Şehir kurma ve yönetme oyunları, bugün birçok kişi heyecan verici olmaya devam ediyor. Bu alanda tasarlanmış en güzel oyunlardan biri de Electronic Arts stüdyolarında geliştirilen SimCity BuildIt oyunu. Oyunun amacı sahip olunan bir arazi üzerine, hayallerde canlandırılan bir şehir kurmak ve onu yönetmek.

Eğer simülasyon oyunlarından hoşlanıyorsanız SimCity BuildIt, sizi fazlasıyla mutlu edecek. Play Store’da “Editörün Seçimi” olarak yer alan ve şu ana kadar 50 milyonun üzerinde indirilen oyunun detaylarına gelin, daha yakından bakalım…

Kendi Şehrinizi Yaratmak Artık Hayal Değil!

Gerçek yaşamda gerçekleşmeyecek bir düş olsa da bir şehir sahibi olma düşüncesi oldukça fantastik ve heyecan verici. Hayal kurmayı sevenler için SimCity BuildIt oyunu, oyunculara gerçeğe yakın bir deneyim sunuyor.

Bir şehrin olmazsa olmazları olan binaları, park alanlarını, elektrik ve su şebekelerini, dükkanları ve alışveriş merkezlerini sıfırdan inşa etmek, oyuncular için son derece keyif verici.

En temelden yukarıya doğru ilerledikçe oyuncular, seviye atlıyor ve her seviye geçişinde yeni imkanlar elde ediyor. Yeni imkanlar ile kazanç da yükseliyor ve bu sayede daha önce inşa edilen yapılar, daha fazla geliştiriliyor.

Bu arada yakın şehirlere yolculuklar yapmak, komşu şehirleri tanımak ve buralardan yeni ürünler satın almak da mümkün.

Hayal Gücünüzü Haritaya Yansıtın

Oyunu ilk defa oynayanlar, başlangıçta bir süre bocalayabilirler; çünkü oyunun nasıl oynandığı bazılarına ilk bakışta yeterince açık gelmeyebilir.

Neyse ki oyuncuların ne yapmaları ve hangi sekmeyi kullanmaları gerektiği ve şehirlerini nasıl kuracakları gibi bir takım soru işaretleri, küçük animasyonlar ve bilgilendirme mesajları ile kolayca gideriliyor.

SimCity BuildIt’te oyuncular, şehri geliştirmek ve büyütmek için her zaman tetikte olmak zorunda. Bu nedenle kısa sürede acemiliğini atan oyuncular, oyunun yönetimini ele alıyor ve hemen strateji geliştirmeye başlıyorlar.

SimCity BuildIt Nasıl Oynanıyor?

Oyunun başında şehrin kurulacağı yemyeşil bir alan beliriyor. Bu alanın herhangi bir anayol ile bağlantısı yok. Oyuna başlarken arazi sanki küçük gibi görünüyor, ama bir süre ilerledikten sonra arazi genişlemeye başlıyor. Bir yandan da kazanç artmaya başlıyor. Şehrin yollarını yapmak da oyuncuya düşüyor. Kısaca şehrin oluşumu, tamamen oyuncunun hayal dünyasına bağlı.

Oyuncular, zaman zaman bazı uyarılar alıyorlar. Bu uyarılar, şehirde daha kaliteli bir yaşam kurabilmek için gönderiliyor. Örneğin; bir fabrika binasının yanına konut inşa etmek, hava kirliliği bakımından uygun olmayabilir. Böyle bir durumda konuyla ilgili bir uyarı almak mümkün.

Oyuncular, gerçek yaşamda eğer hava kirliliğinden, trafik sıkışıklığından ya da yetersiz yeşil alanlardan şikayet ediyorsa, SimCity BuildIt ile bunun aksinin yaşandığı bir şehir yaratmak gayet mümkün. Dolayısıyla oyuncular için bu simülasyon oyunu adeta bir keyife dönüşüyor.

Unutmayın, daha çok kazanmak için yerleşim alanlarını geliştirmek, elde edilen kaynakları satmak ve vergi toplamak gerekiyor. Şehirdeki insanlar, mutlu oldukları ölçüde yüksek vergi ödüyorlar. Dolayısıyla yaşanabilir bir şehir kurmak ve yönetmek tamamen sizin elinizde…

SimCity BuildIt oyunu, hem Apple App Store‘dan hem de Google Play Store‘dan ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Eğer simülasyon oyunları ilginizi çekiyorsa bu oyunu kaçırmayın!

‎SimCity BuildIt
‎SimCity BuildIt
Developer: Electronic Arts
Price: Free+
SimCity BuildIt
SimCity BuildIt
Developer: ELECTRONIC ARTS
Price: Free