Kadınlara özel bir sanal dünya fikri kulağa nasıl geliyor? Ya da arkadaş canlısı bir kişisel asistan? Regl/doğurganlık/ovülasyon takvimlerinin bir arada olması? İşte hepsinin bir arada olduğu o uygulama; Pepapp.

Yıllardır insanlar, kadınların regl olmasından bahsederken hastalık kelimesini kullanmasına rağmen son yüzyılda, yani içinde bulunduğumuz yüzyılda kadınlar ellerinden geldiğince regl olmanın doğal bir döngü olduğunu ve regl olmamanın bir sağlık sorunu olduğunu açıklamaya çalışıyor. Nitekim geçmişe oranla bu konuda büyük bir yol katetmiş durumdayız.

Pepapp ise kadınların bu doğal döngüsünde yardımcı olabilmek için programlanmış. Bazen takvimi kontrol edip regl gününü hesaplamak bir işkenceye dönüşebiliyor. Pepapp’e regl olduğunuz günü ve kaç gün regl olduğunuzu ve kaç günde bir regl olduğunuzu giriyorsunuz, uygulama ise yaklaştığı zaman sizlere haber veriyor. Eğer tam olarak kaç gün sürdüğünden emin değilseniz bunu sorun yapmayın. Zaman içerisinde uygulama kendisini size göre ayarlıyor. Reglden bir hafta öncesinde PMS döneminizin başladığını söylüyor ve duygu değişim kontrolü yapıyor. Üstüne üstlük bu bir haftalık sürecinde kendinizi iyi hissetmeniz adına güzel mesajlar gönderiyor.

Pepapp Sizinle İlgilenen Bir Uygulama!

Elbette uygulamanın tek meziyeti bu değil. Uygulamaya ilk girdiğinizde çocuk isteyip istemediğinizi soruyor ve istekleriniz doğrultusunda size yardımcı olabilecek tavsiyeler de veriyor. Takvime girilebilen şeyler reglin başlangıç ve bitiş tarihiyle sınırlı değil. Akıntı seviyeniz, ağrı seviyeniz, diğer belirtileri de girebiliyorsunuz. Diğer belirtilere örnek vermek gerekirse fazla şişkinlik, sivilce, halsizlik, terleme vb.Pepapp

Bütün zaman boyunca hoşunuza gidebilecek film, dizi, kitap, şarkı vb önerilerde bulunuyor. Uygulamanın içerisinde her zaman ulaşabileceğiniz sağlık, moda, kültür, güzellik ile ilgili makaleler ve önerilerin bulunduğu yazılar bölümü mevcut. Hatta gezilip görülebilecek yerlerin bir listesine erişebilmek dahi mümkün.

Ayrıca aylık paketler ibresinden, kendinize ve sevdiklerinize hediye kutular alabilir, regl zamanınızda mutlu olabilir aynı zamanda mutlu edebilirsiniz. Belli başlı uygulamalar ile anlaşmalı olduğundan indirim kodları dahi sağlayabiliyor.

Tek kötü yanı ise yapılan son güncellemede bulunan teknik hatalar diyebiliriz lakin uygulama çoktan bununla ilgili özür bildirimi gönderdi ve kısa süre içerisinde düzeltileceğinin sözünü verdi.

Sayamayacağım daha fazla özellikle birlikte aşağıdaki linklerden Pepapp uygulamasını indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/manga meraklısı, boş vaktinde çizen, teknoloji meraklısı bir öğrenci.