Spotify sade arayüz için test sürecini başlattı. Özellikle trafikte Spotify kullanan şoförler için böyle bir çalışma başlatıldı.

Spotify Sade Arayüz

Spotify Sade Arayüz ile Gelecek

Online müzik dinlemek isteyenlerin en büyük dostu olan Spotify, şoförlerdeki dikkat dağınıklığı ihtimalinin önüne geçmek adına dev bir çalışmaya imza atıyor. Artık şoförler Spotify dinlerken dikkatleri dağılmayacak.

Spotify sade arayüz denemelerini başlattı. Yeni arayüz henüz test aşamasında ancak oldukça yol katedildi. Basit, kullanışlı ve sade yeni arayüz ile şarkı seçmek, dilediğiniz müziğe geçmek oldukça kolaylaşacak.

Spotify bu modun sürücü modu olduğunu kamuoyu ile paylaştı. Kısa sürede Spotify’ın arayüzünün sadeleştiği çoğu kullanıcı tarafından fark edilince Spotify temsilcisi söz konusu modun kullanıcı kitlesinin yalnızca %3’ünü etkileyeceğini açıkladı.

Sürücü Modunda Neler Var?

Spotify sürücü modu, dikkat dağıtmamak adına daha iri harfler ve ikonlara sahip. Renk skalası da olabildiğince sadeleştirilmiş ve yalnızca üç renge indirilmiş durumda. Albüm kapağı görselleri de gizlenerek olabildiğinde basit bir arayüz görüntüsü tercih edilmiş gibi görünüyor.

Spotify Sade Arayüz

Spotify’ın yaptığı açıklamaya göre yeni arayüz şimdilik iOS tabanlı cihazlar baz alınarak gerçekleştiriliyor. Ancak bu yeniliği fark edenler arasında Android kullanıcıları da bulunuyor.

Spotify dünyanın en çok kullanılan müzik akış hizmeti. Amerika’da Apple Music ile verdiği savaşı şimdilik kaybetmiş görünse de dev bir pazarın lideri olduğu aşikar.

Her ortamda kullanıcılar tarafından dinlendiğini fark eden uygulama için bu atılım oldukça mantıklı görünüyor. Üstelik kullanıcıların can güvenliğini düşünerek daha sade bir arayüz için çalışma başlatması takdir ediliyor.

Görünen o ki sürücüler artık daha güvenli bir ortamda müzik dinleyebilecekler. Dikkat dağınıklığının sürücüler için ne kadar tehlikeli bir durum olduğunu fark eden ve bununla ilgili son derece mantıklı çözümler geliştiren Spotify’ı kutluyoruz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.