Annemle ve ikizimle geçmiş günlerimizi yad etmek için açtığımız aile albümümüzde fotoğraflarımızın çok eski olduğunu konusunda hem fikirdik. Albüme yeni fotoğraf eklemek istiyorken öncelikle eski fotoğrafları nasıl daha canlı ve kaliteli hale getirebiliriz diye düşündük. Bu konuda minik bir araştırma yaptıktan sonra Remini ‘yi keşfettim. Uygulama eski fotoğraflarınızı kalitesini artırarak yad ettiğiniz geçmiş günleri daha canlı hale getiriyor.

Uygulama, hem Google Play Store hem de Apple App Store’da bulunuyor. Müşteri memnuniyeti açısından Play Store’da puanı yüksekken, Apple App Store ise ilginç bir şekilde epey düşük (1.9). Uygulamayı indirerek kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken husus ise şu: Remini halen geliştirme aşamasında ve bazı hataları olabiliyor.

Remini ile Eski Fotoğraflarınızı Kaliteli Hale Getirin! 

Remini, kalite açısından, pikselleşmeye, eski durmaya hatta yok olmaya yüz tutmuş fotoğrafların kurtarılmasında görev alan gayet iyi bir uygulama. Remini kullanarak fotoğraflarınızı eskisinden daha iyi bir hale getirebilir, kaliteyi artırabilir ve yad etmek istediğiniz anılarınızın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulama, gerçek zamanlı olarak profesyonel film yapımcıları düzeyinde görüntü geliştirme ve restorasyon adına sağlam bir teknolojiye sahip. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren 30 milyondan fazla düşük çözünürlüklü, bulanıklaşmış, hasar görmüş ve pikselleşmiş fotoğrafı eskisinden daha iyi ve yakın geçmişte çekilmiş hissi yaratarak düzeltti.

Başka Neler Yapabilirsiniz?

Remini ile eski fotoğrafların kalitesini artırmak dışında, eski videoların da onarımını yapıyor. Uygulamaya yükleyeceğiniz videolar aynen fotoğraflarda olduğu gibi daha kaliteli hale geliyor. Videolarda net bir görüntü elde etme adına kullanabileceğiniz bir uygulama. Benim açımdan fotoğraflar neyse de videoların kalitesinin artması çok daha iyi bir özellik.

Aynı zamanda uygulamada yeni ”selfie+”ler çekerek görselleriniz çok daha kaliteli hale gelebilir. Bu özelliği biraz daha Instagram filtreleri ya da Photoshop programları gibi düşünebilirsiniz. Uygulamanın bu özelliği ise maalesef Premium üyelik istiyor. Konuya değinmişken hemen bilgisini de vereyim, uygulamayı sınırsız kullanmak istiyorsanız aylık 5 dolar karşılığında Premium üyelik alabilirsiniz.

Uygulamanın farklı bir sekmesi de ”Discover”. Sekmeyi kullanarak farklı kullanıcıların fotoğraflarını görebilirsiniz. Fotoğraflarının ”Before-After”ların yükleyen kullanıcıların görsellerine bakarak kalitenin nasıl arttığının örnekleri görebilirsiniz.

Not: Uygulamada Premium üye değilseniz günlük sadece 3 fotoğrafı kaliteli hale getirme hakkınız bulunuyor.

Uygulamayı indirmek ve albümünüzde kaliteli fotoğraflara yer vermek isterseniz aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirsiniz.

Remini - Fotoğraf Netleştirme
Remini - Fotoğraf Netleştirme