Geçen yazıda “Ketchapp Games” stüdyosunun “One Tap Games” akımını başlattığından ve artık bütün sektörün neredeyse bu şekilde gittiğinden bahsetmiştim. Bugün bu akımın güçlü oyunlarından bir tanesini incelemek istedim. Siz hiçbir şey yapmadan kendi kendine oynayan bir oyun var karşımızda: Tap Titans 2.

Tap Titans 2

Tap Titans 2 Nasıl Bir Oyun?

Kısaca “Tap Titans 2” sadece ekrana tıklayarak oynadığınız bir gündelik oyun, ama diğerlerinden farkı bu oyunda ilerleyebiliyorsunuz.

İlerlemek derken kendi seviyenizi arttırıyorsunuz, yanınıza yardımcılar alabiliyorsunuz, verdiğiniz hasarı arttırabiliyorsunuz ve oyun tasarımında bunun gibi birçok özellik koyulmuş.

Bu yüzden oyuna başladığınızda diğer gündelik oyunlar gibi birkaç saat oynayıp bırakmıyorsunuz.

Animasyon Geçişleri

Oyunun görselleri, çok çok iyi ve animasyonlar oldukça akıcı. Bu sebeple oyunun yarattığı ilk izlenim oldukça olumlu. Oyunu açtığınız andan itibaren gördükleriniz, “Bu oyun üzerine vakit harcanmış” hissini veriyor.

tap titans 2 savaşçı

Oyunun çıkış tarihi 2016, fakat oyun halen güncellenen bir oyun. Bu da oyuncu kitlesinin oyunda kalmasını sağlıyor.

Oyunun sayfasına girdiğiniz zaman, Google Play’de 320.000 kişiden 4.8, App Store’da ise 16.000 kişiden 4.5 puan aldığını görebilirsiniz. Bana göre bu puanların en büyük iki sebebi, görsellerindeki mükemmellik ve oyunun halen güncelleniyor olması.

tap titans 2 ekran görüntüsüÇok Oyunculu Oynama Özelliği Yok

Serinin ilk oyununda çok oyunculu oynama özelliği olmasına rağmen geliştirici ekip, Tap Titans 2’de çok oyunculu oynama özelliğini kaldırdı ve yerine bir takıma girme özelliğini koydu.

Aslında bunun gibi bir oyunda çok oyunculu oynama özelliği, pek çok oyuncuyu kazanmasını sağlayabilir; fakat ekibin ikinci oyunda bunu neden kaldırdığına dair bir fikrim yok. Kısacası ben bu özelliği kaldırmaz, aksine buna daha fazla yatırım yapardım.

Oyun dünyasında tek başınıza oynadığınız oyunların sayısı, çok hızlı bir biçimde artıyor ve insanlar, diğer oyunlardan farklı bir şeyler görmek istiyorlar. Ayrıca çok oyunculu oynama özelliği insanların oyuna başka arkadaşlarını getirmesini sağlayarak oyuna olan bağlayıcılığı da arttırıyor.

RPG Severler Buraya!

Eğer RPG (rol yapma) oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyunu çok seveceksiniz; çünkü oyunda gördüğünüz her karakterin bir hikayesi var. RPG dünyalarında hayal kurmayı seven herkesin, Tap Titans dünyasında uzun süre vakit geçireceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak oyun, gerek görselleri gerekse tasarımı ile oldukça başarılı bir oyun ve ekibin bu işe duyduğu saygıyı da hemen fark edebiliyorsunuz.

Eğer oyunla henüz tanışmadıysanız Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak bu maceraya siz de dahil olabilirsiniz.

‎Tap Titans
‎Tap Titans
Developer: Game Hive Corp.
Price: Free+

PAYLAŞ
İyi bir tenisçi, sıkı bir dansçı, piyanoya düşkün bir oyun tasarımcısı.