Son günlerde sayısı oldukça artan mesajlaşma uygulamaları arasında en eğlenceli olduğunu düşündüğüm uygulama LINE. Mesajlaşırken eğlenebiliyor ve bir çok sosyal medya ağının özelliklerini bir arada kullanabiliyorsunuz.LINE

Neden LINE?

Line, 500.000.000+ indirme sayısına sahip gayet büyük kitlesi olan bir platform. Kendi içerisinde çok fazla özellik barındırıyor, sadece bir mesajlaşma uygulaması değil.

Mesaj, fotoğraf, video, çıkartma, sesli mesaj ve konum gönderebilme, mesajlardan fotoğraflara, videolardan konumlara, bir gün içinde yaşadığınız her anı kendi duvarınızda paylaşabilme özelliklerine sahip.

Yurt dışı aramalara da açık aynı zamanda. Reklam izleyerek bedava arama kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayar ve telefon sürümünüzü otomatik olarak eşitleyip, iki platformdan da özgürce kullanabiliyorsunuz.

Aynı anda 200 kişiyle sesli görüşme yapmayı, görüntülü konuşma sırasında filtre ve efekti kullanma olanağı sağlıyor. Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz anket özelliği, aranızda çıkan tartışmaların sonuna gelmeniz için iyi bir fırsat.

İş için kullanımlarda, @ özelliğiyle işletme hesabınızı yönetebilir, müşterilerle birebir görüşebilir, birden fazla hesabı yönetebilir, sizi takip edenlere otomatik mesajlar gönderebilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer özelliği resmi hesapların olması, tuttuğunuz takım, dinlediğiniz şarkıcı, izlediğiniz kanal veya tv programı, oyunlar, okuduğunuz karikatürist gibi resmi kişiliğe sahip kişi veya kurumların özel hesaplarını takip edebiliyor ve haberleri ilk siz alabiliyorsunuz.

Size özel bir depolama alanı da sunuyor, LINE Keep. Buraya sohbetlerde gönderdiğiniz medyaları kaydedip daha sonra kullanabiliyorsunuz.

Uygulama aynı zamanda çıkartmalarıyla meşhur. Dünyaca ünlü karakterin çıkartmalarına bile ulaşıp, bunları sohbetlerinizde kullanıp duygularınızı daha güzel ifade edebiliyorsunuz. Çıkartmaların bazıları ücretsiz, bazıları ise LINE parasıyla alınıyor. Parayı kazanmak için de uygulamanın kendi oyunlarını oynamanız gerekiyor.

LINE Nasıl Kullanılıyor?

Kendinize bir LINE hesabı açarak başlıyorsunuz yolculuğa. Daha sonra arkadaşlarınızı bulmanız gerekiyor. Otomatik ekleme özelliğiniz açıksa rehberiniz ile eşitlenip uygulamayı kullanan bütün arkadaşlarınızı ekliyorsunuz ve tabii bu ekleme isteğiniz arkadaşlarınıza da iletiliyor. Buna ek olarak diğer uygulamalardan farklı dört tane daha arkadaş bulma yöntemi var.

Birincisi, arkadaşlarınızı SMS, E-posta ya da paylaştığınız bir link sayesinde uygulamaya davet edebiliyor ve ekleyebiliyorsunuz.

İkincisi, uygulama kendi içerisinde QR Kod okuyucu barındırıyor ve QR Kod kısmına geldiğinizde ya kendi kodunuzu arkadaşınıza gönderiyor ya da okutuyorsunuz, veya arkadaşınızınkini kameranızla okutuyor ya da size gönderdiği QR Kodun fotoğrafıyla ekliyorsunuz. Aynı zamanda Bluetooth veya ultrasonik ses özelliğiyle de ekleyebiliyorsunuz.

Üçüncüsü, Shake it! özelliği. Telefonunuzu arkadaşlarınızla birlikte sallayabilir veya ekrana basabilirsiniz. Bu şekilde ekleyebiliyorsunuz.

Ve sonuncusu, arkadaşlarınızı ID’lerine göre veya telefon numaralarına göre, arama çubuğundan arayarak bulabiliyorsunuz.

Arkadaşları bulduk, topluca sohbet edebilecek miyiz? Tabi ki evet. Uygulamanın grup kurma özelliği de var. Bu şekilde arkadaş grubunuzla yan yana olmasanız bile aynı anda sohbet edebilirsiniz.

line

Kendine Özgü Karakterleri; LINE Friends

LINE Friends, uygulamanın orijinal karakterleri. 7 erkek ve 4 kadın olmak üzere toplamda 11 ana karakteri var.

line

Bu karakterleri uygulama içerisinde çok fazla görüyoruz, temalarda, stickerlarda, resmi hesaplarda, oyunlarında…Kısaca her yerdeler. İşi eğlenceli kılan da onlar zaten.

LINE, sadece bir mesajlaşma uygulaması olarak kalmamış, bir sürü oyun ve uygulamayla entegre çalışan yan uygulama çıkarmış. Daha sonra ayrıntılı biçimde onlara da göz atmayı ihmal etmeyeceğiz.

Siz de bu eğlenceli dünyaya katılmak isterseniz yapmanız gereken Google Play Store veya App Store’dan uygulamayı indirmek. İyi eğlenceler!

‎LINE
‎LINE
Developer: LINE Corporation
Price: Free+
LINE: Arama ve Mesaj
LINE: Arama ve Mesaj

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.