Kendimi bildim bileli müzik dinlemek, karaoke yapmak, şarkı söylemek hep ilgimi çekmiştir. Bir çok karaoke uygulamasını denemiş birisi olarak son durağım Smule oldu.

Smule, akıllı telefonunuz ve kulaklığınızla karaoke yapabildiğiniz bir uygulama. Karaoke yapmakla ilgiliyseniz ve daha önceden bilgisayarınız aracılığıyla yapmışsanız halihazırda bu tip uygulamaların işleyişini biliyorsunuzdur.

Smule

Smule Nasıl Kullanılır?

Pek de zor değil. Öncelikle kulaklıklarınızı yanınıza alıp, uygulamayı Apple App Store veya Google Play Store’dan indiriyorsunuz. Hesap açtıktan sonra uygulama seçtiğiniz tek bir şarkıyı sonsuza dek sizin için bedava yapıyor. Hemen seçtiğiniz şarkıyla karaoke yapmaya başlıyorsunuz. Arkada sözsüz fon akarken siz de sözleri takip ederek söylemeye başlıyorsunuz. Bittikten sonra ise gerekli ses düzenlemeleri, efektler eklemek üzere stüdyoya yönlendiriliyorsunuz ve şarkınız hazır!

Dilerseniz tek başınıza da söylemek zorunda değilsiniz. Düet ve Grup gibi modları da var. Şarkıyı Düet modunda söyleyip diğer kullanıcılarla paylaşıp onların da katılmasını sağlayabilir ya da siz onların düetlerine katılabilirsiniz. Grup modunda 2 den fazla kişinin katılmasını sağlayabilirsiniz.

Smule

Google Play Store’da 100.000.000+ indirme sayısına ulaşmış uygulama, severlerinden 4,2 puan almış. Smule kendi içerisinde milyonlarca şarkı barındırıyor. Neredeyse aradığınız her şarkıyı bulabiliyorsunuz. Dilerseniz şarkıları videonuzu çekerek de söyleyip kendi klibinizi oluşturabiliyorsunuz. Hatta gerçek sanatçılarla düet yapabilir, videonuzu çekebilirsiniz.

Eğer bir enstrüman çalıyorsanız kendiniz altyapılar hazırlayıp Smule Müzik Defterine sitesi üzerinden ekleyebilirsiniz ve diğer insanların şarkı söylemesini sağlayabilirsiniz.

VIP Üyelikler ve Fiyatları

Uygulama tabii ki ücretli. Eğer ücretsiz bir hesabınız yoksa ücretsiz şarkılar dışında sadece başkalarının kaydettiği düetlere katılma şansınız var. Tek başınıza şarkı söylemek isterseniz VIP üye olmanız gerekiyor. Yine profilinizde değişiklikler yapmak isterseniz de hesabınızı yükseltmeniz gerekli.

Smule, Android için gayet makul fiyatlara sahip olmasına rağmen iş iOS’a gelince acayip uçuk fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. iOS platformlarda 54,99 TL/Haftalık gibi bir fiyata sahip. Aylık 109,99, Yıllık ise 549,99 TL ödeme imkanları var.

Smule
Smule uygulamasının iOS platformlarda fiyat ekranı

Android platformlarda ise 15,99 TL karşılığında 3 aylık, 23,99 TL karşılığında ise 1 yıllık abonelik alabiliyorsunuz. Hatta bazen indirimler oluyor ve aylık 2,99 TL ödeyecek biçimde VIP bile olabiliyorsunuz.

İki platform arasındaki bu uçurum fiyat farkını anlamıyor olsam da uygulamanın gerçekten iyi özelliklere sahip olduğu gerçeğini göz ardı edemiyorum.

Sizler de hemen karaoke yapmaya başlamak ve içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkarmak için dilerseniz aşağıdaki linklerden dilerseniz de Google Play Store veya Apple App Store’u ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Smule: Karaoke şarkı söyle
Smule: Karaoke şarkı söyle
Developer: Smule
Price: Free
‎Smule: Sing Songs & Make Music
‎Smule: Sing Songs & Make Music
Developer: Smule
Price: Free+

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.