Bugün, yakın zamanda Elazığ’da gerçekleşen depremlerin ardından, yakın çevremde ve ülkemdeki depremlerden haberdar olmak isteyip bunun üzerine yaptığım araştırmalar sonucu bulduğum My Earthquake Alerts isimli ücretsiz mobil uygulamadan bahsedeceğim.

Uygulamanın geliştiricisi, benzer afet ve tahmin uygulamaları yapmasıyla görülen jRustonApps B.V. Uygulama Google Play Store’da 4.6 puana ve 500.000+ indirilmeye sahipken, Apple App Store’da ise 4.7 puanıyla alternatifleri arasında yüksek bir ortalamaya sahip.

My Earthquake Alerts Konumunuza Göre Özelleştirilebilir

My Earthquake Alerts, dünyada ve çevrenizde depremle alakalı ihtiyacınız olan tüm bilgileri size; hızlı, güçlü ve güvenilir şekilde ulaştıran, bir deprem bilgilendirme uygulaması. Güzel bir filtreleme sistemine, sade ve kullanışlı bir tasarıma, düzgün bir optimizasyona sahip.

My Earthquake Alerts uygulamasına giriş yaptığınızda Ayarlar kısmından bildirim ayarlarınızı güncellemenizi tavsiye ediyorum. Yakınınızdaki, şehrinizdeki, ülkenizdeki ve kıtanızdaki yaşanan depremlerden, tercihlerinize göre bildirim alabilirsiniz. Bildirim alacağınız depremlerin minimum büyüklüğünü kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

My Earthquake Alerts

Bu Uygulamanın Marifeti: Hızlı Haber Alma!

Uygulama diğer deprem uygulamalarının sunduğu özelliklerle beraber daha iyi yaptığı işlerinden ve bazı hizmetlerinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle bir deprem uygulamasından beklenen, yaşanan depremi en hızlı şekilde haber vermesidir. Bu uygulamayla birlikte, indirmiş olduğum diğer uygulamalarda yaptığım değerlendirme sonucu, telefonuma en hızlı bildirimi bu uygulamadan aldığımı söyleyebilirim.

Uygulamanın tasarımsal özelliğinin güzel ve kolay kullanılabilir olması, ayırıcı özelliklerinden bir diğeri. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan harita üzerinde bir liste halinde, yaşanan depremlerin büyüklüğünü, size uzaklığını, derinliğini ve nokta atışı olarak yerini görebiliyorsunuz.

Son olarak da filtreleme sistemindeki ince düşünülmüş noktalara değinmek istiyorum. Uygulamanın arama kısmında kıtasal bazda yaşanmış depremleri görebilir, belli büyüklüğün üzerindeki depremlere bakmayı tercih edebilir ve en önemlisi özellikle belli tarih aralıklarında yaşanmış depremleri inceleyebilirsiniz.

My Earthquake Alerts Birçok Yönden Başarılı

Uygulama benden geçer not almış durumda ancak daha iyi uygulamaların Google Play Store ve Apple App Store’da mevcut olduğunu söylemeliyim. Bu uygulamayı seçme sebeplerimden biri de, iki platformda da bulunması ve aynı şekilde iki platformda da var olan, diğer uygulamalarla karşılaştırdığımda öne çıkmış olmasıydı.

Depremlerle yüzleştiğimiz bir zaman dilimindeyiz. Böyle zamanlarda çevremizde yaşanan depremlerden haberdar olmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Siz de benimle aynı fikre sahipseniz,  My Earthquake Alerts uygulamasının Google Play Store ve Apple App Store sayfalarını ziyaret edebilirsiniz veya aşağıdaki linkleri kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz.

‎My Earthquake Alerts & Feed
‎My Earthquake Alerts & Feed
Deprem Uyarılarım
Deprem Uyarılarım
Developer: jRustonApps B.V.
Price: Free

PAYLAŞ
Oyun, film, yabancı dizi ve post rock türü müzik seven, hayata ve insanlığa eleştirel yaklaşan, her şeyden biraz biraz, hiçbir şeyden tam değil sözünü hayat felsefesi haline getirmiş birey.