Kabam’ın yapımcılığını üstlendiği Marvel Şampiyonlar Turnuvası, hayranı olduğumuz Marvel şampiyonlarını ellerimize kadar getiriyor. Oyunun grafiklerine diyecek yok gerçekten, çok kaliteli. Marvel Şampiyonlar Turnuvası mobil oyun ve aksiyon kategorisinde. Apple App Store’da 4.6 gibi yüksek bir puana sahip. Google App Store’da ise 4.3 puanda ve 50 milyon indirmeyi geçmiş durumda.marvel

Marvel Hayranları Oyuna Bayılacak

Ben de bio’mda okuduysanız bir Marvel taraftarıyım. Mobiluygulama.com’da yazmaya başladığım ilk günden beridir Marvel kaynaklı bir yazı yazmak istiyordum. İşte şimdi zamanı geldi. Öncelikle DC vs Marvel karşılaştırmasına girmeyeceğimi şimdiden söyleyeyim. Linç yemek istemiyorum.

Yıllardan beridir Marvel’ı takip eder, her çıkan filmini kesinlikle sinemaya gider izlerim. Özellikle bir Wolverine hayranıyım. Az bilinen ismiyle James Howlett, son bilinen haliyle ise Logan.

Hayranlığımı oyun hissetmiş olacak ki, bana verdiği kristaller ile çıkan ilk şampiyon Wolverine oldu. Mutluluktan havalara uçtum mu, uçtum. Düz duvara tırmandım mı, tırmandım. Oyun bana bu karakteri vermemiş olsaydı, ben Wolverine’i alana kadar bu oyunu bırakmazdım. Ya Wolverine’i ya da canını der Yeşilçam tehditleri savururdum. Marvel Şampiyonlar Turnuvası’na başlamamın birinci nedeni kesinlikle Wolverine fanı olmam.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Bu göndermeyi yapmak zorundayım. Hugh Jackman 17 sene boyunca Wolverine’i canlandırmadı adeta karakteri yaşadı. Ama siz bu adama bir kez bile o özel sarı üniformayı giydirmediniz. Size yazıklar olsun sayın Fox Stüdyoları. Ahım var ahım, Disney sizi satın aldı. Bence oh iyi oldu valla.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası ile Kahramanlarını Geliştir 

Marvel Şampiyonlar Turnuvasın’a giriş yapar yapmaz oyun size otomatikman bir şampiyon veriyor. Hikayelerde ilerlemeler kaydettikçe kazandığınız kristalleri açarak yeni şampiyonlar da elde edebiliyorsunuz. Oyun ayrıca giriş yapmanıza karşılık günde bir kristal veriyor ve 2 yıldızlı olması da garanti. 3-4 yıldızlı şampiyonların gelme ihtimali de var tabi ki ama oranı epey düşük.

Marvel Şampiyonlar TurnuvasıMarvel Şampiyonlar Turnuvası hikaye formatlarında ilerledikçe ISO-8 ve türevleri olan şampiyon geliştirme materyalleri kazanıyorsunuz. Bunlar ile şampiyonlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Şampiyonlarımızın 1 ila 5 arası yıldızları mevcut. Ne kadar yıldız o kadar güçlü şampiyon demek. Kahramanlarınıza seviye atlattıkça yıldızlarını da yükseltebiliyorsunuz. Bu yükseltmeler size hikaye modlarında rakiplerinize karşı üstünlük kurmanızı sağlıyor.

Marvel Şampiyonlar Turnuvasında İttifakını Kur

Oyun modlarında tamamlayarak ve günlük kristalleri açarak şampiyonlar kazandığımızı söylemiştim. Kazandığımız şampiyonların kendi özellikleri olduğu gibi kurulacak ittifakların da kendi içerisinde bonus güçleri var. Marvel Şampiyonlar Turnuvası bu konuda gerçekten güzel bir dinamik oluşturmuş.

Evreni tanıyanlar bilir, birbiri ile iyi geçinen ve yakın arkadaş olan kahramanlar birliklerinden güç alırlar. Bir elin nesi var iki elin sesi var hesabı.

Örnek verecek olursak; Wolverine-Cyclops, Kara Panter-Fırtına, Kaptan Amerika ve Kış Askeri gibi oluşturulacak takımlar bonus güç kazandıracak ekiplerdir. Bu tür kuracağınız ekipler ile hikayelerde çok daha rahat ilerleyebilirsiniz.

Tabi ki en sevdiğiniz kahramanları da takımınızda bulundurabilirsiniz. İlla ki bonus güç elde edebileceğiniz ekipler ile aşama kaydedeceksiniz diye bir şey yok. Şahsen ben Wolverine ve Thor ile bir takım oluşturmaya çalışıyorum.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Benim küçükken televizyondan başımı kaldıramama nedenim olan kahramanları oynama şansı veren Marvel Şampiyonlar Turnuvası bence gerçekten kaliteli bir oyun. Oyun ile ilgili bilgileri bu siteden alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Marvel Şampiyonlar Turnuvası’nı indirebilirsiniz.

‎Marvel Contest of Champions
‎Marvel Contest of Champions