Mobil oyunlar zevkli vakit geçirmemizin en büyük kaynağı özellikle mobil strateji oyunlar vazgeçilmez hale gelebiliyor. Şimdi size birbirinden güzel en iyi mobil strateji oyunları 2017 oyunlarından bahsedeceğiz.

1Clash Of Clans

Bu oyunda kendi köyünüzü kuruyorsunuz. Köyünüze iksir ve altın üreten madenlerden yerleştirip kendinizi her gün biraz daha ileri ye taşıyıp geliştiriyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken bir yer var köyünüz yağmalanabilir. Bunun içinde köyünüze duvarlar örüp okçu kuleleri havan topları gibi savunma sistemi kurup eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

2Game of War

Bu oyunda ise kendi krallığınızı kurup başka krallıklarla savaşmanızı sağlıyor. Bu oyunda da belli karakterler var ve onları geliştirip savaşlar galip gelme oranınızı arttırabiliyorsunuz. Yeni yeni kışlalar kurup farklı savaşçılarla galibiyetin tadına bakıyorsunuz. Bu en iyi strateji oyunları ios tan birisi yani appstore da bulabilirsiniz.

3Kingdom Rush

Bu oyun ise defans oyunu. Belirli bir bölgeniz var ve orayı savunuyorsunuz. Savunamadığınız ve düşmanların geçtiği takdirde ise can kaybediyorsunuz. Savunmak için belirli savunma düzenekleri var onlara kurarak güzel bir stratejiyle inanılmaz zevkli anlar yaşayabilirsiniz.

4Castle Clash

Bu oyunda da belirli bir köyünüz var. Gelişmeniz için madenlerinizi kurmanız gerekmektedir. Dışardan gelen saldırılara karşı duvar örüp tuzaklar kurarak savunma sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Bu oyunun diğerlerinden farkı ise biraz daha fazla efektif olmasıdır. Kendi köyünüzü kurup sürükleyici rekabet ortamına katılabilir ve en iyisi olabilirsiniz.

5Mobile Legend

Bu android strateji oyununda ise oyun içersin de belirli karakterler size vaat ediliyor. O karakterlerden birisini seçerek oyun oynayabiliyorsunuz. 2 takım şeklinde oynanıyor mavi ve kırmızı takım. Karşı rakibin kulelerini patlatarak ve rakipleri öldürerek onları yenmeye çalışıyorsunuz. Ve en sonda nexus adı verilen rakibin ana üssünü patlatarak zafer elde ediyorsunuz. Bu oyunu dilerseniz arkadaşlarınız ile birlikte oynayıp 5 vs 5 maç atıp eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

6Clash Royale

Bu oyunda da ise 2 kuleniz 1 de ana üssünüz var. Amaç bu ana üssü korumak koruyamadığınız takdirde rakip takım patlatır ve zafer elde eder ve siz kaybederseniz. Eğer siz karşı rakibin üssünü patlatırsanız oyun sonu yeni kasalar açıp yeni karakter kartlarıyla birlikte daha da güçlü bir orduyla savaşabilirsiniz. Android strateji oyunları internetsiz (Clash Royale tarzı)oynanmıyor malesef.

7Strike of Kings

Bu oyunda mobile legend gibi 5 vs 5 maç yapılıyor. Burda da belirli karakterler var o karakterlerle oyun alanına inip rakibe meydan okuyorsunuz. Mağazan beğendiniz karakterleri satın alıp oynama şansına da sahipsiniz. Bu oyunda da rakipleri katledip kulelerini patlatmaya çalışıyorsunuz. En sonunda da mobile legend de olduğu gibi rakibin ana üssünü yok ederek rakibe karşı zafer üstünlüğü sağlıyorsunuz. Mağazan belli başlı eşyalar alıp karakterlerinizi güçlendiriyorsunuz ve rakibe karşı daha iyi bir üstünlük sağlamış oluyorsunuz. Bu oyunda da arkadaşlarınızı davet edip onlarla birlikte başka oyunculara meydan okuyabilme şansınız var. Bu güzel oyunu play store dan ücretsiz bir şekilde indirip arkadaşlarınız ile birlikte eğlenceli vakitlerin dibine vurabilirsiniz.