Dünyaca ünlü olan Moovit uygulaması 20 ülkede ve toplamda 750 şehirde kullanılıyor. Pratik bir şekilde toplu taşıma araçları ve trafik durumu ile ilgili bilgileri alabileceğiniz bir uygulama Moovit.

Uygulama ülkemizde Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Düzce, Elazığ, İstanbul, İzmir – Aydın, Kayseri, Konya, Muğla, Samsun, Şanlıurfa illerinde kullanılabiliyor.Bu uygulama sayesinde sizler de bulunduğunuz konumlara yakın olan yerlerdeki trafiğin ve toplu taşıma araçlarının durumları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Metrolarda, halk otobüslerinde, ulaşım şirketinde karadan kullanılmakta olan şehir hatları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Şehrinizde bulunan toplu taşıma araçlarının durumları hakkında da fikir edinebilirsiniz.

Bir yerden bir yere nasıl gideceğiniz, hangi alternatiflerinizin olduğu, mesafelerin hesaplanması ve farklı rotaların da yer aldığı Moovit ile yolculuklarınız artık daha kolay. Ayrıca bu mesafeleri hangi araçla gitmeniz halinde daha kısa süreceğini, kalkış saatlerini, güzergahları ve ortalama varış sürenizi de görebiliyorsunuz.

Gitmek istediğiniz yeri seçtiğinizde, bulunduğunuz konumla arasındaki mesafeleri ve yol güzergahını, toplu taşıma araçlarının sıralanacağı ekranda en yakın durakları ve hangi saatlerde araçların geçeceğini görebilirsiniz. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya hizmet vermekte olan bu uygulamayı sizler de hemen ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte canlı bir şekilde yol tarifi özelliğini kullanmak mümkün. Yolculuğunuz hangi yerden başlamışsa, bitene dek size eşlik ediyor.

Eğer toplu taşıma araçlarını kullanmak istemezseniz, bisiklet kiralamak için de gerekli noktaların nerede olduğunu görebildiğiniz pratik bir uygulama.

Moovit Her 15 Saatte Yeni Bir Şehir Ekliyor

Toplu taşıma araçlarının takibini kolaylaştırmak isteyenler, dünya üzerinde veya Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde Moovit Topluluğu’na katılarak siz de toplu taşıma ve haritalar hakkında katkı sağlayabilirsiniz.

Mooviter Community sayfasından kayıt olarak ekibe katılıyorsunuz. Daha sonra durak ekleyebiliyor, toplu taşıma araçların saatlerini ekleyebiliyor ya da düzeltebiliyorsunuz. Güzergahları ekleyebilir yanlış olanları da düzenleyebilirsiniz. Yaşadığınız şehri ve bilgilerinizi girerek hemen siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Toplu taşıma uygulamaları arasında üst sıralarda yeri olan Moovit hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve kullanmak isteyenler Google Play Store için buraya, App Store için buraya tıklayabilir, dilerlerse aşağıdaki linklerden indirebilirler.

Moovit: Otobüs, Metro Saatleri
Moovit: Otobüs, Metro Saatleri
Developer: Moovit
Price: Free