Kelime oyunlarını bilirsiniz, yediden yetmişe her türlü kesime hitap eder, bağımlılık yaratır, kelime haznenizi genişletmenizi sağlar. Bu yüzden neredeyse her türlü kelime oyunu piyasada yerini bulur. Zirveye oynamasa da kemik bir oyuncu kitlesi her türlü oluşur. Ben de sizlere bugün 1 milyondan fazla indirmesi bulunan, bağımlılık yaratan bir kelime oyunundan bahsetmek istiyorum: Kelime Sörfü.

Oyun, aldığı puanlar ile hak ettiği pozisyonda diye düşünüyorum. Google Play Store’da 4.7, Apple App Store’da ise 4.5 puana sahip. Birkaç gündür oyuna gerçekten bağımlı hale geldim, bu söz olumsuz gibi durabilir fakat kelime haznemin gelişmesi adına oynamaya devam etmek istiyorum. Farklı kullanıcılar da beyin egzersizi yaptırması, hafızayı güçlendirmesinden dolayı oynamaya devam ediyor ve yüksek puanlar veriyorlar.

Kelime Sörfü: Kendine Has Tarzı ile Beyin Egzersizi Yapın!

Kaç defa söyledim bilmiyorum ama oyun bağımlılığın yanında kişisel gelişim için de sağlam bir destekçi konumunda. Bu özelliği diğer kelime oyunlarından ayrılan bir takım özelliklerinden kaynaklanıyor. Yeni nesil bir oyun olması ve kendine has tarzı ile hem yazma hem de konuşma dilinde gelişmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Günlük birkaç dakikalık oynama ile bile kendinizde bir takım farklılık hissedeceksinizdir.

Kelime Sörfü sadece kelime bulma, aralardan seçme ya da çok gizli kelimelerin peşine düşme gibi temel özelliklerin üstüne çıkmış durumda. Sağdan sola, soldan sağa, yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya kelimeler bulunuyor, evet. Fakat, farklılık kelimelerin kendi kendilerini oluşturuyor olması. Her bölümde bulacağınız yeni kelimelerin sizlere yeni kelimeler doğurmasından bahsediyorum.

Kelimeleri dört farklı yönden bularak, kelimeleri bir nevi patlatarak yeni kelimelerin doğmasına yol açıyorsunuz. Ne kadar çok taktiksel şekilde ilerler ve bölümlerde birkaç dakikalık düşünme süresinden sonra hamle yaparsanız daha iyi sonuçlar ile bölümleri tamamlayabilirsiniz.

İstediğiniz Her Dilde Oyunu Oynayabilme İmkanınız Var!

Sadece Türkçe konuşup, Türkçe yazma konusunda kendinize geliştirme sağlamıyor aynı zamanda farklı dillerde oynamaya imkan veriyor. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce gibi toplamda 11 dilde oyunu oynayabiliyorsunuz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz herhangi bir dilde oyunu oynayarak kelime çalışması yapabilirsiniz.

Örneğin ben şu sıralar İspanyolca öğrenmeye çalıştığım için oyunu İspanyolca oynuyorum. Kelime haznemin geliştiğini her geçen gün daha çok fark ediyorum. Zaten uzun cümleler bulmamız gerekmediği için aslında küçük bir alt yapınızın olduğu her dilde de oynanabilir.

Her Bölüm Bir Kategori Yanında da İpuçları

Oyun muadillerinden bazı özellikleri ile ayrılabilmiş değil. Kelime gruplarının yer aldığı bölümler ülkelerden bilinen şehirlerin ismi ile yer alıyor. Ki bu da birçok kelime oyununda kullanılan bir mantık, Kelime Gezmece’de olduğu gibi.

Her bölüm bir kategori içeriyor. ”Siyah olan şeyler”, ”Mutfak aletleri” gibi ve buna benzer bölümlerdeki kelimeleri bulmaya çalışıyoruz. Zorlandığımız bölümlerde göz aşinalığından dolayı gözlerimiz artık yeni kelime seçemez duruma geliyor. Bu işin üstesinden gelebilmemiz için de bir ipucu butonu yer alıyor. 40 altın karşılığında bölümde her alan kelimelerin yerlerini değiştirerek ilerleyebilirsiniz.

İsterseniz de 60 altın karşılığında bir başka ipucu olan, kelimelerin baş harflerinden birini bizlere gösteren buton ile işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Bölümler içerisinde aslında yer almayan fakat sizlerin taktiksel zekanız ile ortaya çıkardığınız kelimeler de bulunuyor. Bu tür kelimeleri bulduğunuz anda ”Kelime Kovası” denen bir yerde sizlere gösteriliyor. Bulacağınız bu kelimelerin her biri sizlere 20 altın kazandırıyor. İşte beyin egzersizinin tadı da tam da bu zamanda çıkıyor!

Sizlerde Kelime Sörfü oyununu indirmek ve kelime haznenizi genişletmek, farklı dillerde kelime antrenmanı yapmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

‎Word Surf - Word Game
‎Word Surf - Word Game
Developer: Marul Games OOD
Price: Free+
Kelime Sörfü - Kelime Oyunu
Kelime Sörfü - Kelime Oyunu

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.