Sadece Koronavirüs mücadelesi verdiğimiz zamanlar için değil genel anlamda hem yaşlılar, hem diğer yaştan hastalar özellikle kronik hastalar için ilaç kullanımının ne kadar mühim bir mesele olduğunun herkes farkındadır. Zaten Koronavirüs illeti ülkemize girdiğinden beridir süreç için uygulamalar haberler yazmaya da devam etmek istiyorum. Bu anlamda süreci düzgün yönetmek ve sağlığımıza dikkat etmemiz için sizlere bir ilaç takip rehber uygulaması buldum: MyTherapy.

Uygulama ücretsiz olduğu gibi aynı zamanda ödüllü de. Bu illet süreç için “yaşlılar için en faydalı uygulama” ve “en iyi ilaç hatırlatıcı uygulama” başlıkları altında da aramalarda başı çekiyor. Google Play Store’da 4.7 ve Apple App Store’da 4.8 puana sahip olan uygulama deneyimi bulunan kullanıcıların yaptığı sağlam yorumlarla da kendini belli ediyor. Alman gizlilik yasalarına uyan ve üçüncü şahıslara karşı gizliliğini koruyan uygulama 1 milyondan fazla indirme ile herkesin beğenisini kazanmış ve kullanılmaya devam ediliyor.

MyTherapy

İlaç Takip Rehberiniz MyTherapy

Uygulama düzenli ilaç kullanmak zorunda olanlar ile yapılan görüşmeler dahilinde geliştirilmiş. Hedef kitlesine hitap eden ve bir arada çalışarak üretilmiş bir proje konumunda bulunuyor. Özellikle yaşlı bireylerin ilaç kullanırken unutkanlıkları, gözlerinin seçememesi ya da eczacıların yazdığı dozaj ve günlük yazıları okuyamadığı için ilaç düzenlerinin rutine binmesi gerekiyor. Babaanneme yardım ettiğim, ilaçlarını ajandalara not aldığım, düzenini kurmaya çalıştığım günler hala aklımda. Keşke MyTherapy ‘i daha önce görebilseydim diyorum.

Uygulamada hastaların kullandığı ilaçlar için hazırlanan hatırlatıcılar bulunuyor. Her türlü dozaj için şemalar yardımıyla hangi koşullar altında her türlü ilaç kullanımınız için size özel şemalar hazır durumda. Hap listenizi kontrol ederek ilaç kullanımınızı düzenli hale getirebilir, hatırlatıcılar yardımıyla dozaj kotasını aşmaz, günlük kullanımları atlamazsınız.

Sadece İlaçlar için Değil Ruh Hali, Kilo ve Tansiyon Takibi de Yapabilirsiniz

Diyabet hastaları için kilo ve kan şekeri takibi, İnsülin için kayıt defterleri ve metreminler kullanabilirsiniz. Sabit ruh hali takipçisi özelliği ile ruh sağlığınızı ve tansiyonunuzu kayıt altında tutabilirsiniz. Saydığım özellikler tamamen kullanıcıya özel hale getirilir ve her kesim için kolay bir takip sistemi oluşturulur.

Farklı hastalar için depresyon takibi, kalp atış ve kanser uygulaması ve kilo takibi yapabileceğiniz özellikler de kullanabilirsiniz. 50 farklı ölçüm tipi ile hastalığınızı takip edebilir, semptom izleyici özelliğini de ihtiyaçlarınıza göre devreye sokabilirsiniz.

MyTherapy ilaç takibi dışında motivasyon sağlamak, direnç kazandırmak ve enerjiyi yüksek tutma konusunda da kullanıcılarına rehber oluyor. Aynı zamanda uygulamada ekibinize aile üyelerinizi de ekleyerek ilaç takip verilerinizi onlar için de görünebilir hale getirebilirsiniz. Karşılıklı olarak ilaç takip verilerinizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde hem rehberinizden yardım alır hem de ailenizin de denetimi altında kalırsınız.

Uygulamayı gördükten sonra hemen anneme de indirdim ve aile üyelerine kendimi de dahil ederek ilaç kullandığı için onun verilerine hakim olmaya çalışıyorum.

Sizler de uygulamayı aşağıdaki linklerden indirerek ilaç takip sürecinizi bir rehber yardımıyla yapabilir, motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz ya da sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

MyTherapy İlaç hatırlatıcı
MyTherapy İlaç hatırlatıcı

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.