Türkiye İktisadi ve İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu ismi ile 1 Kasım 2018 tarihinde kurulan TİİBÖT, “Türkiye’nin gelişim topluluğuyla bir adım daha yaklaş!” sloganı ile etkinliklerine devam ediyor. Akademik gelişim, sosyal gelişim ve kariyer gelişim alanlarında geniş bir çalışma alanı sunan TİİBÖT, bu kez de yatırımcılar ve girişimcileri Startup Deck etkinliğinde buluşturuyor.

Öncelikli amacı Türkiye’de bulunan üniversite öğrencileri için ortak bir alan oluşturan ve bu alanda üniversite öğrencilerinin geleceğe dönük kariyer ve akademik hayatlarında dayanışma ağı kurmak ve kişilerin mantıksal ve çözüm odaklı düşünme, görme gibi sosyal alanlarda ileri seviye bir gelişim amaçlamakta.

Startup Deck, kalıplaşmış kariyer planlarından sıyrılarak hayallerini gerçekleştirebileceğine inananlara imkan sağlayıp; girişimcilik ekosistemine değer katan birçok çözüm sunmayı hedeflemekte. Girişimciler için ofis imkanı, kuluçka merkezi, eğitim programı ve mentorluk gibi pek çok konuda destek sağlamayı amaçlıyorlar.
Startup Deck

Startup Deck Etkinliğinde Ne Amaçlanıyor?

Girişimci ve yatırımcıları bir araya getirerek çeşitli fırsatlar sunmayı amaçlayan TİİBÖT, bu bağlamda Startup Deck etkinliğini düzenliyor. TİİBÖT bu etkinliğin amacını “Potansiyeli en yüksek girişimcilerle, alanında en deneyimli yatırımcıları buluşturarak dijital girişimcilik başarı hikayelerin ortaya çıkmasını sağlamak istiyoruz.” diyerek açıkladı. Kar amacı gütmeyen, her sektörden girişimci ve yatırımcıları buluşturmayı amaçlayan bir etkinlik olmayı amaçladıklarını belirtiyorlar.

İyi bir fikre sahip olan fakat yeterli finansman bulamayan girişimciler zamanla fikirlerinden vazgeçmek durumunda kalıyor. Bu sebeple de birçok parlak fikir heba oluyor. Bu durumun önüne geçmek için böyle bir etkinlik düzenleniyor. Son dönemin parlak iş fikirlerinin hayata geçirilmesini destekleyen “melek yatırımcılık” kavramları girişimcilerin umudu oldu.

Etkinliğin vizyonu; İzmir ekonomisinin reel sektörlerine katkı yapan global, entegre ve kendi alanında lider olan bir yatırımcı ve girişimci platformu oluşturabilmek.
Startup Deck

Etkinliğin misyonu; Girişimcilere teknoloji, uzmanlık ve faizsiz finans yatırımı yapan yatırımcı prensiplerini bir araya getirerek yüksek getirili ve varlığa dayalı alternatif yatırım imkanı sunarken, girişimcinin ihtiyacı olan birçok ödülden de faydalandırmak.

İyi bir fikri olan girişimciler, fikirlerini hayata geçirme aşamasında en çok finansman ve sermaye sıkıntısı yaşamakta, bu da girişimcilerimizin fikirlerini hayata geçirmelerine engel olmakta. Son dönemde parlak iş fikirlerinin hayata geçirilmesini destekleyen “melek yatırımcılık” ve “risk sermayedarlığı” kavramlarının ortaya çıkışı, girişimcilerin umudu oldu.

Bu kapsamda, İzmir’de girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda, melek yatırımcı, risk sermayedarları ve girişimcilerin yollarının birbirleriyle nasıl kesiştiği, girişimcilerin ihtiyacı olan gereksinimlerini, yatırım kararının hangi aşamalardan sonra alındığı gibi konularda deneyim kazanmak üzere, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve girişimcilerinin katılımıyla; “Startup Deck” adında bir etkinlik olmasını hedefliyorlar.

Etkinlik 5 Kasım 2019 tarihinde Türkan Saylan Kültür Merkezi, İzmir’de yapılacak. Son başvuru tarihi ise 20 Ekim 2019. Bir sürü ödüle sahip olabileceğiniz etkinlik hakkında ayrıntılı bilgisi internet sitesinden bulabilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.