Uygulama mağazalarındaki uygulama çeşitliliği her geçen gün artarken araç kiralama ve ulaşım üzerine de yeni uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Play Store ve App Store’daki araç kiralama uygulamalarına rakip olarak üretilen Yoyo uygulaması da bunlardan biri. Uygulama iyi bir alternatif olabilir olabilir mi sizin için inceledik.

Yoyo Uygulaması Nedir?

İnternetten araç kiralama ya da araç satma dünya genelinde gitgide kullanımı artan, ilgiyle takip edilen bir durum haline geldi. Bu uygulama tipine Türkiye’de gün geçtikçe yaygınlaşan Yoyo uygulamasını örnek gösterebiliriz. Kısaca motorlu taşıt kiralama uygulaması diyebileceğimiz Yoyo’yu indirip kullananlar, istedikleri zaman ve istedikleri yerde araç kiralama lüksüne sahip oluyorlar.

Bilmediğiniz bir şehirdesiniz ve araç kiralamak istiyorsunuz. Ancak nereden kiralayacağınızı bilmiyorsunuz ve bulduğunuz seçeneklere kolayca güvenemiyorsunuz. İşte Yoyo, böyle durumlarda size arkadaşlık yapabilecek bir uygulama.

Drive Yoyo App
Üye Ol – Rezerve Et – Kapıyı Aç – Keyfini Çıkar

Yoyo, Bir Araç Paylaşım Kulübü

Uygulama, kullanıcılarına bu lüksü sunmasının yanı sıra oldukça uygun fiyatlar ile de ilgi odağı oluyor. Yoyo, düşük fiyat seçeneklerinin haricinde, hızlı bir uygulama olma özelliği ile de göze çarpıyor.

Türkiye’de vergi, sigorta ve servis maliyetlerinin oldukça yüksek olması uygulamayı cazip hale getiren en önemli özelliklerden. Yoyo uygulaması tüm bu maliyetleri en aza indirip müşterilerine 600 TL’ye varan tasarruf imkanı sağlıyor.

Bu uygulama ile nerede olursanız olun, kiralamak istediğiniz aracı bulunduğunuz yerden kolaylıkla alabiliyorsunuz. Tabi teslim aldığınız aracı, farklı bir noktada teslim edecekseniz Yoyo’ya artı bir ücret ödemeniz gerektiğini de hatırlatalım. Bu ek ücreti ödemek istemiyorsanız, kiraladığınız aracı teslim aldığınız yere getirmeniz yeterli.

Drive Yoyo App
Yoyo Mobil Uygulaması

Akıllara takılan sorulardan birisi de benzin ücretlerinin kim tarafından karşılandığı. Bu uygulama üzerinden kiraladığınız araçların benzin ücretleri de bütünüyle Yoyo uygulaması tarafından karşılanıyor.

Yolculuk yaptığınız esnada benzininiz bitti diyelim ve benzin almanız gerekiyor. Hemen en yakın Shell istasyonuna gidip taşıt tanıma sistemi ile hiçbir para vermeden kiraladığınız araca benzin alabilirsiniz.

Yoyo Uygulaması ile Katedilen Toplam Mesafe: 9.564.647 KM

Yoyo uygulaması ile motorlu taşıt kiralayacağınızda ödeme işlemlerinizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamaya üye olduğunuzda Yoyo, sizin için bazı avantajlı seçenekler de yaratıyor. Ödemeniz gereken ücreti, ister yıllık ister aylık olarak ödeme olanağınız bulunuyor.

Saati 1 liradan, günlüğü 24 liradan başlayan fiyatlar ile Yoyo uygulamasından araç kiralayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde anahtara ihtiyacınız kalmıyor; çünkü Yoyo ile telefonunuz anahtar görevini üstleniyor. Kiraladığınız aracın kilidini telefonunuza indirdiğiniz Yoyo uygulaması ile açabileceğiniz gibi çıkartmış olduğunuz Yoyo Kartı ile de açabilirsiniz.

Yoyo araç kiralama uygulamasını, internet sitesi üzerinden kullanabileceğiniz gibi akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yoyo ile 40 farklı şehirden 150’ye yakın motorlu taşıt kiralayabilirsiniz.

Uygulamayı iOS için buraya; Android için buraya tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

‎YOYO
‎YOYO
Developer: Drive Yoyo
Price: Free
YOYO eski
YOYO eski
Price: Free

Siz, araç kiralamak için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Daha önce Yoyo’yu kullandınız mı? Uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.