Sosyal medya kullanımının gün geçtikçe artması ile fotoğraf düzenleyici ve çeşitli efektlerin olduğu uygulamalar, oldukça ilgi çekmeye başladı. Bu uygulamalar arasında popülerliği her geçen gün artan uygulamalardan birisi de Prisma uygulaması.

Prisma, çok çeşitli efektleri ve filtreleri ile özellikle Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında bulunuyor. Fotoğraflar, Prisma uygulaması sayesinde adeta birer sanat eserine dönüşüyor. Bu nedenle uygulama ilk çıktığı andan itibaren çok fazla ilgi gördü ve bu ilgi sürekli artış gösteriyor.

Prisma Uygulamasının Özellikleri

Prisma uygulamasının en çok beğenilen özelliği, çekilmiş fotoğraf karelerinin boyutlarını istenilen şekilde değiştirebilmeye olanak sağlaması ve fotoğrafları bir resim portresi haline dönüştürebilmesi.

Picasso gibi dünya çapında ünlü ressamların stillerinden yararlanan bu uygulama sayesinde, fotoğraflar gerçek resim tablolarından ayırt edilemeyecek bir görüntüye kavuşuyor. Üstelik bu uygulama ile fotoğraflarınızı sanat eserine dönüştürmek için sadece birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli. Ayrıca bu uygulama ile oluşturduğunuz fotoğrafları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Kısacası Prisma, birçok fotoğraf uygulamasına göre hem daha kolay bir kullanıma sahip hem de daha çok seçenek barındırıyor. Bu kadar kullanışlı bir uygulamanın ise kısa zaman içerisinde büyük bir başarı elde etmesi kaçınılmaz gözüküyor.

Prisma Uygulamasına Yeni Özellikler Ekleniyor

Mevcut özellikleri ile oldukça beğenilen Prisma uygulaması, kullanıcılarına yeni sürprizler de hazırlamayı ihmal etmiyor. Uygulamanın iOS’taki son güncellemesi olan 3.7.2 versiyonu, geçtiğimiz haftalarda yayınlandı.

Bu güncelleme ile düşük çözünürlüklü fotoğrafların kullanımı sırasındaki HD işleminin kalitesi iyileştirilmiş. Bununla birlikte uygulamadaki bazı hatalar giderilerek daha stabil bir kullanım sağlanmış. Eski versiyondaki fotoğraf albümünden istediğiniz fotoğrafı seçip düzenleme ve İngilizce, Rusça gibi farklı dil desteği seçenekleri sunulması hala geçerli.

Uygulamanın Android versiyonu ise en son 17 Aralık’ta güncellendi. Yeni güncelleme, 4.1. ve üzeri Android sürümlerini destekleyen cihazlarda kullanılabiliyor. Çeşitli hataların giderildiği ve uygulamayı daha kararlı hale getiren bu güncelleme ile kullanıcılara daha iyi bir uygulama deneyimi yaşatılması hedefleniyor.

Uygulamanın bundan sonra yapacağı yenilikler de kullanıcılar tarafından heyecanla ve merakla bekleniyor. Prisma, başlangıçta sadece App Store’da kullanıma sunulmuştu. Şu an ise her iki uygulama mağazasında da bulunuyor.

Günümüz tüketici toplumu tarafından hızla yayılan ve aynı hızla tüketilen bu tür uygulamaların popülerliklerini kaybetmemesi için kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri ve yenilemeleri gerekiyor.

Prisma uygulamasının geliştiricileri, bu durumun çok iyi farkında oldukları için uygulamaya her yeni güncellemede farklı özellikler getiriyorlar. Üstelik diğer uygulamalara göre daha farklı ve dikkat çekici efektler ve filtreler üretilerek Prisma uygulamasının rakiplerine hızla fark atmasını sağlıyorlar.

Büyük rekabetin olduğu fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında Prisma, sosyal medya üzerinde büyük bir etki yaratması sayesinde, kısa zaman içerisinde başarılı uygulamalar arasındaki yerini aldı. Uygulamayı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Prisma
Prisma
Developer: Prisma Labs, Inc.
Price: Free

Prisma uygulaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizin favori fotoğraf düzenleme uygulamanız hangisi? Görüşlerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.