Farklı sporlara, farklı spor uygulamalarına kaldığımız yerden devam edelim. Futbol, voleybol, basketbol, amerikan futbolu derken ilkokul yıllarında masa tenisi geçmişim de var.  Geçen hafta da yogaya başladım ama tabi ki konumuz bu değil (Yoga ile ilgili bir yazı da gelir belki). Masa tenisi için belki de bulunabilecek en kolay oyun Table Tenis Touch. Çok tatlı diye anılan oyunlar vardır ya, hah aynen o hesap.

Table Tenis Touch, Google Play Store’da 3.9, Apple App Store’da ise 4.3 puana sahip. 10 milyondan fazla indirme ile tatlılığının hakkını vermiş durumda. Geliştirme ve yayınlama aşamasındaki Yakuto Games’i belki Uzak Doğu şirketi olarak düşünebiliriz. Masa tenisinde Uzak Doğulu sporcuların başarısından ötürü böyle duruyor olabilir fakat şirket İngiliz merkezli.

Table Tenis Touch: Eğitim Koçu Wiff Waff ile Delirmeceler

Eğitim koçumuz olan minik, tatlı robotumuz Wiff Waff ile masa tenisinde yetenek geliştirerek oyuna başlıyoruz. Wiff Waff, servis kullanmayı, spinli vuruşları, servis karşılama tekniklerini bize antrenman salonunda uygulamalı olarak öğretiyor. Masa tenisinin aslında normal tenisten bir farkı yok. Sadece sahamız ona göre daha küçük o kadar. Servis kullanımı ve spinli vuruş açısından birebir sporlar. Oyunda bunu çok net anlayabiliyorsunuz.

Table Tenis Touch ‘ta Wiff Waff ile yaptığınız antrenmanlarda sert ve isabetli vuruşlar yapmak adına bir antrenman bölgesi daha var. Mini oyuna girerek eğitim koçunuz ile 90 saniye içerisinde düşürebildiğiniz kadar bowling labutu düşürün. Sert vuruşlar çok önemli çünkü; isabetli vuruş yapsanız dahi labutlar öyle kolay kolay düşmüyor.

Başka bir eğitim koçu olan -idman sekmesinde- Juan Bautista ile antrenmana çıkın. Bu antrenman türünde Bautista’nın kullandığı servisleri karşılamaya çalışın. Hem servis karşılıyorsunuz hem de Bautista 90 saniye içerisinden size bir sayı bile şansı vermiyor. Çünkü uzun soluklu ralliler için vazgeçilmez bir antrenman.

Table Tenis Touch

Table Tenis Touch: Turnuvalara Hazır Mısın?

Yakın bir arkadaşımın harika bir sözü vardı. O da uzun yıllar futbol oynadı ve şunu söylerdi: ”Hiçbir rekor antrenmanda kırılmaz.” Bu sözden sonra üniversite sınavımı o sene de kazanamamış olsam kesinlikle anlamlı bir söz. Table Tenis Touch için de bu kural geçerli. Antrenmanda geliştiğinizi, spinli vuruşlar ve servislerde ilerleme kaydettiğinizi düşünüyorsanız artık turnuvalara katılma zamanı gelmiş demektir.

Turnuva moduna girerek, final yoluna kadar 5 rakiple karşılaşacaksınız. Her maç tek set ve 5’e ilk varan kazanır. Bu mod o kadar da zor değil aslında. Turnuvayı kazandıktan sonra ödülünüzü de alacaksınız.

Hodri Meydan

Artık antrenman moduna girmiyor, turnuvalar sizi zorlamıyorsa Hodri Meydan. Oyunda şu ana kadar gördüğüm belki de en seviyeli maçı bu modda oynadım.

Chaudhary Zorluğu denen bir seviye, meydan okuyan kişinin isminden geliyor: Arjun Chaudhary. Arenaların her girişte değiştiği ortamda, 5’e ilk varanın seti altığı, ”Best of Three” maçı. 3 setten 2’sini alan maçı kazanır. Bu zorluğu da aştıktan sonra bence ileriye emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir.

Oyunun içerisinde 30’un üzerinde raket var. Kariyer puanınızı yükselterek yeni raketler alabilir, onları güçlendirebilirsiniz. Çoklu oyuncu modu da var fakat global değil. Sadece yakınınızdaki arkadaşınızla maç yapabiliyorsunuz.

Oyunu indirmek ve yeni spora yelken açmak istiyorsanız aşağıdan linklere tıklayın.

‎Table Tennis Touch
‎Table Tennis Touch
Developer: Yakuto
Price: Free+
Table Tennis Touch
Table Tennis Touch
Developer: Yakuto
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.