Snapchat Bitmoji ile artık oyunlarda da kendi avatarınızı kullanabileceksiniz. Oyunlardaki klasik görünümlü karakterler günlük hayatımızda karşılaşamayacağımız derecede farklı görünüme sahip olabilmekte. Sürekli aynı çizimleri/tiplemeleri görmek zaman zaman bizleri oldukça sıkıyor. Böyle durumlarda karakterleri değiştiremediğimiz için oyunu oynamayı bırakıyor, bazen belli bir süre sonra oynamaya devam ederken bazen de hiç oynamıyoruz.

Snapchat Bitmoji

Konusu, işleyişi hoşumuza giden oyunların yalnızca görselleri nedeniyle bırakmak pek de hoş bir durum olmuyor. Snapchat sayesinde aşina olduğumuz avatarlar şimdi oyun hayatımıza da giriş yapıyor! Bu durumu biraz daha açmak gerekirse Bitmoji, Microsoft ile yeni geliştirdiği avatarları XBOX üzerinden hayata geçirmeye başlayacak.

Bitmoji Snapchat Üzerinden Nasıl Kullanılmaya Başlandı?

Bitmoji’nin ebeveyni sayılabilecek bir uygulama olan Bitstrips, 2016 yılında Snapchat tarafından $65 milyona satın alındı. Böylece daha geniş bir kitle avatarlarla tanışma imkanına sahip oldu. Daha sonra bu avatarlar, emoji biçiminde klavye üzerinde kullanıma açıldı, bunun bir benzeri olarak Tinder’da kullanılan chat kit örnek verilebilir.

Snapchat Bitmoji

Bitmoji ile Neler Yapılabilir?

Bitmoji sizin kendi fiziksel özelliklerinizi 2D düzleme aktarıp bir avatar oluşturmanızı sağlar. Elbette karakterinizi sadece göründüğünüz biçimde tasarlamak zorunda değilsiniz. Hissettiğiniz veya görünmek istediğiniz görünüme uygun avatarlar oluşturmak Bitmoji ile mümkün. Uzun, kısa, her renk saç rengi, göz rengi, boyutu hatta piercing seçeneği dahi mevcut.

Oyunlarda arkadaşlarınızla birlikte kişisel görünümünüzle daha kaliteli ve inandırıcı bir portalda vakit geçirebilirsiniz.

Snapchat Bitmoji Hangi Platformlarda Mevcut? 

Microsoft 360 era konseptinden Spots to Guitar Hero 5’a kadar Bitmoji kullanıma açıldı. Kısa bir süre içerisinde daha geniş bir kitleye erişmekle birlikte oyun yapımcılarının da tercih edeceği bir yöntem gibi görünüyor.Snapchat Bitmoji

Bitmoji uygulamasını Android ve iOS üzerinden herhangi bir ücret talebi olmaksızın indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefonda 51 MB gibi bir yer kaplarken 4,6 gibi yüksek bir meblağda yıldız almış durumda. Elbette gelen güncellemeler eşliğinde kaplayacağı alan artacaktır tabii ki her uygulamada olduğu gibi.

Siz Bitmoji ve Microsoft anlaşması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlara yazmayı ihmal etmeyin. Aşağıdan Snapchat ve Bitmojinin indirme linklerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Bitmoji
Bitmoji
Developer: Bitmoji
Price: Free
‎Bitmoji
‎Bitmoji
Developer: Bitstrips
Price: Free
Snapchat
Snapchat
Developer: Snap Inc
Price: Free
‎Snapchat
‎Snapchat
Developer: Snap, Inc.
Price: Free+

PAYLAŞ
Anime/manga meraklısı, boş vaktinde çizen, teknoloji meraklısı bir öğrenci.