Su, insan için en temel ihtiyaçlardan biri. Vücudumuzun sağlıklı ve zinde olması için yeterince su tüketiyor olmamız son derece önemli. Ancak bazen günlük hayatın yoğun temposu yüzünden bazen de bol su içme gibi bir alışkanlığımız olmadığından gerektiği kadar su içmiyoruz. Gün içinde size su içmeniz gerektiğini hatırlatan WaterMinder uygulaması ile bu konudaki alışkanlıklarınızı kolayca değiştirebilirsiniz.

2013 yılında ABD merkezli Funn Media tarafından geliştirilen WaterMinder uygulamasının işlevi oldukça basit ancak bir o kadar da önemli. Uygulama, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için ihtiyacınız olan su miktarını içmenizi sağlıyor. İşte su içmeyi alışkanlık haline getirmeye yardımcı olan uygulamanın öne çıkan detayları…

WaterMinder Nasıl Çalışıyor?

WaterMinder uygulamasını kullanmaya başlamadan önce boy ve kilo gibi bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor. Uygulama, akabinde günlük su ihtiyacınızı hesaplıyor. Genel olarak sade bir kullanım sunan bu uygulamaya gün içerisinde içtiğiniz su miktarını girmeniz yeterli.

Su alımınız ile doğru oranda artan yüzde grafiği sayesinde günlük hedefinize ulaşma sürecinizi adım adım takip edebiliyorsunuz.

WaterMinder’ın anımsatıcı özelliği ise hayatı oldukça pratikleştiriyor. Düzenli aralıklar ile cihazınıza su alımını hatırlatan bildirimler gönderen uygulama, su içmeyi ihmal etmenizi engelliyor.

Buna ek olarak uygulama ödül niteliğinde rozetlere de yer veriyor. Bir hafta boyunca yeteri miktarda su tüketme gibi görevleri tamamladığız zaman kazanacağınız bu rozetler, sizi hedeflerinize ulaşma konusunda motive edebilir.

WaterMinder 2

WaterMinder Uygulamasını Neden Tercih Etmeli?

Kullanıcılarına kişisel bir deneyim sunarak dikkat çeken WaterMinder uygulamasının ayarlarını kendi tercihleriniz doğrultusunda biçimlendirebilirsiniz.

Örneğin; uygulamanın içeriğinde içilen su miktarını hızlıca kaydedebilmek için önceden belirlenmiş hazır seçenekler mevcut. Ancak daha kolay bir kullanım için bu ölçüleri kendi kullandığınız bardak veya şişe boyutlarına göre değiştirebilirsiniz.

Aynı şekilde anımsatıcı zamanlarını da kendi günlük planlarınıza uyum sağlayacak şekilde seçebilirsiniz.

Üstelik su tüketiminize dair detayları da hafızasına kaydeden WaterMinder, bu bilgileri derleyip grafik haline getiriyor. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak görüntüleyebileceğiniz bu grafikler yardımıyla su içme alışkanlığınızın zaman içerisinde nasıl değişime uğradığını gözlemeyebilirsiniz.

iOS kullanıcıları ise daha geniş kapsamlı bir deneyim için uygulamayı, dahili Sağlık uygulaması ile entegre edebilirler.

Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmeyi unutanların cihazlarında bulundurmaları gereken WaterMinder uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

WaterMinder - hidrasyon
WaterMinder - hidrasyon
Developer: Funn Media
Price: Free
‎Water Tracker by WaterMinder®
‎Water Tracker by WaterMinder®

Siz, gün içinde yeteri kadar su içiyor musunuz? WaterMinder tarzı sağlık uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.