda bilmediğiniz kelimelerin çevirilerini anında görebilirsiniz.

Lingualeo ‘da günlük görevleriniz içerisinde hem gramer ve pratik programlar da mevcut. Gramer kısmı ile eğitiminize devam edin.

Ülkemizde genel olarak yaygın bir pratik sıkıntısı yaşadığımız aşikar. Ana sayfada bulunan    “Kurslar” ile pratik yapmaya başlayın. Uygulama o kadar kullanışlı ve öğretici ki bahsettiğim bölümlerde derslerde konu açıklamaları bile özenle hazırlanmış.

Sadece Günlük Planları Tamamlamak Zorunda Değilsiniz

Bir günün sonunda bu programı tamamlıyorsunuz. Farklı alıştırmalar ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

Alıştırmalar sekmesinde bulunan “Okuma, dinleme, kelime alıştırmaları ve gramer alıştırmaları” kategorileri ile çalışmaya devam edin. Okuma yaparak metin düzenleyebilir, boşluk doldurma alıştırması yapabilirsiniz.

Dinleme bölümünde  sesli hikayelerde dinleyebilir, -Sesli hikaye bölümü sadece Premium üyelere açık-, cümleleri bir araya getirme çalışması yapabilirsiniz.

Hızlandırılmış kurslardan ve gramer çalışmalarından da yararlanabilirsiniz. Renkli, eğlenceli, öğretici ve kullanışlı bir yabancı dil öğrenimine hemen geçiş yapın.

Lingualeo

Premium almak isteyenler ise aylık 40,99 TL, yıllık ise 329,99 TL’ye üyelik alabilirler. Lingualeo siz de İngilizce öğrenme macerasına adım atmak için aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirsiniz. Dilerseniz de internet sitesi üzerinden çalışma yapabilirsiniz. Shall we?

‎Learn English with Lingualeo
‎Learn English with Lingualeo
Developer: LinguaLeo
Price: Free+
Leo ile İngilizce
Leo ile İngilizce
Developer: Linguale LLC
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.