Pixlr, Google Play Store’da 50 milyon ve üzeri indirme sayısına ulaşmasının yanı sıra, editörün sizler için seçmiş olduğu fotoğraf düzenleme uygulamaları listesine giren bir mobil uygulama. İçeriğine ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Pixlr

Yaratıcılığınızın Kilidini Açın

Pixlr fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında üst sıralarda yer alan ve Google editörlerinin de dikkatini çekmeyi başarmış bir mobil uygulama. Renk, düzen, arka plan, çift katmanlı fotoğraf gibi birçok özelliği içerisinde barındırırken, düzenleme sonrasında hızlı ve kolayca görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza olanak sağlıyor.

Pixlr ve Özellikleri

Kolaj: Kolaj özelliğini oldukça çeşitli hale getirmiş olan uygulamada birçok kolaj seçeneğiyle birlikte, kolajların kenar renkleri ve stillerini değiştirebilir, birden fazla fotoğrafı tek bir karede birleştirip paylaşabilirsiniz.

Çift Pozlama: Bu özellik ile birlikte çekmiş olduğunuz iki farklı fotoğrafı dilediğiniz şeffaflık ayarında üst üste getirerek farklı bir fotoğraflar elde edebilirsiniz. Çift pozlama doğru kullanıldığında gerçekten güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayan bir seçenek.

Pixlr

Efektler: Çok geniş bir efekt skalası olmamakla birlikte Pixlr’da efektler 3 ana başlık altında toplanıyor (Effect, Overlay, Stylize). İlk başta uygulamak istediğiniz efekti seçip sonrasında yanmış film, lokal renkler ya da bokeh gibi kaplamalar ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu kısımda fotoğraflarınızı kara kalem, yağlı boya ya pastörize vb. stillerle yeniden düzenleyebilirsiniz.

Kenarlıklar: Bu kısım diğer tüm fotoğraf uygulamalarından çok daha fazla detaylı bir şekilde oluşturulmuş. Günümüzde insanların fotoğraflarda çok fazla kenarlık kullanmamasıyla birlikte, uygulamada oldukça fazla seçeneği de mevcut.

Metin Ekleme: Pixlr uygulamasında 8 adet metin paketi mevcut. Bu paketler isteğe bağlı olarak ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumda. Aslına bakarsanız oldukça yeterli sayıda yazı stili mevcut. 3D yazı seçeneği bulunmayan uygulamada hoşunuza gidebilecek yazı stillerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Pixlr

Diğer Özellikler

Pixlr bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra bulanıklaştırma, otomatik düzenleme, otomatik kontrast, parlak ve gölgeli alanlar, renk sıcaklığı, pozlama, renk sıçratma, kırmızı göz giderici gibi araçları da içerisinde barındırıyor.

Uygulama içerisindeki fırçalar bölümünde karartma, aydınlatma, pikselleştirme ve karalama özelliklerine sahip fırçalar mevcut. Bu özelliği kullanarak fotoğrafta bölgesel düzenlemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnternet Sitesi

Pixlr sadece bir mobil uygulama değil. Aynı zamanda sitesi üzerinden de farklı özellklere erişebiliyorsunuz. Pixlr Express ile fotoğraflarınızı mobil uygulamadaki gibi düzenleme imkanına sahipsiniz. Pixlr Editor ile adeta ufak bir Photoshop kullanabilirsiniz. Size Adobe Photoshop’un temel özelliklerini sizlere sunuyor. Bu iki özelliği de hiçbir uygulama indirmeden yapabiliyorsunuz. Online ve ücretsiz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak Pixlr ‘ı Google Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz veya hemen sitesinden dilediğiniz dizaynı yapabilirsiniz.

Pixlr – Photo Editor
Pixlr – Photo Editor
Developer: Pixlr
Price: Free
‎Pixlr Photo Editor - Retouch
‎Pixlr Photo Editor - Retouch

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.