Bu yazımızda sizler için muhteşem bir oyunu tanıtacağız. Mobil oyun uygulamalarına iSlash oyunu ile bomba gibi giriş yapan Duello GamesTripTrap oyunu ile de aynı başarıyı sürdürmek istiyor.

Oyunseverlerin beğenisini kazanan ve sevimli fare Ched’in peynir yakalama macerasını konu alan bu oyun ile son derece keyifli ve eğlenceli zaman geçireceksiniz.

Zeka ve Bulmaca oyunları kategorisinin en iyilerinden olan TripTrap, farklı formatta bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bir farenin peynir yakalamasına yardım edeceğiniz bu oyunda sizce kaç farklı yol olabilir? İşte cevaplar…

TripTrap Nasıl oynanır?

Oyunun içerisinde toplamda 4 oda ve 80 bölüm bulunuyor. Oyun, bir evin farklı bölümlerinde geçiyor.

Mutfakta, oturma odasında, banyoda veya spor odasında oynayabileceğiniz bu oyunda, standart mod veya bulmaca modunu tercih edebilirsiniz. Fakat oyunun modları arasında geçiş için bazı şartlar da söz konusu.

Örneğin; bulmaca bölümüne geçebilmek için öncelikle oyundaki tüm bölümleri standart mod ile tamamlamalısınız. Ancak bu şekilde bulmaca modunu aktif edebilir ve oyunun diğer halini görebilirsiniz.

Oyun Nasıl Başlıyor?

TripTrap, kahramanımız Ched’in acıkması ve peynir bulmak için buzdolabını açması ile başlıyor. Ched, buzdolabında peyniri bulamayınca evin içinde gezinmeye başlıyor.

Evdeki tüm odaları gezerek peynir arayan Ched’in en kısa zamanda, minimum atlayış yaparak peynire ulaşması gerekli. Ancak oyunu kazanmanız için Ched’in peyniri bulması yeterli değil. Sevimli faremizin peynire ulaştıktan sonra canlı olarak deliğine dönmesini de sağlamalısınız.

Trip Trap Oyunu

Oyunun en önemli noktalarından birisi ise olabildiğince çok fazla peynir toplamak. Ne kadar çok peynir toplarsanız o kadar yüksek puan kazanıyorsunuz ve oyunun diğer bölümlerindeki kilitleri açma şansınız da o kadar yüksek oluyor.

Standart modu seçerek oyuna başlarsanız, zıplama konusunda herhangi bir sınırlamayla karşılaşmıyorsunuz. Ancak bulmaca modunda zıplama sayınıza sınır getiriliyor. Dolayısıyla bu modda oynarken belirli bir strateji belirlemeniz ve size tanınan zıplama hakkını aşmadan peynire ulaşmanız gerekiyor.

Trip Trap Oyunu

Oyunda Ched, çeşitli zorluklarla karşılaşıyor. Bunların başında ise kendisine düşman olan kedi ve farklı bölümlere yerleştirilmiş olan gizli kapanlar geliyor. Oyunda başarılı olmak istiyorsanız kediye karşı çok dikkatli olmalı ve kapanlara yakalanmamak için gözünüzü dört açmalısınız. Geçilen her bölümde oyun biraz daha zorlaşıyor.

TripTrap, şu an her 2 uygulama mağazasında kullanıma sunulmuş durumda. Google Play Store’da ücretsiz olan oyun, Apple App Store’da ise ücretli olarak indirilebiliyor.

Ayrıca oyun içindeki gelişmiş özelliklere ulaşmak isterseniz, ekstra ödeme yaparak bu seçeneklere ulaşabiliyorsunuz.

‎TripTrap
‎TripTrap
Developer: Duello
Price: Free+
TripTrap
TripTrap
Developer: Duello Games
Price: Free

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.