11Güzel ülkemin güzel insanlarının yabancısı olduğu veya bize popüler olmayan sporlar ile ne kadar ilgili olduğunu ispatlamaya gerek yok. Dünya üzerinden en çok beyzbol sopası satın alan ülke konumundayız. Bunun nedenini siz kendiniz belirleyin, ben yazımın konusu olarak spor sevgisine bağlayacağım :). Bu sevgi ve ilgi ile beraber sizlere bir Amerikan Futbolu oyunu yazmak istedim: Rival Stars College Football.

Daha öncede bu sporu yapmış ve zevkine varmış birisi olarak oyunu sevdiğimi belirtmeliyim. Bu arada daha önce hiç bu sporu yapma şansına sahip olamadıysanız, üniversiteyi talan edin, ne yapın edin, sorun soruşturun, neredeyse her üniversitede artık Amerikan Futbol takımı bulunuyor.

Rival Stars College Football: Üniversitede Amerikan Futbolu 

Rival Stars College Football’da bir kolej takımının başına koç olarak geçiyoruz. Oyunda koç rolüne geçtikten sonra oyun bizi öğretici olarak bir maç ile başlatıyor. Maçta birkaç sayı ile takım geri düşmüş. Öğretici antrenörün yardımıyla yaptığımız hamleler, kurguladığımız taktikler ile maçı -oyunun öğretici maçını kaybetmek tabi ki aklımızın ucundan dahi geçmiyor- kazanmayı başarıyoruz.

Takımınızı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Öncelikle bir koç ismi oluşturmalısınız. Takımınızın renklerini, forma tarzlarını ve aynı zamanda logonuzu da istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Bazı forma tarzları oyunda kazandığınız başarılar ile hesabınızda aktif hale geliyor. Eğer ki logolarda daha değişik, böyle daha alengirli şekiller istiyorsanız, oyun içi satın alım yapabilirsiniz.

Sonrasında Rival Stars College Football’da, kolej takımının başına geçişimiz bizi kolejdeki genç yetenekleri bulmamız ile devam ediyor. Oyuncuları buldukça kadromuza dahil ediyor, takımı kuruyor ve oyuncularımızı geliştirmeye başlıyoruz.

Rival Stars College Football

Rival Stars College Football: Takımının Kampüsünü Geliştir! 

Genç yetenekler öyle sizin ayağınıza gelmiyor maalesef. Oyunda ”Oyuncu Al” sekmesine tıklayarak eyalet ya da dünya çapındaki oyuncuları aramaya bir scout ekibi gönderebilirsiniz. Oyun size bu özelliği bir kereliğine ücretsiz olarak veriyor. Hemen 4 genç oyuncu alıp getiriyor. Aynı zamanda sadece ücretsiz genç yetenekler değil; şansınıza bağlı olarak yeni taktikler de kazanabiliyorsunuz.

Kampüste ”Antrenman” ve ”Stadyum” geliştirmelerini ilerletebilirsiniz. Antrenman sahanızı geliştirdiğiniz taktirde oyuncularınız çok daha hızlı gelişecektir. Stadyum seviyenizin artması ise stadyumunuzun kapasitesini artıracaktır. Aynı zamanda galibiyet başına kazanacağınız oyun parası olan gümüşü de artırıyor. Bu özellikler daha önce yazdığım menajer oyunlarına benziyor. Artırmalarda ise diğer oyunlarda olduğu gibi bekleme söz konusu değil.Rival Stars College Football

Maçlara Çık, İttifak Kur

Taktik ekranına tıklayarak ”Zafer Yolu – 1.Sezon” haritasından ilerleme kaydedin. Her maç daha zorluğu kolej takımlarına karşı oynanacak. Aynı ekranda günlük eleme turnuvaları ve kısa pas sekmeleri de bulunuyor.

Kısa Pas sekmesinde girdiğiniz tek maç usulü karşılaşmalarda oyuncularınızı geliştirebilir ve oyun için deneyim kazanabilirsiniz. Günlük eleme turnuvaları ise rastgele seçilen takımlar ile oluşturulan bir şampiyona. Şampiyonayı kazanırsanız oyun içi çok değerli ve yüksek miktarda gümüşler kazanabilirsiniz.

İttifak kurarak, dost takımlardan kısa vadeli kullanabileceğiniz taktikler alabilir ya da onların kullanmasına olanak sağlayabilirsiniz. İttifaklardaki kazancınız, sizde olmayan taktikleri kullanmayı ve deneyimlemeyi sağlıyor. İttifak turnuvalarına girerek arkadaşlarınızla beraber diğer kolej takımlarına, ittifaklarına karşı sahaya çıkın!

Oyunu edinmek isterseniz aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

‎Rival Stars College Football
‎Rival Stars College Football
Developer: PikPok
Price: Free+
Rival Stars College Football
Rival Stars College Football
Developer: PIKPOK
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.