Telegram isimli mesajlaşma uygulamasında güncelleme gerçekleşmesi pek sık görülen bir olay değil. Bu yüzden, uygulamada herhangi bir güncelleme olduğunda yeni özellikler, normale daha fazla ilgiyle karşılanıyor. 2017 yılının son zamanlarında yapılan Telegram güncellemesi de bu nedenle önemli.

Son güncelleme, 2018 yılı için kullanıcılarına birçok fonksiyonel özellik sunuyor. Yeni özelliklerle kullanıcılarını heyecanlandıran Telegram, bu sayede birçok yeni kullanıcıya da ulaşmayı hedefliyor.

Yeni Telegram Güncellemesi Neleri İçeriyor?

Yapılan ilk yenilik, çoklu hesap desteği olarak karşımıza çıkıyor. Diğeri ise hızlı yanıt desteği. Bunları ayrıntılı anlatmadan önce Android ve iOS için ayrı ayrı gelen yeniliklerden de bahsedelim.

iOS kullanıcı kitlesine yepyeni bir görünüm menüsü oluşturan Telegram, kullanıcılara farklı tema seçenekleri sunuyor. Dilerseniz bu 4 temadan birini seçebiliyorsunuz. Hatta bazı temaları, fazladan kişiselleştirme imkanınız da var.

Android Kullanıcıları için Çoklu Hesap Desteği Geldi

Uygulamanın, Android kullanıcı kitlesine sunduğu en büyük yenilik ise çoklu hesap desteği. Telegram Android 4.7 versiyonu ile artık farklı telefon numaraları için tek uygulama altında 3 farklı hesap açabiliyorsunuz. Menüden gördüğünüz kısımda hesaplarınızı seçip giriş yapabiliyorsunuz.

Hızlı yanıt desteği için ise sohbet ekranında size gelen mesajı sol tarafa sürüklemeniz gerekiyor. Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları için sunuluyor.

Güncellemek istediğiniz Telegram uygulamasına ise iki şekilde ulaşabilirsiniz. İsterseniz Google Play üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. İsterseniz de APK uzantılı dosyayı indirip telefonunuza yükleyerek yeni güncellemeye ulaşabilirsiniz.

iOS kullanıyor iseniz App Store uygulaması üzerinden gelen güncellemeleri kontrol ederek aynı şekilde Telegram Güncelleme işlemini buradan da yapabilirsiniz.

‎Telegram Messenger
‎Telegram Messenger
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free+
Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
Telegram Messenger
Telegram Messenger

Sizce bu yeni özellikler, uygulamaya yeni kullanıcı kazandıracak kadar etkileyici mi? Telegram uygulaması hakkındaki genel görüşünüz nedir? Siz, mesajlaşmak için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Düşüncelerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.