Ana Sayfa Listeler Yurt Dışı Gezilerinizde Kullanabileceğiniz Mobil Seyahat Uygulamaları

Yurt Dışı Gezilerinizde Kullanabileceğiniz Mobil Seyahat Uygulamaları

1
632
mobil seyahat uygulamaları

Yaşadığımız ülkede bile daha önce gitmediğimiz bir şehre ilk defa yolculuk ettiğimizde yer-yön bulmakta zorluk çekebiliyoruz. Hal böyleyken, dilini çok iyi bilmediğimiz yabancı bir ülkede, gideceğimiz noktaya ulaşmak hem daha yorucu hem de daha zaman alıcı olabiliyor. Yurt dışı seyahatlerdeki alışma sürecini kolaylaştırmak için çeşitli mobil seyahat uygulamaları kullanabilir ve gittiğiniz yerde çok daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Listemize aldığımız mobil seyahat uygulamaları, adeta birer seyahat asistanı gibi hareket ediyor ve size geziniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz değişik konularda pratik çözümler sunuyor. Yerel zaman dilimini veya ölçü birimlerini çeviren, bunun yanı sıra mekan tavsiyeleri sunan ve hatta arkadaş bulmanıza olanak sağlayan bu uygulamalar, seyahatiniz esnasında en yakın dostlarınızdan biri olmaya aday.

Seyahatiniz öncesindeki hazırlık sürecinde yardımcınız olacak uygulamalar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

İşte yurt dışı seyahatleriniz sırasında elinizden bırakmak istemeyeceğiniz 10 kullanışlı mobil uygulama:

Önceki

1. Citymapper

Citymapper; toplu taşıma araçlarının anlık çalışma saatleri, navigasyon, bilet ücreti hesaplama, konum paylaşımı, eş zamanlı güncellenen haritalar gibi yer-yön bulmada yardımcı birçok özelliğe sahip. Bu uygulamanın Londra, Paris, Amsterdam, Barselona, Roma, Milano ve New York gibi 40 popüler şehirle birlikte İstanbul için de kullanılabilen versiyonu mevcut.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Önceki